Нещодавно на черговому засіданні сесії Чопської міської ради затверджено стратегію розвитку Чопської громади. Стратегія розрахована на період 2022-2027 рр. та розроблялася за підтримки експертів «U-LEAD з Європою». Про це повідомляють у Регіональному офісі U-LEAD у Закарпатській області.
Весь час над розробкою документу з представниками громади працював Зеновій Сірик, експерт з розробки стратегій місцевого розвитку U-LEAD, та Микола Сюсько, керівник Регіонального офісу U-LEAD у Закарпатській області.
У документі зазначені наступні стратегічні цілі:
- Економічний розвиток
- Екологічна безпека, збереження довкілля
- Комфортне проживання, навчання, дозвілля
Стратегічне бачення Чопської міської територіальної громади розроблялося учасниками фокус-групи та визначає, якою має бути громада в майбутньому.
Бачення об’єднує сукупність конкретних характеристик та стратегічних цілей розвитку:
Чопська міська територіальна громада – транспортно-логістичний центр на кордоні з ЄС, приваблива територія для введення підприємництва та комфортного проживання мешканців.
План реалізації Стратегії розвитку громади передбачає 31 технічне завдання та 147 проєктів місцевого розвитку загалом, які будуть впроваджуватися упродовж 2022-2027 років.
«Стратегічне планування є одним із найважливіших напрямків планової діяльності територій. Ми цілеспрямовано готувалися до створення такого документу, в чому нам допомогли експерти «U–LEAD з Європою». Експерти цілий рік працювали з нами та дали змогу отримати важливий досвід. Вже сьогодні ми маємо затверджений документ, який надасть нам можливість реалізовувати наші задуми та плани. Ми розуміємо, що стратегія це не завершення роботи, а лише початок. Щоб досягти поставлених цілей попереду на нас чекає складна робота, адже наше основне завдання розвиток Чопської громади» – резюмує Тетяна Чебан, начальник відділу економіки та інвестицій Чопської міської ради.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U–LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U–LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.