fbpx

«Ділові ініціативи»: команда працює на випередження часу, спонукаючи інших думати інноваційно та креативно

Громадський Центр «Ділові ініціативи» – обласна громадська організація, яка займає помітну нішу на Прикарпатті. Організацію було засновано 24 вересня 1999 року, з цього часу почався відлік її історії успіху, яку своєю щоденною креативною працею творить команда однодумців.

Громадський Центр «Ділові ініціативи» – обласна  громадська організація, яка займає помітну нішу на Прикарпатті. Організацію було засновано 24 вересня 1999 року, з цього часу почався відлік її історії успіху, яку своєю щоденною креативною працею творить команда однодумців.

Місією ГЦ «Ділові ініціативи» є вдосконалення процесів демократизації в Україні, підтримка соціально-економічного розвитку в регіоні, розвиток бізнесу, формування громадського та міжсекторального партнерства. Цілі організації відповідають її місії та пов’язані з виконанням різноманітних проєктів.

Основні завдання: поліпшення бізнесових та підприємницьких навичок громадян, сприяння бізнес-освіті та розширенню правової свідомості громадян, соціально-економічний розвиток регіону, побудова громадянського суспільства, відстоювання прав людини та демократичних цінностей. Орієнтація на європейську інтеграцію.

Спеціалізація: реалізація та проведення спеціалізованих навчальних програм, курсів і семінарів на економічну, бізнесову, соціальну та правову тематики; організація і проведення науково-практичних, методичних та інших конференцій, симпозіумів, круглих столів; організація і проведення бізнес-консультування, юридичних консультацій, проведення маркетингових, наукових та соціологічних досліджень.

За 22 роки діяльності «Ділові ініціативи» реалізували понад 60 проєктів соціально економічного напрямку. Серед них найбільш відомі – «Центр підтримки жіночого бізнесу», інформаційна служба з питань підприємництва «Гаряча лінія», «Консультативно-методична допомога бізнес-асоціаціям», «Вільний доступ – єдиний реєстр нормативно правових актів, що регулюють підприємницьку діяльність в Івано-Франківську», «Налагодження співпраці між різними суспільними секторами в питаннях соціальної політики», «Польсько-українська співпраця щодо сприяння місцевому та регіональному розвитку», «Тристороннє партнерство», «Програма молодіжних повноважень» (фінансова підтримка Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні), «Влада для народу» (МФ «Відродження»), «Незалежний Інформаційний Центр для соціально незахищених верств населення» (ІСС та ІСАР «Єднання»), «Відновлення культурної спадщини Івано-Франківська» «Поширення інформації з питань європейської інтеграції» (спільна робота з Івано-Франківською ОУНБ ім. Івана Франка за фінансової підтримки Міжнародного Фонду ««Відродження»); «Україна – ЄС: ближче один до одного» (Польська Фундація ім. Роберта Шумана, ЄС); «Я – громадянин. Формування громадянського відношення серед української молоді» (Фонд Розвитку Місцевої Демократії, Малопольський Інститут Територіального Самоврядування та Адміністрації, фінансова підтримки ЄС); «Разом в Європі» (Польська Фундація ім. Роберта Шумана, Міністерство Закордонних Справ Республіки Польща); «Інтеграція – європейський напрямок розвитку України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польщі; «Кращі практики енергозбереження на місцевому рівні» (в Івано-Франківській та Львівській областях), організація в партнерстві з ГО «Центр громадської експертизи» (м. Київ); «Обміни шкільних європейський клубів між Польщею та Україною» – впроваджували «Ділові ініціативи» спільно з Польською Фундацією ім. Р. Шумана.

учасники Консенсусної конференції «Змінювати життя в громаді це реально».

За останні роки у партнерстві з Малопольським Інститутом Територіального Самоврядування і Адміністрації (м. Краків, Польща) реалізовано три проєкти, які були направленні на підтримку навчання підприємництва та напрацювання практичних навиків в загальноосвітніх школах І-ІІІ ступеня на території Західної України. Проекти транскордонної співпраці за фінансової підтримки Європейської Комісії: «Транскордонний Парламент – запровадження спільного інструменту на основі інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення форуму в прикордонних регіонах Словаччини, Угорщини, Румунії та України» в рамках програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна та «Сталий розвиток прикордонних регіонів через ефективне функціонування Карпатського Єврорегіону».

У партнерстві з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка виконували проєкт «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування» за підтримки «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст – Україна», ІREX/Україна.

За період 2017-2019 років зреалізовано проекти з впровадження процесів реформ децентралізації в області та залученні громад до прийняття управлінських рішень, зокрема Програма U-LEAD з Європою: проєкт «Ефективність розвитку громади у залученні громадян до прийняття рішень»; проєкт «Залучення громади до місцевого розвитку – запорука ефективності реформ децентралізації для майбутнього».

Підписання Меморандуму про партнерство між ГЦ “Ділові Ініціативи” та Молодіжними радами Дзвиняцької, Ланчинської, Переріслянської, Олешанської, Більшівцівської, Печеніжинської, Старобогородчанської ОТГ

Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), реалізується Глобал Комьюнітіз (Global Communities): проєкт «Голос громади в місцевому самоврядуванні» в Івано-Франківській області.

Виконувачка обов’язків директора ГЦ «Ділові ініціативи» Тетяна Кулик підкреслила, що для неї команда громадської організації, в першу чергу, це особистості, які вміють працювати, а в разі необхідності підставлять плече.

А заступниця голови правління ГЦ «Ділові ініціативи» Леся Вербовська запевнила, що команда громадського центру працює на випередження часу, спонукаючи інших думати інноваційно та креативно». За її словами результати проєктів, які впровадила ГО, очевидні.

Проведення брейнштормінгу на відкритому просторі

«Випускники наших бізнес-курсів розпочали свій бізнес, налагоджено бізнес-мережі та мережі молодіжного партнерства. Громадські організації та молодіжні ради, до створення яких ми долучилися, продовжують розвивати свої громади. Також стратегічні плани та моделі економічного розвитку, за якими розвиваються громади, програмні, нормативно-правові документи, регуляторні та законодавчі акти, які стимулювали розвиток, підручники, якими користуються, зокрема «Сім кроків до успішного бізнесу», «Острови надії, розробка стратегії локального розвитку», «Я громадянин України», «Залучення інвестицій», тощо», – наголосила Леся Вербовська.

Окрім проєктної діяльності спільно з регіональним відділенням ВАССР «Ділові ініціативи» працюють з представниками ОГС та ОМС сіл для виконання низки ініціатив – дослідження розвитку сіл, підготовка проєктів, поширення кращих практик. Представники сільських громад часто звертаються за консультацією з приводу підготовки проєктів та подання їх на конкурс, зазначила Тетяна Кулик. Кілька років поспіль у партнерстві з регіональним відділенням ВАССР проводили для лідерів сільських громад серію тренінгів «Лідерство у місцевому самоврядуванні» за методологією Ради Європи. Громадський центр «Ділові ініціативи» є членом громадської ради при Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Представники організації здійснювали громадський моніторинг процесу розробки та реалізації Стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області до 2020 року у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів. Такий моніторинг здійснювався у всіх регіонах України в межах проєкту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку»  (ЄС, Офіс Ради Європи, 2014 -2015р.р.). Організація була запрошена представниками Ради Європи до колективної праці над документом «Стратегічні пріоритети залучення громадянського суспільства у процесі прийняття рішень в Україні», який був схвалений Адміністрацією Президента й планувався до включення в План дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Проведення навчань у територіальних громадах

Засновниця громадського центру «Ділові ініціативи», кандидатка економічних наук, доцентка Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, експертка з питань місцевого та регіонального розвитку, експертка проєкту USAID «Економічна підтримка східної України» Галина Васильченко наголосила, що надзвичайно важливо для громадських діячів мати світлі думки і віру в суспільну справу, щиро працювати для своєї громади і країни, не прагнути формального лідерства, та постійно вчитися.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль