fbpx
/
/
«Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

«Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

Share on facebook
Поширити
Share on telegram
Поширити
215409184 3066508347003970 173722419752122121 n - «Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

Громадська ініціатива «Агенти змін» з огляду на свою активну діяльність стала яскравою і впливовою на Прикарпатті.

АГЕНТИ ЗМІН ПРИКАРПАТСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ – громадська ініціатива і платформа дієвої співпраці, що створена на базі  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з метою підвищення рівня конкурентоспроможності регіону та зміцнення його кадрового потенціалу з питань проєктного та фінансово-інвестиційного управління в рамках спільної діяльності науки і освіти – влади – бізнесу та громадськості Прикарпаття.

Університет, що виступав виконавцем трирічного проєкту «Створення проєктно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні», був єдиним переможцем з Івано-Франківської області у першому конкурсному відборі Міністерства розвитку громад та територій України проєктів регіонального розвитку за секторальної бюджетної підтримки Євросоюзу і у 2018 році створив інституцію Проєктно-освітній центр «Агенти змін» як структурний підрозділ університету.

Ідея створення Центру виникла ще наприкінці 2016 року під час формування Регіональної експертної спільноти Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку РЕГІОНЕТ в Івано-Франківській області, координатором якої стала доцент кафедри фінансів економічного факультету університету, ініціатор проєктної пропозиції Світлана Кропельницька, яка також і очолила Проектно-освітній центр «Агенти змін» ПНУ.

«Варто зауважити, що участь університету у конкурсному відборі проєктів регіонального розвитку стала логічним наслідком формування Регіональної експертної спільноти мережі РЕГІОНЕТ в Івано-Франківській області, а перемога проєктної пропозиції з бренд-назвою «Проектно-освітній центр «Агенти змін» стала можливою завдяки професійній консультаційній підтримці, яку забезпечило Міністерство освіти і науки України та група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»», – наголосила Світлана Кропельницька.

216095822 952178468913310 5029300566878543764 n - «Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

Загальний бюджет проєкту становив майже 12,0 млн. грн., з них: фінансування з Державного бюджету в сумі 7,9 млн.грн., решта – внесок Університету у натуральній формі.

Метою діяльності Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського університету було визначено «підвищення рівня інноваційності та конкурентоспроможності економіки регіону через посилення його інституційно-кадрової спроможності та удосконалення інформаційно-освітнього забезпечення з питань управління проєктами.

214457540 414017389852900 9068252736330422442 n - «Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

За час реалізації проєкту успішно досягнуто запланованих результатів, які доступні широкому колу цільових груп проєкту та громадськості регіону, загалом:

створено сучасний Проєктно-освітній центр, оснащений інтерактивним обладнанням (MultitouchTable, ноутбуки, планшети, ін.) за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 88;

здійснено підключення та запуск онлайн-платформи pu.webex.com на основі програмного продукту Cisco Collaboration Flex Plan, що дозволяє проводити онлайн-заходи для всіх зацікавлених осіб в режимі телеконференцій за технологією Webex;

ункціонують сайт Центру «Агенти змін» http://agentyzmin.pnu.edu.ua та Інтернет-сторінка https://www.facebook.com/agentyzminpnu// тощо;

сформовано команду фахівців з питань управління проєктами розвитку, що постійно нарощує свій потенціал;

розроблено програмно-методичні, презентаційні та інформаційні матеріали з управління проєктами розвитку різних типів (м’які/тверді, інноваційні/дослідницькі, міжнародні/транскордонні тощо).

За словами Світлани Кропельницької, особливою гордістю є підготовлене командою комплексне авторське видання: «Керівництво з управління проєктами розвитку: інтерактивний навчальний посібник / колектив авторів; за заг. ред. І. Є. Цепенди, С. О. Кропельницької. Івано-Франківськ: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2021. 352 с.»,  (https://www.youtube.com/watch?v=vYHJaKcXeCQ). Цей посібник є інтерактивним, виконаний із застосуванням технологій кольорового цифрового друку, має гіперпосилання / QR-коди для доступу до вебінарів, проведених фахівцями Агентів змін Прикарпатського університету з відповідної проєктної тематики (http://agentyzmin.pnu.edu.ua/%d0%bd%d0%b0%d1%88%d1%96-%d0%bf%d0%be%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/ ).

Завдяки співпраці з Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України створено унікальну базу студентів Прикарпатського університету – вихідців з територіальних громад області, що дає можливість готувати кадри, яких вони гостро потребують, у зв’язку з реформою децентралізації в Україні.

Серед проєктних досягнень Центру – пілотний проєкт з фінансової грамотності спільно з кафедрою фінансів університету у Брошнів-Осадській та Яблунівській ТГ; два мікропроєкти-переможці Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020; проєкт створення соціального шкільного підприємництва «Етнокод» спільно з опорним закладом освіти «Отинійський ліцей» в рамках Програми Фонду Східної Європи, проєкт-переможець обласного конкурсу проєктів та програм місцевого розвитку органів місцевого самоврядування «Створення кемпінгово-наметового містечка «Байки бойка» в урочищі Бовкоти Витвицької ТГ першого Конкурсу студентських туристичних стартапів – «Створення культурно-туристичного веломаршруту «Дикий шлях» на території Долинської та Вигодської територіальних громад» та ін.

216157331 311840007289454 1448545824411721597 n - «Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

Загалом проєктна активність «Агентів змін» зросла найбільше у 2020 році, в якому було оголошено 11 проектів-переможців, участь у розробці/консультуванні яких брали фахівці Проектно-освітнього центру. За 3 роки проєкту, враховуючи участь фахівців Центру, у регіон залучено понад 131,0 млн. грн.

Розроблений Агентами змін проєкт «Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван – платформа розвитку Карпатського регіону» визначено Кабінетом Міністрів України одним із пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року (Розпорядження від 16.12.2020 р. № 1581-р).

Фахівці команди «Агентів змін» провели десятки очних та онлайн консультацій, тренінгів, вебінарів тощо, беруть участь у різноманітних заходах за своїм профільним спрямуванням, проводять консультаційно-освітню роботу, виступають тренерами, спікерами, модераторами спеціалізованих івентів, менторами, залучаються експертами/консультантами (зокрема, U-LEAD з Європою, DOBRE, PLEDDG, GIZ, PBU, DESPRO, ін.) та є співрозробниками проєктів розвитку спільно з установами організаціями, територіальними громадами Івано-Франківської області.

Варто зазначити, що подані фахівцями «Агентів змін» проєктні пропозиції /технічні завдання/ тощо, включено до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та Програми науково-технічної та інноваційної діяльності до 2023 року; Програми розвитку  соціального підприємництва в Івано-Франківській міській територіальній громаді на 2021-2023рр. Зокрема йдеться про створення хабу «English for project management» на Прикарпатті; створення платформи з розвитку молодіжного підприємництва, фінансів та проєктної діяльності; створення центру промоції психічного здоров’я на Прикарпатті; створення платформи екстреного реагування та комплексної консультаційно-інформаційної допомоги і підтримки родичів осіб, хворих на COVID-19 (відзначено у номінації конкурсу «ФЛІПЧАРТ»); створення індустріально-інноваційного парку (спільний проєкт Прикарпатський університет – АРР Івано-Франківської області) (https://orada.if.ua/decision/1381-34/).

Команда фахівців «Агентів змін» Прикарпатського університету забезпечує як очно, так і онлайн професійне навчання для:

– державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад за спеціальними короткостроковими програмами/тренінгами з управління проєктами розвитку (за типами), фінансового менеджменту проєктів, бюджетування проєктів, соціального підприємництва, сучасних технологій менеджменту соціальних проєктів та інших та педагогічних та/або науково-педагогічних працівників у сфері економіки, проєктної грамотності, фінансової грамотності та соціального підприємництва.

На переконання директорки Центру Світлани Кропельницької, сформоване сучасне матеріально-технічне, програмне, методичне забезпечення й наявний експертний пул фахівців з питань проєктного управління, фінансово-інвестиційної діяльності, розвитку кластерних ініціатив, ін., що вже налагодив співпрацю з громадами області, дозволяє об’єднати зусилля і на базі Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського університету сформувати регіональний центр проєктних компетенцій регіону.

Варто зазначити, що Світлана Кропельницька є співавтором Національної програми кластерного розвитку до 2027 року.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Категорія: Історії успіху
Share on facebook
Поширити
Share on telegram
Поширити
Напишіть ваше звернення