Програма “Єднання заради дії” впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. IREX має 25-річний досвід роботи в Україні, в тому числі безпосередню роботу з ВПО, міністерствами, представниками ЗМІ та місцевими громадами для підтримки ВПО в Україні. Програма “Єднання заради дії” має на меті об’єднати ВПО, членів приймаючих громад, Уряду та
До участі запрошуються центри, хаби та/або простори, які працюють з ВПО та територіально розташовані і активно функціонують у таких громадах:
- Черкаська область: Черкаси, Умань
- Чернівецька область: Чернівці
- Дніпропетровська область: Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг
- Івано-Франківська область: Івано-Франківськ, Коломия
- Хмельницька область: Кам’янець-Подільський, Хмельницький
- Кіровоградська область: Кропивницький
- Київська область: Біла Церква, Київ, Обухів
- Львівська область: Червоноград, Львів
- Полтавська область: Кременчук, Полтава
- Рівненська область: Рівне
- Тернопільська область: Тернопіль
- Вінницька область: Вінниця
- Волинська область: Луцьк
- Закарпатська область: Ужгород, Мукачево
- Житомирська область: Житомир
Дата початку прийому заявок: 25 квітня 2023 року
Дата закінчення прийому заявок: 15 травня 2023 року
Проте відібраними до подальшої участі будуть лише 10 найуспішніших заявок в межах зазначеної географії.
Щоб розвинути емпатію та підвищити обізнаність щодо потреб ВПО, команда програми «Єднання заради дії» буде співпрацювати з місцевими центрами/хабами ВПО або НУО, які мають доступ до приміщень у зазначених цільових громадах, щоб проводити активності для ВПО та представників приймаючих громад старших за 30 років. Команда IREX обере двох працівників хабу/центру, яких навчить адвокатувати потреби та права ВПО, а також проводити тренінги з використання даних у прийняті рішень для представників місцевої влади та самоврядування, використовувати формат «Живих бібліотек», проводити заходи з побудови кар’єри і психологічної підтримки для ВПО. Також хаби/центри будуть слугувати інформаційно-комунікаційними центрами для потреб ВПО. В межах цього проекту обрані хаби/центри матимуть можливість отримати фінансування для реалізації своїх заходів, спрямованих на сприяння інтеграції ВПО та кращій співпраці з місцевою владою. Завдяки діяльності цих хабів/центрів, представники місцевої влади, ВПО та члени приймаючих громад підвищуватимуть обізнаність про потреби ВПО та отримають практичні навички, створюватимуть міцніші зв’язки між ВПО та членами приймаючих громад задля підтримки інтеграції ВПО протягом періоду адаптації у зв’язку з релокацією в нові громади, зміцнюватимуть навички критичного мислення та медіаграмотності, отримуватимуть актуальну інформацію і професійні консультації. Інформація та навички, отримані під час участі в хабах, сприятимуть прийняттю рішень щодо планів інтеграції ВПО.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ
Етап 1. На конкурсній основі, команда програми “Єднання заради дії” відбере хаби/центри, в яких проведе безкоштовне навчання (ТоТ) для двох представників з 1 хабу/центру, що працюють з цільовою категорією ВПО 30+. Навчання буде проводитися за такими напрямами:
- Адвокація: як приймаються рішення на рівні органів державної влади з фокусом на місцеве самоврядування. Способи взаємодії та інструменти впливу. Просування прав, інтересів та потреб ВПО.
- Використання даних в ухваленні рішень представниками місцевої влади та самоврядування, які працюють з ВПО.
- Навички фасилітації та планування формату заходів “Жива бібліотека”
- Побудова навичок для успішної кар’єри
- Психосоціальна підтримка
Етап 2. Після успішного завершення обов’язкового навчання за методологією IREX від програми “Єднання заради дії”, буде проведено другий етап відбору, за яким хаби/центри зможуть отримати грантову підтримку на проведення заходів. Основою заявки на фінансування мають бути заходи програми “Єднання заради дії”. Центри повинні провести аналогічні тренінги з попереднього навчання у своїх просторах для ВПО 30+, членів приймаючих громад та представників влади. Також додатковою можливістю для хабів є фінансування квоти своїх заходів, ціль яких збігається з ціллю програми – сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, покращення місцевих і національних планів інтеграції та зменшення вразливості ВПО віком 30+. На втілення проєкту заявники, якщо будуть обрані, отримають грант у розмірі до 7.5 тисяч доларів США на період до кінця серпня 2023 року з можливим продовженням. Конкретний розмір гранту та період його реалізації буде визначено залежно від специфіки затвердженого проєкту та відповідності заявлених витрат згідно обсягу робіт.
Запропоновані проєкти повинні відповідати меті програми “Єднання заради дії” – стабілізувати ситуацію в Україні шляхом сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, покращення місцевих і національних планів інтеграції та зменшення вразливості ВПО віком від 30 років.
Конкурсна комісія прийматиме лише ті проекти, які прямо стосуються поточних потреб внутрішньо переміщених осіб, проблем їхньої інтеграції та передбачають заходи для ВПО віком від 30 років, пов’язані з вирішенням конфліктів, психосоціальною підтримкою, адвокацією, згуртованістю громади або доступом до базових ресурсів. Активності, запропоновані у межах вашого проекту, мають бути змістовними та такими, ефективність яких можна виміряти.
Вимоги до хабів/центрів:
- Мати приміщення, яке є інклюзивним та дружнім до відвідувачів, а також мати достатньо простору для проведення тренінгів, консультацій, зустрічей для мінімум 20 людей одночасно.
- Приміщення має відповідати санітарним та COVID нормам, мати укриття в будівлі або в пішій доступності.
- Надати фото приміщення, мінімум 3-4 шт.
- Бути офіційно зареєстрованими як громадська (благодійна) організація і працювати згідно чинного законодавства України
- Здійснювати діяльність у зазначених цільових громадах України програми “Єднання заради дії”.
- Попередній досвід роботи з ВПО чи над питаннями інтеграції ВПО буде перевагою.
- Дотримуватися всіх вимог цього оголошення.
- Зобов’язання пройти повний курс навчання від програми “Єднання заради дії”.
- Провести визначені тренінги та заходи за матеріалами IREX, програми “Єднання заради дії”.
- Мати принаймні двох співробітників хабу/центру, які мають попередній досвід відвідування тренінгів для тренерів та подальшого проведення аналогічних тренінгів для учасників, а також навички проведення та фасилітації заходів
- Можливість забезпечити якісне звітування згідно процедур IREX.
Одна організація чи об’єднання організацій може подати до двох заявок на цей конкурс. Команда IREX буде залучена на кожній стадії впровадження грантового проєкту.
Грантова підтримка надаватиметься тільки тим хабам/центрам, що успішно пройшли обов’язкове навчання від програми “Єднання заради дії”.
ЦІЛІ ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Для досягнення цілей та завдань програми «Єднання заради дії», цей конкурс має на меті:
- Ціль 1: Вирішувати нагальні потреби ВПО віком від 30 років, викликані російським вторгненням як у 2014 році, так і 24 лютого 2022 року.
- Ціль 2: Розширити знання про критичне мислення, психосоціальне здоров’я, техніку адвокації, здобути навички для побудови успішної кар’єри серед ВПО віком від 30 років.
- Ціль 3: Провести навчання для представників місцевої влади та самоврядування з у роботі з данними, ухвалення рішень на основі даних, щодо роботи з упередженнями задля сприяння розвитку компетенцій та потенціалу місцевих та регіональних органів влади з метою забезпечення ними підтримки ВПО.
- Ціль 4: Надати юридичні консультації, провести правопросвітницькі заходи для ВПО із залученням юриста (онлайн або офлайн).
- Ціль 5: Сприяти підвищенню соціальної згуртованості між ВПО та членами приймаючих громад, щоб стабілізувати ситуацію в Україні та зменшити вразливість ВПО.
Очікувані результати проєкту:
- Мінімум 50 учасників заходів (унікальних), включно із представниками місцевої або регіональної влади, приймаючої громади та ВПО.
- Мінімум 80 осіб (унікальних) з числа ВПО отримали 170 консультацій (онлайн або офлайн).
- 50% учасників із числа представників місцевої влади та самоврядування покращили свою спроможність в напрямках роботи з даними, ухвали рішень на основі даних.
- Учасники заходів з психосоціальна підтримки покращили свій стан ментального здоров’я на 20% відповідно до результатів базового заміру, використовуючи опитувальник про стан здоров’я (PHQ-9).
ОБОВʼЯЗКОВІ АКТИВНОСТІ
- Проходження навчання представниками хабу/центрів за програмою від “Єднання заради дії”
- Тренінг для представників місцевої влади та самоврядування, які працюють з ВПО, щодо використання даних в ухваленні рішень
- Заходи “Жива бібліотека”
- Заходи з кар’єробудування
- Психосоціальна підтримка
- Правопросвітницькі заходи
*Цей список може доповнюватися
ІЛЮСТРАТИВНІ АКТИВНОСТІ для додаткових заходів в межах даного грантового конкурсу
- Виявлення наявних потреб, визначення напрямів їх вирішення, впровадження активностей на підтримку внутрішньо переміщених осіб віком від 30 років.
- Надання вторинної юридичної допомоги, зокрема, складання необхідних документів, заяв, звернень, тощо з питань захисту прав ВПО безпосередньо пов’язаних з їхнім статусом.
- Сприяння створенню нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, надання консультацій щодо відкриття бізнесу, бухгалтерського обліку тощо.
- Заходи щодо соціальної згуртованості та вирішення конфліктів, які можуть допомогти зменшити напругу між ВПО та членами приймаючих громад, або можуть сприяти її запобіганню.
- Допомога на місцевому рівні, включно з реалізацією проектів, спрямованих на мирну інтеграцію ВПО у приймаючі громади.
- Заходи з «побудови перспективи майбутнього» (планування, консультації, допомога з пошуком тимчасового житла тощо).
- Медійні (інформаційні) кампанії, спрямовані на підтримку інтересів ВПО, які постраждали від російського вторгнення 24 лютого 2022 року (соціальні відео, плакати, комікси, газети тощо).
ГРАФІК ВПРОВАДЖЕННЯ ТА РОЗМІР ГРАНТУ
Організації можуть подавати свої заявки на отримання грантової підтримки, максимальний розмір якої становить 7.5 тисяч доларів США. Очікувана тривалість фінансової підтримки від IREX – з червня по серпень 2023 року з можливим продовженням терміну проєкту. Строки впровадження можуть бути змінені залежно від потреб програми та наявності коштів.
Візьміть до уваги, що цей Запит на отримання заявок на грантову підтримку не зобов’язує IREX приймати будь-яку грантову заявку чи укладати грантову угоду; IREX не несе відповідальності за будь-які витрати заявника, пов’язані з підготовкою та поданням грантової заявки, незалежно від результатів відбору заявок. IREX залишає за собою право профінансувати будь-який проєкт або не надавати грантової підтримки жодній заявці на отримання грантової підтримки. Крім того, IREX залишає за собою право взагалі не надавати грантову підтримку за результатами поданих заявок на цей конкурс.
РОЗДІЛ ІІ: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИМОГИ ДО ЗАЯВОК ТА КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ
КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ ЗАЯВНИКА
- Громадська організація має здійснювати свою діяльність в Україні.
- Фінансування надаватиметься лише українським громадським організаціям, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України.
- Громадська організація повинна мати статус неприбутковості.
- Громадська організація та її члени не можуть представляти або бути пов’язаними з будь-якою політичною партією, або з призначеними чи обраними посадовими особами органів влади.
- Організації, зареєстровані у США або інших третіх країнах, не мають права подавати заявки.
- Заявки на отримання грантової підтримки повинні відповідати цілям та принципам програми «Єднання заради дії».
- Заявки на отримання грантової підтримки повинні містити опис очікуваних результатів проєкту, які відповідають цілям програми «Єднання заради дії».
- Громадська організація не має перебувати у заборонених до діяльності чи санкційних списках.
- Заявки на отримання грантової підтримки повинні бути подані українською мовою.
- Тривалість проєкту не може перевищувати строки, зазначені в цьому Запиті на отримання заявок на грантову підтримку.
- Витрати для реалізації проєкту не можуть перевищувати розмір коштів, зазначених в цьому Запиті на отримання заявок на грантову підтримку.
ВИМОГИ ДО ВЛАСНОГО ВНЕСКУ
Власний внесок не передбачений.
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ
Заявник повинен відповідати наступним кваліфікаційним вимогам:
- Громадська організація має мати позитивний досвід роботи, в тому числі досвід співпраці з міжнародними донорськими організаціями та реалізацію грантових програм;
- Мати успішний досвід впровадження соціальних проєктів, у тому числі спрямованих на посилення інтеграції ВПО;
- Мати чітке бачення реалізації проєкту та бути орієнтованими на стійкі та довгострокові результати проєкту;
- Мати сформовану команду, яка втілюватиме проєкт;
- Вміти працювати з дотриманням чітких часових рамок;
- На етапі укладання грантової угоди надати всі необхідні документи (перелік документів див. у Додатку 1)
ВИМОГИ ДО БЮДЖЕТУ
- Кошти, що надаються на умовах Заявки на грантову підтримку, не повинні використовуватися для закупівлі товарів або послуг у постачальників, які можуть бути ідентифіковані та включені до списку заборонених або будь-яким іншим способом обмежені/заборонені чи проголошені незаконними для ведення справ з державними агентствами США. Такий перелік можна знайти в розділі виключень SAM.gov. за посиланням: http://www.sam.gov/ або у інших “списках спостереження” (“watchlists”).
- Бюджет має включати обгрунтовані активностями витрати.
- Зверніть увагу, що грантоотримувачі мають дотримуватися політик IREX щодо грантового менеджменту та звітування, а саме: документування та подання підтверджень проєктної діяльності, а також регулярне оцінювання та звітування про виконання проєкту та досягнення результатів. IREX рекомендує заявникам враховувати час та ресурси, необхідні на виконання цих вимог, під час розробки своєї проєктної діяльності та бюджету.
У бюджет можна включати такі категорії витрат, але не обмежуватися ними:
- Оренда обладнання.
- Організація каво-пауз чи обідів для заходів.
- Розробка промоційних матеріалів згідно брендингу програми .
- Закупівля та роздача промоційних пакетів для учасників.
- Матеріали для проведення арт-заходів.
- Матеріали потрібні для проведення еко-заходів (толоки).
- Поліграфія, включаючи плату за розробку дизайну: навчальні роздаткові матеріали (друкована або аудіоінформація, яку ви плануєте використовувати у межах реалізації проєкту), а також рекламні матеріали (листівки, банери тощо), які використовуватимуться для промоції заходів у межах вашого проєкту.
- Канцтовари.
- Товарно-матеріальні цінності: заявник може включити до бюджету витрати на товари, які не перевищують суму 500 доларів США у гривневому еквіваленті, та які будуть безпосередньо використані для проведення заходів у межах проєкту.
- Адміністративні витрати (не більше, аніж 10% бюджету).
- Гонорари консультантам, тренерам, тощо з укладенням договору (ФОП або ЦПХ) .
- Транспортні витрати (у межах України).
- Засоби індивідуального захисту від COVID-19, а саме: індивідуальні захисні маски (повинні бути схвалені проєктом “Єднання заради дії”).
- Програми, призначені для зростання або інституційного розвитку організації.
- Банківські збори (включаючи відкриття та закриття спеціального рахунку/субрахунку та всі банківські комісії, пов’язані з проєктом).
- Інші витрати, пов’язані з проєктом (мають бути узгоджені з IREX).
Витрати, які НЕ покриваються:
- вживані ТМЦ (товарно-матеріальні цінності)
- вогненебезпечні речі, колючі та ріжучі предмети, заборонені законодавством до використання речі (зброя тощо)
- шпигунське приладдя (камери спостереження, диктофони тощо)
- гонорар представникам влади
- рекламна продукція, яка не є брендингом програми
- ліки
- Їжа для роздачі в гуманітарних цілях
- Бренд_Китай (телекомунікаційне та відео обладнання, техніка, послуги_Huawei Technologies Company or ZTE Corporation, Hytera Communications Corporation, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company, or Dahua Technology Company (or any subsidiary or affiliate of such entities)
- Витрати на утримання та ремонт основних засобів, активів тривалого користування.
- Благодійність чи підтримка політичних партій.
- Підтримка релігійної діяльності.
- Позики.
- Медичне обладнання.
- Алкогольні напої.
- Офісні меблі.
- Будь-які витрати заявників, здійснені до та після реалізації проєкту.
- Обладнання довгострокового використання або будівельні програми.
- Організації, пов’язані з обраними чиновниками, політичними партіями чи релігійними групами.
- Політична або партизанська діяльність.
- Діяльність, яка відбувається за межами України.
- Наукові дослідження.
- Купівля або оренда землі та/або будівель.
- Венчурний капітал, комерційні заходи або стягнення плати за участь у проєкті.
- Індивідуальні стипендії.
- Подарунки або призи.
- Витрати на Інтернет зв’язок.
- Попередні зобов’язання та/або заборгованість.
- Штрафи та пеня
- Будь-які закупівлі або види діяльності, які не пов’язані безпосередньо з реалізацією запропонованого проєкту.
- Інші витрати неприпустимі відповідно до 2 CFR 200 Підрозділ E Принципи витрат.
* Усі товари, включені заявником до бюджету проєкту, повинні бути обґрунтовані запланованою діяльністю у межах вашого проєкту. Якщо затребуваний товар/послуга викликає сумніви, зверніться до команди Програми “Єднання заради дії”. Програма “Єднання заради дії” має право переглядати замовлені товари/послуги, перевіряти їх якість та затверджувати чи відхиляти товари/послуги.
Усі товари та послуги повинні бути розраховані, закладені до бюджету та придбані з ПДВ 0%. Більш детальна інформація про це буде надана переможцям конкурсу – грантоотримувачам.
РОЗДІЛ III: ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАПОВНЕННЯ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК
Заявки на фінансування будуть розглядатися у два етапи. Задля розгляду Вашої заявки на фінансування, будь ласка, надайте інформацію про ідею Вашого проєкту у вигляді концептуальної записки, в обсязі не більше двох сторінок. Одна організація або група організацій може подати на розгляд максимум дві концептуальні записки. Якщо Ваша концептуальна записка буде обрана, Вам буде запропоновано подати на розгляд повну пропозицію.
Концептуальна записка повинна бути надіслана до 23:59 15 травня 2023 року (за Київським часом) на електронну пошту tender-ua@irex.org. У темі листа вкажіть: “Концептуальна записка на грантову підтримку “Єднання заради дії”. Заходи для ВПО”. До розгляду будуть прийматися тільки заявки з темою “Концептуальна записка на грантову підтримку “Єднання заради дії”. Заходи для ВПО”. Будь ласка, зверніть увагу, що IREX наполегливо рекомендує зацікавленим організаціям уважно ознайомитися з усіма інструкціями та рекомендаціями в цьому документі.
Шаблон концептуальної записки:
Назва організації:
Адреса організації:
Посилання на сайт чи будь-який інший онлайн-ресурс, що висвітлює діяльність організації:
Назва проєкту:
Контакта особа (ПІБ):
Електронна адреса:
Мобільний номер телефону:
Конкретна локація реалізації проєкту (область):
Період виконання проєкту:
Будь ласка, надайте відповідь на такі запитання (по 2-3 речення):
- Чому Ви обрали підтримку ВПО (віком від 30 років) та який саме аспект інтеграції ВПО в Україні ви хочете підтримувати?
- Будь ласка, опишіть, як ваш проект підтримуватиме дорослих ВПО у задоволенні їхніх потреб з огляду на поточне середовище? Які проблеми ви будете вирішувати в межах свого проекту? Що ви плануєте змінити чи реалізувати?
- Чи маєте Ви налагоджену комунікацію з місцевою владою? Скільки представників/ць місцевої влади Ви зможете залучити на заходи?
- Будь ласка, надайте опис та графік вашого плану впровадження проєкту.
- У план мають увійти заходи від програми «Єднання заради дії» (тренінг для представників місцевої влади та самоврядування, які працюють з ВПО, щодо використання даних в ухваленні рішень, заходи “Жива бібліотека” для ВПО та представників приймаючої громади, заходи з побудови навичок для успішної кар’єри, психосоціальна підтримка, юридичні та інформаційні консультації для ВПО, а такожвласні заходи. Шаблон робочого плану можна скачати за посиланням
*Будь ласка, зверніть увагу, що окрім заходів «Єднання заради дії», очікується, що ви також додатково запропонуєте свій перелік заходів, які б вирішували проблему, з якою стикаються ВПО у вашій громаді, або допомагали б ВПО відчувати підтримку у вашій громаді.
- Як Ваші плани реалізації проекту вплинуть на загальну ситуацію в Україні щодо проблем ВПО? Які ваші очікувані результати?
- Хто є цільовою аудиторією вашого проекту (всі ВПО, жінки ВПО, ВПО з інвалідністю)?
- Як Ви працювати над питаннями доступності, інклюзивності, а також включення різних груп, у тому числі вразливих та соціально відокремлених?
- Як ви забезпечите безпеку своїх заходів з огляду на поточну ситуацію в Україні у стані війни?
- Будь ласка, опишіть свій минулий досвід роботи з ВПО. Будь ласка, вкажіть обсяг роботи п’яти найбільших проектів, над якими ви працювали, і яких результатів ви досягли.
- Чи є у вас принаймні два співробітники, які могли б пройти тренінг для тренерів, а потім провести аналогічні тренінги для ВПО у вашій громаді? Будь ласка, поділіться їхніми резюме та зазначте попередній досвід.
- Коротко опишіть свій план моніторингу та оцінки виконання проекту.
- Будь ласка, надайте свій орієнтовний бюджет з описом того, для чого ви будете використовувати грант.
Шаблон бюджету можна скачати за посиланням.
Витрати на оформлення та подання заявки, здійснені до дня надання гранту, вважаються недопустимими і не відшкодовуються.
ПИТАННЯ ТА ТЕХНІЧНІ ПРОБЛЕМИ
Будь-які питання, які стосуються технічних проблем, приймаються на електронну адресу: tender-ua@irex.org не пізніше 1 дня до дати закриття прийому заявок на конкурс. Зверніть увагу, що IREX не приймає жодних питань, що стосуються цього Запиту на отримання грантової підтримки, окрім як щодо вирішення технічних проблем.
ЗАЯВКИ, ОТРИМАНІ З ЗАПІЗНЕННЯМ ТА З ПОРУШЕННЯМ ВИМОГ
Заявки, які подані із запізненням не підлягатимуть розгляду. Однак IREX залишає за собою право приймати заявки отримані на один тиждень пізніше після дати закриття грантового конкурсу та включати такі заявки в процес розгляду та присудження грантів, якщо це буде відповідати найкращим інтересам IREX і, якщо заявки подані вчасно ще не були розглянуті. Заявки, які є неповними, можуть бути залишені без розгляду.
РОЗДІЛ IV: ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОЗГЛЯД ЗАЯВОК
ПРОЦЕС ОЦІНЮВАННЯ ЗАЯВОК
Заявки будуть оцінюватися згідно з критеріями, зазначеними нижче. Оцінювання буде здійснюватися у два етапи. На першому етапі буде оцінюватися концептуальна записка запропонованого проєкту. На засіданні Конкурсної комісії буде обговорено кожну із поданих заявок. Кожен член комісії незалежно від інших членів обиратиме пропозиції, які найкраще відповідають визначеним критеріям оцінки:
Технічний вимір та ефективність запропонованих витрат – 35 балів:
- Відповідність цілям програми
- Сталість результатів проєкту
- Очікуваний вплив на бенефіціарів
- Охоплення цільової аудиторії
- Застосування підходу, основаного на доказах
- Ефективність запропонованих витрат
- Наявність приміщення (яке відповідає вимогам, описаним у п.2 цього Запиту)
На другому етапі оцінюватимуться лише ті заявки, які будуть відібрані на першому етапі за технічними характеристиками.
На другому етапі буде оцінено досвід роботи заявника, доцільність бюджету та організаційні можливості:
Досвід діяльності організації- 25 балів:
- Досвід реалізації схожих проєктів
- Наявність у команди запропонованого проєкту навичок, необхідних для його впровадження
Обґрунтованість бюджету – 25 балів
- Обґрунтованість, допустимість та розподіленість витрат, заявлених у бюджеті
Організаційна спроможність – 15 балів
- Наявність затверджених політик процедур закупівель та обліку
- Спроможність дотримуватися фінансових вимог грантодавця
- Спроможність вчасно подавати необхідні звіти
- Спроможність найняти на повний робочий день хоча б 1 працівника, який/яка координуватиме реалізацію проєкту від імені громадської організації
По мірі необхідності (якщо грант не надано на основі первинних заявок), можуть проводитися консультації з тими заявниками, заявки яких мають достатні шанси бути відібраними для отримання гранту.
РОЗДІЛ V: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ ТА ЙОГО АДМІНІСТРУВАННЯ
ІНФОРМУВАННЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ВІДБОРУ ЗАЯВОК
Рекомендація або вибір проєктної заявки відповідно до встановлених процедур не гарантує надання гранту. Усі заявники повинні продемонструвати, що вони володіють або мають можливість отримати необхідну управлінську спроможність щодо застосування взаємно узгоджених методів звітування за надані кошти та інші активи.
Заявник, проєктна заявка якого була відібрана конкурсною комісією, отримає листа електронною поштою з пропозицією фінансування проєкту. Лист про грант буде адресовано контактній особі організації, яку зазначено в проєктній заявці.
IREX повідомлятиме про результати відбору заявок лише фіналістів цього конкурсу. Після надсилання листа з пропозицією фінансування проєкту, відбудуться остаточні консультації із фіналістом перед підписанням субгрантової угоди.
ПРОЦЕДУРИ ЗВІТНОСТІ
Опис вимог щодо звітності буде включено до Угоди про надання гранту. Типи необхідних звітів разом із графіком звітності залежатимуть від типу субгранту та тривалості проєкту. Форми для звітності будуть надані грантоотримувачу.
Звітність включатиме:
- Програмні звіти, які мають надаватися IREX протягом строку реалізації проєкту згідно з робочим графіком, описаним в Угоді про надання гранту. Ці звіти мають включати опис втілених активностей та їхніх результатів за звітний період; виклики та заходи, вжиті для їхнього подолання; заходи, заплановані на наступний період.
- Підсумковий звіт, у якому має бути описано, як були досягнуті довгострокові та короткострокові цілі проєкту, результати проєкту, а також проблеми та їх вирішення під час впровадження проєкту.
- Фінансові звіти можуть подаватися на основі певного типу гранту, який надається. Графік звітності залежатиме від типу субгранту, тривалості проєкту та обсягу фінансування.
РОЗДІЛ VI: ІНШЕ
Опублікування цього Запиту на отримання заявок на грантову підтримку не є грантовим зобов’язанням з боку IREX, а також не зобов’язує програму «Єднання заради дії» оплачувати витрати, понесені під час підготовки та подання грантових заявок.
IREX залишає за собою право профінансувати будь-яку або жодну з поданих заявок. Крім того, IREX залишає за собою право не надавати гранти за результами цього Запиту.
Додаток 1
СПИСОК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ
Для отримання гранту необхідно буде надати IREX пакет наступних документів:
- Грантова заявка у вигляді концептуальної записки;
- Бюджет запропонованого проєкту у відповідності до шаблону IREX;
Шаблон бюджету можна скачати за посиланням.
- Надати фото приміщення, мінімум 3-4 шт;
- Робочий план за шаблоном від IREX.
Шаблон робочого плану можна скачати за посиланням
- Свідоцтво про державну реєстрацію ГО;
- Рішення про внесення ГО до Реєстру неприбуткових організацій та установ;
- Протокол ГО або Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової угоди;
- Довідка про банківські реквізити ГО;
- Наказ або положення про облікову політику організації ГО (за наявності);
- Наказ або положення про здійснення закупівель товарів, робіт, послуг (за наявності);
- Статут ГО (Сканована версія).
Надсилаючи пропозиції електронною поштою, переконайтеся, що вони
відправляються у форматі *.pdf чи *word. Копії документів, що додаються до пропозиції
повинні бути у форматі.pdf чи *word і не містити вірусів чи пошкоджень тільки в архіві ZIP.
Джерело – Громадський простір