fbpx

«Агенти змін» підвищують рівень конкурентоспроможності Прикарпаття та зміцнюють його кадровий потенціал

Громадська ініціатива «Агенти змін» з огляду на свою активну діяльність стала яскравою і впливовою на Прикарпатті.

АГЕНТИ ЗМІН ПРИКАРПАТСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ – громадська ініціатива і платформа дієвої співпраці, що створена на базі  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з метою підвищення рівня конкурентоспроможності регіону та зміцнення його кадрового потенціалу з питань проєктного та фінансово-інвестиційного управління в рамках спільної діяльності науки і освіти – влади – бізнесу та громадськості Прикарпаття.

Університет, що виступав виконавцем трирічного проєкту «Створення проєктно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні», був єдиним переможцем з Івано-Франківської області у першому конкурсному відборі Міністерства розвитку громад та територій України проєктів регіонального розвитку за секторальної бюджетної підтримки Євросоюзу і у 2018 році створив інституцію Проєктно-освітній центр «Агенти змін» як структурний підрозділ університету.

Ідея створення Центру виникла ще наприкінці 2016 року під час формування Регіональної експертної спільноти Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку РЕГІОНЕТ в Івано-Франківській області, координатором якої стала доцент кафедри фінансів економічного факультету університету, ініціатор проєктної пропозиції Світлана Кропельницька, яка також і очолила Проектно-освітній центр «Агенти змін» ПНУ.

«Варто зауважити, що участь університету у конкурсному відборі проєктів регіонального розвитку стала логічним наслідком формування Регіональної експертної спільноти мережі РЕГІОНЕТ в Івано-Франківській області, а перемога проєктної пропозиції з бренд-назвою «Проектно-освітній центр «Агенти змін» стала можливою завдяки професійній консультаційній підтримці, яку забезпечило Міністерство освіти і науки України та група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою»», – наголосила Світлана Кропельницька.

Загальний бюджет проєкту становив майже 12,0 млн. грн., з них: фінансування з Державного бюджету в сумі 7,9 млн.грн., решта – внесок Університету у натуральній формі.

Метою діяльності Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського університету було визначено «підвищення рівня інноваційності та конкурентоспроможності економіки регіону через посилення його інституційно-кадрової спроможності та удосконалення інформаційно-освітнього забезпечення з питань управління проєктами.

За час реалізації проєкту успішно досягнуто запланованих результатів, які доступні широкому колу цільових груп проєкту та громадськості регіону, загалом:

створено сучасний Проєктно-освітній центр, оснащений інтерактивним обладнанням (MultitouchTable, ноутбуки, планшети, ін.) за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 88;

здійснено підключення та запуск онлайн-платформи pu.webex.com на основі програмного продукту Cisco Collaboration Flex Plan, що дозволяє проводити онлайн-заходи для всіх зацікавлених осіб в режимі телеконференцій за технологією Webex;

ункціонують сайт Центру «Агенти змін» http://agentyzmin.pnu.edu.ua та Інтернет-сторінка https://www.facebook.com/agentyzminpnu// тощо;

сформовано команду фахівців з питань управління проєктами розвитку, що постійно нарощує свій потенціал;

розроблено програмно-методичні, презентаційні та інформаційні матеріали з управління проєктами розвитку різних типів (м’які/тверді, інноваційні/дослідницькі, міжнародні/транскордонні тощо).

За словами Світлани Кропельницької, особливою гордістю є підготовлене командою комплексне авторське видання: «Керівництво з управління проєктами розвитку: інтерактивний навчальний посібник / колектив авторів; за заг. ред. І. Є. Цепенди, С. О. Кропельницької. Івано-Франківськ: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2021. 352 с.»,  (https://www.youtube.com/watch?v=vYHJaKcXeCQ). Цей посібник є інтерактивним, виконаний із застосуванням технологій кольорового цифрового друку, має гіперпосилання / QR-коди для доступу до вебінарів, проведених фахівцями Агентів змін Прикарпатського університету з відповідної проєктної тематики (http://agentyzmin.pnu.edu.ua/%d0%bd%d0%b0%d1%88%d1%96-%d0%bf%d0%be%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/ ).

Завдяки співпраці з Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України створено унікальну базу студентів Прикарпатського університету – вихідців з територіальних громад області, що дає можливість готувати кадри, яких вони гостро потребують, у зв’язку з реформою децентралізації в Україні.

Серед проєктних досягнень Центру – пілотний проєкт з фінансової грамотності спільно з кафедрою фінансів університету у Брошнів-Осадській та Яблунівській ТГ; два мікропроєкти-переможці Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020; проєкт створення соціального шкільного підприємництва «Етнокод» спільно з опорним закладом освіти «Отинійський ліцей» в рамках Програми Фонду Східної Європи, проєкт-переможець обласного конкурсу проєктів та програм місцевого розвитку органів місцевого самоврядування «Створення кемпінгово-наметового містечка «Байки бойка» в урочищі Бовкоти Витвицької ТГ першого Конкурсу студентських туристичних стартапів – «Створення культурно-туристичного веломаршруту «Дикий шлях» на території Долинської та Вигодської територіальних громад» та ін.

Загалом проєктна активність «Агентів змін» зросла найбільше у 2020 році, в якому було оголошено 11 проектів-переможців, участь у розробці/консультуванні яких брали фахівці Проектно-освітнього центру. За 3 роки проєкту, враховуючи участь фахівців Центру, у регіон залучено понад 131,0 млн. грн.

Розроблений Агентами змін проєкт «Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван – платформа розвитку Карпатського регіону» визначено Кабінетом Міністрів України одним із пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року (Розпорядження від 16.12.2020 р. № 1581-р).

Фахівці команди «Агентів змін» провели десятки очних та онлайн консультацій, тренінгів, вебінарів тощо, беруть участь у різноманітних заходах за своїм профільним спрямуванням, проводять консультаційно-освітню роботу, виступають тренерами, спікерами, модераторами спеціалізованих івентів, менторами, залучаються експертами/консультантами (зокрема, U-LEAD з Європою, DOBRE, PLEDDG, GIZ, PBU, DESPRO, ін.) та є співрозробниками проєктів розвитку спільно з установами організаціями, територіальними громадами Івано-Франківської області.

Варто зазначити, що подані фахівцями «Агентів змін» проєктні пропозиції /технічні завдання/ тощо, включено до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та Програми науково-технічної та інноваційної діяльності до 2023 року; Програми розвитку  соціального підприємництва в Івано-Франківській міській територіальній громаді на 2021-2023рр. Зокрема йдеться про створення хабу «English for project management» на Прикарпатті; створення платформи з розвитку молодіжного підприємництва, фінансів та проєктної діяльності; створення центру промоції психічного здоров’я на Прикарпатті; створення платформи екстреного реагування та комплексної консультаційно-інформаційної допомоги і підтримки родичів осіб, хворих на COVID-19 (відзначено у номінації конкурсу «ФЛІПЧАРТ»); створення індустріально-інноваційного парку (спільний проєкт Прикарпатський університет – АРР Івано-Франківської області) (https://orada.if.ua/decision/1381-34/).

Команда фахівців «Агентів змін» Прикарпатського університету забезпечує як очно, так і онлайн професійне навчання для:

– державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад за спеціальними короткостроковими програмами/тренінгами з управління проєктами розвитку (за типами), фінансового менеджменту проєктів, бюджетування проєктів, соціального підприємництва, сучасних технологій менеджменту соціальних проєктів та інших та педагогічних та/або науково-педагогічних працівників у сфері економіки, проєктної грамотності, фінансової грамотності та соціального підприємництва.

На переконання директорки Центру Світлани Кропельницької, сформоване сучасне матеріально-технічне, програмне, методичне забезпечення й наявний експертний пул фахівців з питань проєктного управління, фінансово-інвестиційної діяльності, розвитку кластерних ініціатив, ін., що вже налагодив співпрацю з громадами області, дозволяє об’єднати зусилля і на базі Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського університету сформувати регіональний центр проєктних компетенцій регіону.

Варто зазначити, що Світлана Кропельницька є співавтором Національної програми кластерного розвитку до 2027 року.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль