fbpx

Устилузька громада розробила програму продовольчої безпеки

МістоЛуцьк

У серпні 2022 року Програма «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну ініціативу з продовольчої безпеки. Учасниками пілотної навчальної програми стали чотири територіальні громади з усієї України, серед яких Устилузька громада Волинської області.

За підтримки експертів U-LEAD громада вже розробила проєкт програми продовольчої безпеки та працює над її втіленням. Про це повівдомив керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області Анатолій Пархом’юк.

“Устилузька громада знаходиться далеко від зони бойових дій, тому вона не відчуває проблем із відсутністю продуктів харчування. Правда, в громаді зіштовхнулися з певними проблемами, коли через їхню територію проходила велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які мігрували до кордону. Тисячі людей щоденно відвідували громаду, які потребували харчування, питної води та іншої продукції.. Саме це стало для них одним із визначальних факторів для проведення аналізу стану продовольчої безпеки в територіальній громаді”, – розповідає Анатолій Пархом’юк.

Представники Устилузької громади під час навчання розглянули разом з експертами основні компоненти продовольчої безпеки крізь призму безпосередньої ситуації у самій територіальній громаді.

“Після цього були розроблені конкретні завдання та кроки для досягнення кінцевої мети. Все це увійшло в програму продовольчої безпеки, основне завдання якої забезпечення потреби громади в продуктах харчуваннях та воді”, – розповів експерт.

Як показали результати аналізу, в Устилузькій громаді рівень забезпечення у контексті продовольчої безпеки складає 90-100 %. Устилузька територіальна громада з моменту повномасштабного вторгнення відправила понад вісім тонн продуктів харчування, ліків та предметів першої необхідності територіальним громадам, де проводилися бойові дії. Також понад 19 тонн продовольства, медикаментів, одягу, засобів гігієни на передову нашим захисникам

У громаді забезпечують гарячим харчуванням особовий склад територіальної оборони. Працюють в громаді й над підтримкою бізнесу та розвитком сільськогосподарського сектору. Для цього в оренду передали 40 земельних ділянок загальною площею 501,60 га та уклали 19 договорів оренди.

“До 24 лютого 2022 року нам здавалося, що проблем з продовольством у нашій громаді не буде, але з початком війни все змінилося. Через Устилузьку громаду проходили сотні тисяч людей, які рухалися в напрямку кордону. Саме тоді ми зіштовхнулися з першими труднощами та почали задумуватися над тим, де взяти додаткові ресурси для придбання продуктів, як організувати цей процес на рівні громади. Також допомоги потребували сільськогосподарські виробники, які не були захищеними та підготовленими до нових умовах. Експерти “U-LEAD з Європою” допомогли нам правильно організувати роботу для створення стабільної продовольчої безпеки в громаді. Ми провели колосальну роботу, здійснили аналіз стану продовольчої безпеки та визначили стратегічні напрямки розвитку. Як результат – ми отримали програму продовольчої безпеки, яка пройшла усі обговорення та була затверджена на засіданні виконавчого комітету. Ми вже розпочали роботу над її реалізацією, щоб внести свою частку у загальну продовольчу безпеку країни”, – розповіла секретар Устилузької міської ради Людмила Касіян.

У програмі продовольчої безпеки громада задекларувала низку напрямків, серед яких  надання допомоги  по облаштуванню пасовищ, придбання насіння, добрив чи палива для домогосподарств, співфінансування створення переробних потужностей, які стосуватимуться заморозки ягід, переробки молока тощо.

“Устилузька громада має багато сільських територій, на яких може розвиватися аграрний сектор, а програма продовольчої безпеки дозволяє стратегічно вирішувати певні питання та планувати подальшу діяльність”, – додає Анатолій Пархом’юк.

На цьому підтримка Програми “U-LEAD з Європою” не закінчиться. Пілотні громади зможуть отримати кошти на реалізацію своїх проєктів, які будуть покликані підвищити продовольчу безпеку.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою” спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль