fbpx

Багатоцільова програма грошової допомоги МОМ підтримає українців, що змушені тікати від війни

Щоб підтримати найбільш уразливі родини, яким довелося покинути власні домівки у районах, постраждалих від бойових дій, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, розпочала втілювати програму з надання грошової допомоги. За фінансування Центрального фонду ООН з реагування на надзвичайні ситуації, Європейського Союзу, Німеччини, Бюро з гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку та Уряду Канади, ця програма МОМ буде втілюватися у кількох регіонах України у координації з місцевою владою та іншими гуманітарними організаціями.

Закарпаття стане першим регіоном, де буде реалізуватися програма, що має на меті надати грошову підтримку близько 40 тисячам осіб. Кошти будуть переказані їм через поштову службу та інші фінансові служби України у співпраці з обласною адміністрацією та місцевим відділом соціальної політики. Допомога буде надана найбільш уразливим групам серед внутрішньо переміщених осіб, а також приймаючих громад, зокрема вагітним жінкам та матерям, що самостійно виховують дітей, сім’ям із двома і більше дітьми, родинам, серед членів яких є особи з інвалідністю та особи похилого віку.

Згідно з опитуванням щодо переміщення, проведеним МОМ по всій країні у період з 9 до 16 березня, починаючи з 24 лютого 2022 року, 6,5 мільйона осіб були змушені покинути власні домівки та переїхати у безпечніші райони всередині країни. Західні регіони України залишаються найпопулярнішим напрямком для переміщеного населення. За оцінками місцевої влади, близько 500 тисяч ВПО зараз перебувають на Закарпатті.

«Багатоцільова програма грошової допомоги на Закарпатті та в інших регіонах дасть змогу підтримати найбільш уразливі громади, які матимуть можливість забезпечити свої базові потреби у гідний спосіб, а також зміцнити потенціал громад і опосередковано підтримати місцеву економіку на рівні приймаючих громад», — зазначив Марко Кіментон, Координатор Програми з реагування на надзвичайні ситуації Представництва МОМ в Україні.

Окрім Закарпаття, після початку війни Представництво МОМ в Україні встановило операційну присутність у Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській та Вінницькій областях і надає багатосекторальну, рятівну та життєво важливу гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам, приймаючим громадам та іншим групам, які постраждали від війни, включно з мігрантами, які застрягли в Україні та потребуватимуть підтримки для гарантування їхньої безпеки під час та після перетину кордону з ЄС.

За додатковою інформацією звертайтеся до Варвари Жлуктенко, Представництво МОМ в Україні, vzhluktenko@iom.int або за телефоном +38 067 447 97 92.

Джерело – Гурт

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль