fbpx

«Трансформація»: вийшов тизер фільму про діяльність громадського сектору в Україні та його еволюцію під час війни

Рубрика Новини

Вийшов офіційний тизер фільму «Трансформація», у якому зібрані історії перевтілення громадських організацій та показано шлях України до розвитку демократії. Прем’єра ж фільму  відбудеться 15 вересня у Брюсселі в Міжнародний день демократії.

Фільм розробила громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з студією «Файне місто» за підтримки Європейського фонду за демократію (European Endowment For Democracy)

Трансформація громадянського суспільства ключова умова для європейського напрямку розвитку держави. Нині своє європейське майбутнє та демократичний вибір український народ відстоює на фронті у боротьбі з росією. Громадський сектор не стоїть осторонь, а навпаки став опорою для надійного тилу та підтримки військовослужбовців.

Автор ідеї фільму та керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин зазначає:

– Протягом останніх десяти років громадянське суспільство України розвивалося досить динамічно. Ми можемо побачити його розвиток у різних напрямках, певну його трансформацію, що допомогло українцям консолідуватися та стати разом на захист від ворога, коли розпочалася повномасштабна війна. Україна та українці показали унікальний досвід усьому світу, тому що громадянське суспільство об’єдналося та стало одним цілим. Це трапилося не просто так, а є результатом щоденної роботи протягом останніх років. Ми робимо все можливе, щоб наша перемога настала якомога швидше. Нам важливо у майбутньому зберегти динаміку розвитку громадського сектору та примножити її.

Великі справи робляться малими кроками простих людей.  Хто ці люди? Чим вони займаються та як допомагають країні? Чому про їхні історії мають знати всі? Як еволюціонували громадські організації за 10 років? Чому важлива підтримка міжнародних партнерів? У фільмі зібрані відповіді на багато питань, які зараз турбують громадський сектор.

У сюжет фільму «Трансформація» увійшли історії громадських організацій та благодійного фонду з Тернополя, Києва, Одеси, Черкас та Львова. Розповіді героїв фільму показують щоденну роботу активістів на шляху  до демократичної України.

– Фільм охопить одразу кілька важливих сфер: боротьба з корупцією, захист екології, розвиток громад, створення нових ініціатив та культурна сфера, – розповідає режисер фільму Алла Демко.

Також серед героїв фільму Сергій Притула та його благодійний фонд. Відомий волонтер і громадський активіст ділиться власним досвідом та розповідає про найцікавіші ініціативи, про які знає не тільки Україна, але й увесь світ.

Розвиток громадських ініціатив та демократії в Україні стали можливим за підтримки міжнародних донорських організацій та партнерів, які надавали свою підтримку. Значний внесок у розвитку демократичних цінностей в Україні зробив Європейський фонд за демократію (EED), який засуджує вторгнення росії до України та підтримує український народ у його боротьбі за свободу та демократію.

Єжи Пом’яновськи, виконавчий директор Європейського фонду за демократію, наголошує:

З українським громадянським суспільством ми працюємо ще з періоду Майдану та підтримуємо дуже багато ініціатив по всій країні.  Початкова ідея підтримки активних людей, які просто хочуть робити щось для їхньої країни, працює. Для нас було важливим бачити цих людей від початку їхнього проєкту та до його завершення. Ми бачимо, що вони продовжують роботу з нами й після закінчення проєктів, що є дуже важливим,. Я сподіваюсь, що війна, попередні трансформації громадського сектору та післявоєнні зміни, призведуть до підвищення рівня соціальної освіченості та розуміння демократії, що запобігатиме колапсу демократичного суспільства. У майбутньому ми підтримуватимемо усі проєкти, які запобігатимуть змінні демократичного курсу українського суспільства.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль