Практично кожна з відвіданих громад може похвалитися співпрацею не з одним, а щонайменше з десятьма громадами-побратимами у країнах ЄС. Близькість до кордону створює умови для реалізації міжнародних проєктів, спрямованих на вирішення спільних проблем, активізує місцевий економічний розвиток та підсилює кожну з громад-партнерів.
У Полянській громаді заступник сільського голови Руслан Ребриш розповів про будівництво ЦНАПу й забезпечення його за підтримки U-LEAD необхідними меблями та обладнанням, та реалізацію міжнародного проєкту, спрямованого на покращення якості спортивних та освітніх послуг у Полянській дитячій школі мистецтв та Полянській ДЮСШ. Також він додав, що побудова партнерської взаємодії з місцевим бізнесом важлива як точка зростання й розвитку громади.
Оноківська громада також презентували проєкти міжнародного співробітництва:
«Ми знаходимося в прикордонній смузі. Маємо партнерів у 16 країнах ЄС, серед них Німеччина, Словаччина, Чехія, Польща та інші. Пріоритетами співпраці вважаємо реалізацію проєктів, обмін досвідом у різних сферах. За останні кілька років ми реалізовали більше десяти проєктів у сфері культури, сільського господарства, покращили умови для школярів, екологію, біологічне очищення води і каналізації», — розповіла Марія Коваль, голова Оноківської територіальної громади.
Проєктною діяльністю тут займаються троє працівників КП “Ужгородське районне агенство розвитку”, яке фінансують з бюджету громади. Слід додати, що зараз експерти U- LEAD консультують представників Оноківської громади щодо підготовки заявки на участь у програмі Іnterreg Europe 2021-2027.