fbpx
Голосуйте!
00
Днів
00
Годин
00
Хвилин
00
Секунд
Голосування завершене
до закінчення голосування

Людина не здатна знищити те, що робить її щасливою

МістоРівне

28 листопада 2020 року в ще невідремонтований молодіжний простір «ТУР» в с. Шепетин Рівненської області прийшла молодь аби провести перше заняття пластового гуртка. Ми завітали у простір, де щодня збираються молодь і діти, щоб дізнатися як їм вдалося в закинуте приміщення колишньої сільської ради вдихнути нове життя і перетворити його на осередок  «ПЛАСТУ».

Ідея створення такого простору для молоді виникла після завершення проекту Школа волонтерства “Простір добрих справ”, який реалізовувався минулого року в Смизькій громаді за підтримки Львівської освітньої фундації. Найактивнішими учасниками проекту виявилася молодь з Шепетина, яка ціле літо і частину осені 2020-го організовувала у своєму селі різні заходи, такі як кінотеатр під відкритим небом, проведення інформаційної кампанії щодо захисту безпритульних тварин, створення креативної студії «З творчістю на «ти» для особистісного розвитку молоді. Всі ці заходи відбувалися на вулиці, в імпровізованих місцях. Але коли прийшла пізня осінь, стало холодно, молодь звернулася до нас адже хотіла й надалі збиратися, генерувати ідеї та втілювати їх в життя, а якогось окремого простору де б вони могли «тусуватися» не було. Треба пояснити, що в селі для дітей і молоді немає нічого, окрім школи. І якщо дитина хоче розвиватися батьки мусять возити їх до центру громади в Смигу, або ж до районних центрів Кременця чи Дубно Але повірте, що для більшості батьків, які зайняті на роботі, сільськогосподарськими справами – це з розряду неможливого.

Першою волонтерською акцією в молодіжному просторі “ТУР” був БУРчик в Шепетині, за підтримки програми Будуємо Україну Разом, це дозволило облаштувати одну з кімнат ТУРу та запустити його роботу. Коли ми тільки починали створювати наш молодіжний простір, було тяжко уявити як ми маємо повноцінно функціонувати, адже не мали ресурсів на щоденні витрати – канцтовари, матеріали для майстерок, майстеркласів, настільні ігри, побутову хімію та ін.

Смизька селищна рада надала для користування молоді колишнє приміщення Шепетинської сільської ради, оплачує енергоносії, інтернет та заробітну плату одному працівнику. Але якщо ми говоримо про роботу з молоддю, то важко чогось навчити, так би мовити, “на пальцях”. Ми провели фандрейзингову кампанію серед місцевих підприємців. І нас підтримав місцевий соціально відповідальний бізнес та небайдужі жителі Шепетина і не тільки, які щомісяця перераховують посильну для них суму на потреби молодіжного простору “ТУР”.

Також ми співпрацюємо з батьками, благодійниками таким чином залучаючи додаткові ресурси: електрочайник, мольберт, два ноут-буки, контейнери для сотрування сміття, дерев’яні лавки, казан, дрова на опалення, настільні ігри, банери, вивіска та ін. Ми і зараз шукаємо спонсорів, яким небайдужа доля сільської молоді, адже ще маємо багато роботи з облаштування простору. Ми вже почали ремонт внутрішньої вбиральні, просимо батьків, волонтерів, стаємо до роботи самі разом з нашою молоддю. Також терміново потрібно зробити ремонт хоч би ще в одній із кімнат простору, адже коли приходять різновікові групи дітей і молоді, вони хочуть займатися різними речами, а в умовах однієї кімнати це зробити дуже тяжко.

То чим же живе наш молодіжний простір «ТУР», чим ми тут займалися цілий рік? Насправді багатьма чудовими речами, які приємно згадувати, бо це:

– майстер-класи від талановитих жителів нашої громади;

– майстер-класи від дітей, під час яких кожен показував у чому він гарний та вчив цьому інших;

– три рази на тиждень діє Клуб активних громадян, де молодь та діти грають настільні ігри;

– зустрічі з цікавими особистостями громади;

– кінопокази;

– волонтерські акції, толоки;

– квізи до Дня Соборності України, дня Св. Валентина, святкування 250 річниці від дня народження Лесі Українки;

– Різдвяний Вертеп;

– лялькова вистава “Біда навчить”;

– заняття з еко-виховання;

– студія писанкарства (діяла три тижні перед Великоднем);

– три заняття з надання першої домедичної допомоги;

– щотижневі сходини трьох гуртків: два юнацьких (“Лілеї” та “Блискавиці”) та один новацький (“Барвисті дзвіночки”);

– передріздвяна акція “Вифлеємський вогонь миру”;

– екскурсія в Дунаїв, малу батьківщину Героя України, Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса;

– мандрівки + веломандрівки рідним краєм;

– квест “Справжні пластуни” більше 40 учасників-пластунів, в т. ч. з Кременця та Горинки (з нагоди півріччя з дня заснування Пласту в Шепетині);

– триденна мандрівка в с. Кураш Дубровицького району на Свято Весни;

– ніч у пластовій оселі;

– піжамні вечірки в пластовій оселі;

– дводенна мандрівка “Незвіданий Уніас” (поблизу с. Стіжок);

– участь наших юначок в пластовому табірі “Крізь…»;

– участь наших юначок в історично-пошуковому мандрівному табірі “Заграва”;

– участь у фестивалі “Богданова каплиця” с. Підлісці;

– участь у таборовій зустрічі «Антонівці. Нескорені 2021»;

– Відкриття Пластового Року;

– вшанування пам’яті героїв нашого краю воїна УПА Савелюка В Г., героїв АТО Момотюка Дмитра та Кочетова Сергія;

– організація благодійної акції «Подаруй тепло захиснику» (плели маскувальну сітку, збирали смаколики, малювали малюнки та передали все це після дружнього спілкування військовим з батальйлну «Айдар»);

– участь у благодійній акції «Клубочок» до Міжнародного Дня недоношених дітей.

Окремо хочемо розповісти про пластове Свято Осені, яке ми проводили 17-19 вересня 2021 р. спільно з Рівненським обласним молодіжним пластовим вишкільним центром. Учасниками заходу стали близько двохсот пластунів Рівненської та Тернопільської областей. Всі вони розмістилися у лісі поблизу Шепетина на хуторі Давиди і разом прожили неймовірні три дні сповнені різних змагань, навчань, атракцій для молоді. Дуже атмосферною як завжди була пластова ватра, де ми граємо ігри та співаємо пісні під гітару. Будь-які заходи, особливо великі, показують справжню цінність людей, які поряд, бо за кожною дією, зміною стоять ЛЮДИ. І коли я кажу МИ, то маю на увазі нашу команду, ініціативну групу молодіжного простору «ТУР», де кожен має свою зону відповідальності.

До прикладу, Руднік Галина, є керівницею простору, відповідаю за програмне наповнення, роботу пластових гуртків, творче облаштування простору, комунікацію з молоддю, батьками, висвітлення нашої діяльності в соціальних мережах, звітування перед меценатами, тепло та чистоту в просторі. Андрій Петрук відповідає за фандрейзинг, шукає ресурси та можливості для розвитку, долучається до організації заходів, генерує ідеї. Дмитро Руднік, Руслан Баландюк, Роман Шуршило наші інструктори, організатори майстер-класів, наша практична сила і рух, незамінні помічники при проведенні заходів.

Часом буває тяжко, опускаються руки, коли не все вдається так як хочемо, чи так як запланувалось, але коли дивишся на нашу молодь, дуже талановиту, індивідуальну, з цілою купою ідей в голові, а найголовніше з готовністю ці ідеї втілювати в життя, виростають крила і ми розуміємо, що все робимо вірно. Інколи глянеш, які круті в містах молодіжні центри, думаєш от би собі так. Але з іншої сторони, коли все створюється поступово, разом з молоддю для молоді, то вона цінує те, частиною чого стала в процесі.

Якось одна мама зауважила: «Я в шоці – пройшов рік, а діти нічого не понищили, всі настільні ігри на місці, в гарному стані». Все через те, що молодь почала відчувати це своїм місцем, простором, де їм добре, а людина не здатна знищувати те, що робить її щасливою.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Рівненській області Вікторія Костюк. Проєкт реалізовує команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль