fbpx

Громадам Рівненщини допомагають розвивати міжнародні партнерства

Рубрика Новини
МістоРівне

На базі регіонального офісу U-LEAD у Рівненській області відбулася інформаційна сесія щодо особливостей започаткування та розвитку партнерств громад з міжнародними муніципалітетами. У заході взяли участь представники громад з Рівненської та Черкаської областей.

Керівник регіонального офісу U-LEAD у Рівненській області Руслан Сивий підкреслив, що в умовах війни українські територіальні громади відчули наскільки важливою є підтримка від міжнародних партнерів.

«У подальшому громадам слід більше приділяти увагу розвитку партнерств з міжнародними муніципалітетами, що дозволить їм ділитися досвідом та реалізовувати спільні проєкти», – зазначив Руслан Сивий.

За словами Юлії Поліщук, радниці з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу U-LEAD у Черкаській області, міжнародне партнерство територіальних громад набагато ширше поняття, ніж міжмуніципальне співробітництво.

«Муніципальне партнерство – це рівноправні відносини між територіальними громадами, які взаємодіють між собою задля досягнення спільної мети. Якісне партнерство будується саме на зацікавленості кожної із сторін у результаті діяльності», – наголошує Юлія Поліщук.

Експертка радить громадам перед початком партнерства оцінити та проаналізувати власну ситуацію. Чим оперативніше буде проведена така оцінка разом з партнерами, тим швидше вдасться визначитися з доцільністю розвитку партнерства.

Учасників заходу ознайомили з основними видами міжнародного партнерства та базовими принципами його розбудови. Експерти зупинялися на законодавчій базі, яка регламентує процес партнерства між територіальними громадами, включаючи аналіз міжнародних нормативно-правових актів.

Окремий блок питань стосувався рекомендацій щодо пошуку партнерської громади та започаткування партнерства. Тетяна Татарчук, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернівецькій області, розповіла учасникам заходу про особливості пошуку міжнародних партнерів та презентувала покроковий алгоритм дій.

«Насамперед необхідно визначатися з метою потенційної співпраці та її напрямками. У цьому процесі важливо залучати фахівців зі знанням іноземної мови, щоб не виникало труднощів із спілкуванням та перекладом документів», – поділилася експертка.

Представникам громад презентували основні канали, які максимально ефективні для пошуку партнерів. Розповідалося про ініціативу U-LEAD «Мости довіри», завдяки якій вже розвивають співпрацю українські громади та муніципалітети з Словенії, Словаччини, Німеччини та Польщі.  Наголошувалося на важливості моніторингу сайтів міжнародних організацій, посольство чи асоціацій органів місцевого самоврядування.

Також експерти «U-LEAD з Європою» роз’яснили фахівцям з громад юридичні процедури оформлення партнерства, розглядаючи всі можливі форми співпраці.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль