fbpx

В Україні запрацював новий електронний сервіс для внутрішньо переміщених осіб

Рубрика Новини

Міністерство цифрової трансформації України запустило нову державну послугу в мобільному застосунку Дія – із взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Міністерство цифрової трансформації розробило послугу спільно із Міністерством соціальної політики України і за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Уряду Швеції.

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив, що тисячі українців, які через війну були змушені покинути свої домівки та переїхати в інші міста, тепер зможуть зареєструватиcя як ВПО просто та зручно. «Навіть в умовах війни цифровізація в Україні триває. Ми продовжуємо запускати нові послуги, необхідні як військовим, так і цивільним, – сказав Міністр.  Наша наступна послуга  реєстрація ВПО. Тепер українцям не обов’язково йти до державних установ із усіма документами, щоб стати на облік. Адже все можна зробити просто у своєму смартфоні в застосунку Дія. Без зайвої бюрократії та паперів. Послуга надаватиметься автоматично, без участі людини. Отже заявки будуть опрацьовані дуже швидко».

Послугу розробляли за інноваційним принципом “mobilefirst”, тобто послуга розроблена спочатку для смартфонів, аби забезпечити легкість у користуванні.

Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна зазначила, що Уряд України прийняв рішення про виділення внутрішньо переміщеним особам щомісячної адресної грошової допомоги на проживання. Подати заяву на її отримання також можна у застосунку – на себе та дітей. «Щомісячна допомога становить 2000 гривень на особу, 3000 гривень на дитину або людину з інвалідністю та надаватиметься під час воєнного стану та одного місяця після його відміни», – додала вона.

Наприкінці березня Мінсоцполітики розширило перелік установ, що можуть здійснювати взяття на облік ВПО та видачу довідок. На додачу до органів соціального захисту населення на рівні районів та міст обласного значення, уповноважені особи територіальних громад та центри надання адміністративних послуг також отримали змогу надавати ці послуги. Це стало можливим завдяки доопрацюванню відповідного програмного забезпечення ПК «Соціальна громада», що було також здійснено за підтримки ПРООН та Уряду Швеції.

Тобіас Тиберг, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні, наголосив, що Швеція й надалі підтримуватиме Україну в умовах гострої гуманітарної кризи, спричиненої війною. «Швеція віддана підтримці України та її громадян і громадянок, насамперед із найбільш вразливих груп населення, – сказав він. – Цифровізація державних послуг покликана служити людям, які постраждали від війни, а створення електронної послуги реєстрації ВПО у Дії дозволить їм швидше отримати необхідну допомогу».

Виконувачка обов’язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що прогрес уряду України в цифровізації державних послуг до війни дозволив йому швидко зреагувати на кризу технічно обізнаним і безпрецедентним способом. «Нова електронна послуга допоможе мільйонам переміщених українців отримати необхідну державну підтримку, не хвилюючись про переїзди та переміщення, – сказала пані Фоуані. – ПРООН за стратегічної підтримки уряду Швеції знову наголошує на важливості покладатися на інвестиції в розвиток у сфері надання гуманітарної допомоги. Масштаби та інтенсивність цієї війни вимагають спільних зусиль і згуртованого бачення, щоб ми всі могли краще служити найбільш вразливим групам населення, і ніхто не залишився поза увагою».

Це вже четверта послуга для внутрішньо переміщених осіб, що створені Міністерством цифрової трансформації України у партнерстві із ПРООН та за підтримки Швеції. У травні 2021 року вони презентували електронну послугу щодо участі у державній програмі пільгового житлового кредитування. Офіційно зареєстровані внутрішньо переміщені особи отримали змогу подати заявку на відбір до програми через портал Дія. А 8 лютого 2022 року Мінцифри представило ще дві нові послуги для ВПО, розроблені за підтримки ПРООН та Швеції, на порталі Дія – з продовження та припинення адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Цьогоріч ПРООН у межах «Проєкту підтримки Дія» вперше підтримала і офлайн-послуги для ВПО, зокрема розширення надання послуг їхньої реєстрації у ЦНАПах та громадах.

Довідково

Послуга із взяття на облік ВПО та подання заявки на щомісячну адресну допомогу у застосунку Дія була розроблена у межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що ПРООН в Україні впроваджує за фінансової підтримки Швеції. «Проєкт підтримки Дія» розпочав роботу в 2021 році і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в країні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль