fbpx

Представники рівненських громад побували на Прикарпатті

Рубрика Новини
МістоРівне

Голови та заступники голів громад з Рівненщини і Тернопільщини відвідали Лисецьку, Долинську і Городенківську територіальні громади у рамках візиту з обміну досвідом «Ефективна діяльність комунальних інституцій в громадах», організованого Програмою «U-LEAD з Європою».

Досвід Лисецької громади — створення з нуля і підтримка ефективної роботи комунальних підприємств (далі — КП), які можуть виконувати завдання з використанням місцевих ресурсів: від сировини та робіт до місцевих кадрів. Гості відвідали дві успішні комунальні інституції: підрозділ місцевої пожежної охорони та місцеву лікарню, яка за кілька років пройшла шлях від загрози ліквідації до спроможного медичного закладу.

«Ми на рівні громади докладаємо зусиль, щоб максимум робити силами своїх комунальних підприємств, розвивати власні потужності та бути максимально автономними», – розповів під час зустрічі Лисецький селищний голова Анатолій Лущак.

На другий день візиту завітали у Долинську ТГ. Місто Долина називають столицею енергоефективності. Гості відвідали один з дошкільних закладів і ознайомилися із енергоефективними технологіями, які дозволяють суттєво економити на енергоносіях, а також з роботою КП «Комунгосп» Та КП «Водоканал».

Ключовим моментом у діяльності комунальних інституцій Долинської громади є те, що ефективне управління базується на розрахунках окупності інвестицій та вартості робіт. Зокрема, комунальні підприємства у сфері ЖКГ власними силами виконують багато робіт і надають послуги, закуповувати які виходить істотно дорожче.

Фінальний день візиту голови та заступники керівників ОМС присвятили вивченню досвіду Городенківської громади, зокрема, роботи Комунальної Установи «Фонд майна». Також громада поділилась своїм ноу-хау щодо виокремлення бюджетів для старостинських округів на роботи у сфері благоустрою та поводження з відходами, які виконує КП «Городенка-Житлосервіс» на території 40 населених пунктів. Їх розмір визначається в залежності від кількості населення, і в них закладаються роботи за пропозицією старост та громадських рад при старостатах.

«З 2021 року Великоомелянська ТГ перебуває у партнерських стосунках з Лисецькою громадою. Через воєнний стан декілька спільних проєктів у сфері освіти, культури, поводження з твердими побутовими відходами довелось відкласти. Але сподіваємось на продовження співпраці. А у Долинській та Городенківській громадах вразило як працюють проєктні менеджери і команди, що залучають кошти благодійних фондів та іноземних донорів, налагоджують міжнародні зв’язки. Також зацікавила практика Городенківської громади із залучення мешканців до прийняття рішень щодо робіт за бюджетні кошти у старостинських округах. Дуже хотіла би щось схоже запровадити у своїй громаді», – відзначила голова Великоомелянської сільської ради Рівненської області Алла Карпюк.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль