fbpx

У Косівській громаді облаштовують новий шелтер для переселенців на базі колишньої школи

За консультаційної підтримки експертів «U-LEAD з Європою» Косівська територіальна громада виграла грант на облаштування прихистку для переселенців. Про це інформують у регіональному офісі U-LEAD в Івано-Франківській області.

Від початку війни Косівська громада прийняла близько 9 тис. внутрішньо переміщених осіб. На території громади діє дев’ять соціальних прихистків, в яких переселенців забезпечують усім необхідним, включаючи безкоштовне трьохразове харчування. Оскільки кількість переселенців зменшилася, було прийнято рішення створити один великий шелтер, у якому зможуть проживати всі внутрішньо переміщені особи, які цього потребують.

Команда регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області організувала для представників Косівської громади кілька консультаційних зустрічей, на які був запрошений зовнішній експерт «U-LEAD з Європою» Ігор Мельничук.

 «Ми зустрічалися з представниками Косівської громади декілька разів, вони озвучували свої ідеї та пропозиції. Зараз багато фондів націлені на допомогу внутрішньо переміщених особам. Обговоривши ідеї та промоніторивши діючі проєкти, визначилися з проєктом, який вирішили подавати. Проєктну заявку готували спільно з працівниками громади та учасниками ініціативної групи. Як результат, Косівська громада увійшла в число переможців. У подальшому продовжуватимемо працювати з територіальною громадою над новими проєктами», – зазначає Ігор Мельничук.

Косівська громада в рамках проєкту отримала комплект сантехнічного обладнання – бойлери, умивальники, унітази, душові кабінки, електричні нагрівачі тощо.

 «Для нас дуже важливим було створити новий соціальний прихисток та розвантажити інші комунальні заклади. На базі приміщення однієї із колишніх шкіл ми вирішили облаштувати таке соціальне житло. За бюджетні кошти ми не змогли б купити все обладнання, тому цей проєкт дуже нам допоміг. Ми вдячні експертам ULEAD за консультаційну підтримку та сприяння у написанні проектної заявки, яка перемогла в конкурсі» – ділиться головний спеціаліст відділу промоції, зв’язків і економічного розвитку Косівської міської ради Ірина Дімбровська.

У прихистку одночасно зможуть проживати до 200 осіб. У приміщенні тривають будівельні роботи, зокрема облаштовуються кімнати для проживання, кухня, санвузли тощо.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль