Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування (ОМС) взяти участь у відборі до навчального компоненту програми «Стійкість» під назвою «Разом вдома: сильна громада, ефективна адаптація вимушено переміщених осіб».
У межах компоненту відбудеться низка заходів: дослідження потреб громади, воркшопи, розроблення практичних матеріалів. Усе це – для посилення взаємодії між органами місцевого самоврядування, ВПО та громадськими організаціями, у тому числі релокованими.
Запрошуємо долучитися голів громад та їхніх галузевих заступників, старост громад, профільних фахівців, представників територіальних центрів надання соціальних послуг.
Чому це важливо?
Від 24 лютого мільйони українців покинули свої домівки у пошуку більш безпечного місця та оселилися в нових містах і селах. І ВПО, і громади, що приймають нових мешканців, зіткнулися з багатьма викликами: організація та облаштування місць розселення, пошук нових можливостей для роботи та реалізації потенціалу, адаптація та інтеграція, фінансові труднощі тощо.
Пропонуємо опрацювати досвід різних громад і спільно виробити дієві підходи до подолання актуальних проблем і труднощів.
У межах компоненту “Разом вдома: сильна громада, ефективна адаптація ВПО” відібрані громади дістануть змогу:
- дослідити потреби і проблеми своєї територіальної громади, що виникли чи загострились внаслідок повномасштабного вторгнення;
- взяти участь у навчальних заходах (воркшопах), де будуть представники ОМС, громадських організацій, ВПО, експерти;
- обмінятись досвідом, кейсами з представниками інших громад і областей;
- виробити спільні методичні матеріали, щоб сприяти посиленню інтеграції ВПО в життя громади і налагодити стійке партнерство між ВПО, владою та місцевою громадськістю.
В усіх запланованих заходах громадам надаватимуть підтримку фахівці Фонду Східна Європа та залучені експерти.
Загалом до участі будуть відібрані до 15 громад.
Від ОМС запрошуємо голів громад та їхніх галузевих заступників, старост громад, профільних фахівців, представників територіальних центрів надання соціальних послуг.
Серед заявників перевага надаватиметься територіальним громадам, які мають:
- стійку мотивацію представників громади до участі в компоненті Програми;
- вчасно подану реєстраційну заявку на участь у компоненті від ОМС громади;
- загальну чисельність населення громади – не більше 100 тисяч;
- найбільшу кількість зареєстрованих ВПО серед громад-заявників;
- релокований бізнес та/чи ОГС – зазначать під час подання реєстраційної форми;
- чинні Меморандуми про співпрацю з Фондом Східна Європа або готові такі укласти.
Подаючи реєстраційну заявку, кандидати беруть на себе зобов’язання взяти участь в усіх заходах, що запланованові в межах компоненту (опитування, воркшопи, фокус-групові зустрічі, виявлення та фіксація типових проблем).
Для участі у конкурсному відборі просимо представників органів місцевого самоврядування заповнити онлайн-анкету.
Останній термін подання заявок: 17 жовтня 2022 року
Результати конкурсного відбору оголосимо до середини листопада 2022 року
Усі заявки, подані на конкурс, розгляне та оцінить незалежна комісія експертів на основі критеріїв відбору.
Якщо у вас виникнуть запитання чи уточнення, звертайтеся за адресою електронної пошти: Stiykist-Programme@eef.org.ua. У темі листа, будь ласка, вказуйте: Відбір громад.
Програма «Стійкість» упроваджується Фондом Східна Європа в консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM (Equal Rights and Independent Media – Рівні права та незалежні медіа, Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.
Джерело – Громадський простір