fbpx
/
/
«Фестиваль гумору» або як поєднати гумор, дітей, ініціативних батьків та бізнес

«Фестиваль гумору» або як поєднати гумор, дітей, ініціативних батьків та бізнес

Share on facebook
Поширити
Share on telegram
Поширити
f2 - «Фестиваль гумору» або як поєднати гумор, дітей, ініціативних батьків та бізнес

Сьогодні в нашій рубриці «Історії успіху» розповідаємо про проєкт «Фестиваль гумору», який реалізовує  разом з партнерами громадська організація «Центр розвитку «Зоряний Дім», що діє на Хмельниччині та створює цікаві заходи для дітей. Саме зараз активно йде набір в команди. Діяльність «Фестивалю гумору» це чудовий приклад ефективної синергії бізнесу, громадської організації та ініціативних батьків. Більше в інтерв’ю з Світланою Онищук, керівницею ГО «Центр розвитку «Зоряний Дім» та однією із засновників фестивалю.

 • Пані Світлана, розкажіть про фестиваль гумору та яка головна його ідея?

Після перемог на обласних і регіональних гумористичних конкурсах, у моєї доньки Наталії з’явилась ідея створити захід, де б не тільки дорослі, а й діти могли розкривати свій творчий потенціал. Тоді й з’явилась ідея створення дитячого фестивалю гумору в місті Кам’янці – Подільському.  Коли почали обговорювати ідею, виник ряд питань і викликів. Перше – це один фестиваль на початку нічого не вирішить, потрібно зробити кілька фестивалів  які допомогли б дітям сформувати сильні команди, напрацювати основи у підготовці крутих гумористичних матеріалів, а вже потім провести фінальні змагання. Разом з командою вирішили, що це буде 4 фестивалі, один з яких онлайн. 

 • Хто долучився до команди організаторів?

Я, Світлана Онищук, як мама, як психолог і небайдужий житель Кам’янця-Подільського, хочу, щоб у моєму місті освіта, культура, стосунки в родинах були на висоті. Вже багато років я цікавлюсь і розвиваюсь в напрямку гуманної педагогіки. Із сім’єю ми створили для дітей та підлітків простір розвитку «Star House», приватний садочок, а цього року хочемо запустити приватну школу.

Тому ми вирішили об’єднувати зусилля з іншими активними та творчими місцевими жителями та створили громадську організацію «Центр розвитку «Зоряний Дім», яка формує собою ідеї та простір для того, щоб в місті запалювались нові зірки. Я взяла на себе обов’язки модератора і координатора організації, а всі інші учасники приносять свої ідеї та пропозиції і ми їх разом втілюємо.

 Щодо дитячого фестивалю гумору, то нам також вдалось залучити людей, які вже мають популярність і досвід у шоу-бізнесі, організації фестивалів, маркетингу, роботою із дітьми та підлітками.

f5 1024x768 - «Фестиваль гумору» або як поєднати гумор, дітей, ініціативних батьків та бізнес

В нас є окремо команда редакторів, куди входять переможці і учасники телевізійних гумористичних проєктів, таких як «Ліга Сміху», «Розсміши коміка», регіонального чемпіонату гумору у м. Вінниця, учасників команди гумору «Наш Формат». Вони нас консультують і будуть працювати із редакторським матеріалом, це Інна Богатир, Ігор Барило, Наталія Онищук. Також в нас є команда тренерів, яка буде працювати з дітьми – серед них відомі кам’янчани, які є профі у своїй справі. Це Ігор та Катерина Костики, Ірина Качан, Роман Іваненко, Андрій Мельник,  Віктор Перунський, Павло Мельничук.

 • Ви збирали кошти на «Спільнокошт».  Яку суму вдалося зібрати?

Це був наш перший досвід, коли ми включили усі наші знайомства, активною промоцією

займались наші друзі – художник Сергій Боднар, лідер гумористичної команди «Наш Формат» і Володимир Черняк, маркетолог Сергій Стремедловський  та багато інших.

Ми «підняли на вуха» усіх в місті, місцевий бізнес і зібрали разом 80 тисяч гривень. Для нас це велика відповідальність тепер провести ці заходи, бо кошти передавали усі, до кого ми звертались.

 • Пані Світлана, на якій стадії співпраця з Українським культурним фондом (УКФ)?

На хвилі успіху із «Спільнокоштом» ми подались також на програму Українського Культурного Фонду «Діти культури». Пройшли усі відбіркові етапи і потрапили до 18 проєктів, які зараз будуть проходити переговорні процедури. Це узгодження документів, підрядників, строків проплати, програми медіа просування фестивалів. Для нас це складно, бо це є багато обов’язків, багато різних погоджень і перевірок, але також для нас це неймовірний досвід і можливість залучити ще велику суму коштів у Кам’янець-Подільський, за які ми хочемо орендувати будинок культури, зробити якіснішу промоцію фестивалю, організувати тренерів та учасників, створити набагато якісніший продукт. На основі цього фестивалю в Кам’янці-Подільському в перспективі з’явиться один із кращих дитячих фестивалів гумору, на який би хотіли приїхати учасники зі всієї України.

 • Розкажіть, які вимоги для реєстрації в команду?
 1. Вік учасників від 8 до 15 років;
 2. Одразу може податись одна команда від школи;
 3. Подати заявку від команди на участь

https://onedrive.live.com/redir?resid=ECE43D51F9A9D478!61299&authkey=!APmDPs-sz_dXGTc&ithint=file%2cdocx&e=aPmHDS;

 • Обов’язково подати заявку на участь – індивідуальну заявку –  погодження на участь від батьків і пройти попередній відбір – https://onedrive.live.com/?authkey=!AFrGb83IjUJ5X2s
 • Заявки приймають до 30 травня включно.
f6 1024x1024 - «Фестиваль гумору» або як поєднати гумор, дітей, ініціативних батьків та бізнес
 • Які дати проведення 4-х фестивалів?

1-й фестиваль 03.06.2021р;

2-й фестиваль 08.07.2021 (онлайн);

3-й фестиваль  16.09.2021р;

4-й фестиваль 21.10.2021р.

Можна консультуватись через наші сторінки у соцмережах https://www.facebook.com/festyvalhumoru

https://www.instagram.com/festyvalgumoru/

Чи напряму контактувати із програмною менеджеркою Наталією 063 987 26 37

Другий етап співпраці: формування нових команд, коли учасники індивідуально подають заявку, далі ми з ними контактуємо і запрошуємо на наші команді тренування. Тут учасники заповнюють електронну форму зі своїми контактами www.cutt.ly/ObmBWRC

 • Чи можуть активні батьки та вчителі долучитись до фестивалів?

Так, звісно. Я дуже хочу, щоб до нас долучалось чим більше таких активних батьків і вчителів, адже вони отримають нові знайомства, новий досвід, а головне їх діти отримають неймовірну підтримку. Річ у тому, що серед старших часом  спостерігається знецінення участі дітей в таких проєктах, але якщо ми оцінимо що діти отримують від участі в таких проєктах, то побачимо, що вони тренують в собі впевненість, розвивають таланти, отримують поштовх до публічних виступів, потяг до боротьби за перемогу, до формування якісного контенту, а з часом ці діти можуть себе проявити у різних сферах, особливо в якихось публічних, керівних позиціях, де потрібно вміти спілкуватись з публікою, доносити свою думку, ідею. Ці навички залишаються з людиною назавжди, це на кілька рівнів впевненіші в собі особистості, які можуть сприймати життя з гумором, а можуть також розуміти інших людей і надавати їм підтримку. Ми навіть будемо робити окремий відео урок для батьків про важливість участі їх дітей в таких проектах».

 • Які призи отримають переможці?

Досвід залучення партнерів ми вже маємо. Але ми з чоловіком вирішили, що окремо надамо приз в розмірі 15 000 грн команді переможців у фінальному фестивалі.

 Мій чоловік займається садівництвом і розвиває гостинну садибу Онищуків. Тому окремо від цього бізнесу ми вже запланували приз.

Також запрошуємо долучитись місцевих підприємців і меценатів, які  б хотіли виділити свої іменні призи. Попередній список маємо, команди будуть задоволені.

 Дуже раді, що Кам’янець-Подільський дитячий фестиваль гумору з кожним днем отримує нових прихильників.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Категорія: Історії успіху
Share on facebook
Поширити
Share on telegram
Поширити
Напишіть ваше звернення