fbpx

У Тернополі запрацював Західноукраїнський хаб громадської активності

17 листопада відбулося офіційне представлення проєкту «Західноукраїнський хаб громадської активності». У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, ЗМІ, громадського сектору та партнерських організацій ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», команда якої реалізовує цей проект.

«Західноукраїнський хаб громадської активності» є продовженням попереднього проєкту нашої організації – «Центру розвитку громадської активності». Новий проєкт – це можливість для громадських активістів отримати консультації з правових, фінансових та фандрейзингових питань. Хаб дає змогу як молодим активістам, так і тим, хто давно у цій сфері, швидко отримати необхідну інформацію, навчитись нового, заручитись підтримкою однодумців. Громадські активісти отримають комплексний супровід, який включатиме навчання, медіа-підтримку та консультації експертів. Також в рамках проєкту приділятиметься увага налагодженню комунікації з місцевою владою шляхом удосконалення інструментів громадської участі та запровадження нових» – розповідає Максим Черкашин, керівник громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

Проєкт «Західноукраїнський хаб громадської активності» направлений на посилення спроможності громадських активістів та громадських організацій у 8-ми областях заходу України, напрацювання дієвих інструментів громадської участі та покращення комунікації місцевої влади з громадськими активістами.

В рамках проєкту заплановано проведення низки освітніх та мотиваційних заходів, таких як тренінги, вебінари, форуми та конкурси. Також здійснюватиметься супровід по підготовці документів для реєстрації громадських організацій та розвитку їх інституційної спроможності.

Проєкт охоплює вісім областей заходу України – Тернопільську, Волинську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку та Закарпатську.

«Щоденна практика життєдіяльності громад на Тернопільщині показує, що важливою передумовою для сталого розвитку області  є активна участь її членів у формуванні та безпосередній реалізації місцевої соціальної політики. Згуртованість громади навколо вирішення проблеми є запорукою уникнення внутрішніх протиріч, що сприяє їх ефективному розв’язанню», – зазначив Віктор Устенко, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації.

У територіальних громадах, які будуть обиратися на конкурсній основі, проводитимуться щоквартальні виїзні тренінги. Тематика заходів – інструменти громадської участі, проектний менеджмент, фандрейзинг, ефективна комунікація. Для 8-ми проєктів, розроблених в рамках навчання та  обраних на основі голосування членами громади, надаватиметься фінансова допомога для реалізації.

Проєкт реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль