fbpx

Федорчак Марія: У нашій майстерні, ми допомагаємо створювати казки та магію за допомогою майстрів і дітей

На Хмельниччині активно діє проєкт «Майстерня щастя», де кожна дитина може створити власними руками кавову іграшку, органайзер для ручок, зліпити героя з глини та зробити ароматичну бомбочку для ванни».

Сьогодні поспілкуємося з Федорчак Марією головою громадської організації “Майстерня щастя”, яка розповість нам про проєкт та магію у своїй майстерні.

  1. Розкажіть про проєкт “Майстерня щастя”. Хто його головний ідейник?

Відомо, що у місті Кам’янці-Подільському було багато ремісничих цехів, які підтримували розвиток міста. Наша команда створила сучасну інтерпретацію, але у формі культурних інновацій для дітей. По суті, «Майстерня щастя» – це проєкт розвитку культурного, ремісницького івенту – дозвілля для дітей, який залучає сучасних ремісників, щоб вони у формі майстер-класів поділились своїм досвідом та вміннями із дітьми. Це п’ятдесят тематичних майстер-класів, це створення казки-путівника до майстрів та їх майстерень і формування творчої резиденції в місті Кам’янці-Подільському.
 Головного ідейника, як такого немає, тому що це вся команда нашої громадської організації, це люди, які давно знайомі один з одним в напрямках діяльності, а тут поєднались під парасолькою проєкту «Майстерні Щастя». У проєкті кожен вніс свій «пазл» у створенні тла всієї ідеї. Організаційний процес забезпечила Людмила Швабська.

2. З чого почалася ваша співпраця з Українським культурним фондом (УКФ)?

У час карантину творчі люди шукають вихід своїй енергії, спілкуються, діляться ідеями. Це була наша історія, яка чимось нас поєднала. Ми побачили, що є можливість подати заявку на програму «Діти культури» від Українського Культурного Фонду, обговорили, наважились і подали. Але також, тут потрібно було зібрати кошти, тож ми поділились цією ідею із знайомими, друзями і вони нас підтримали через краудфандингову платформу «ВеликаІдея», а хто не знав як це зробити – передав нам особисто кошти і ми їх зареєстрували там.

«Для нас це велика відповідальність, адже нам повірили»,  – натхненно коментує пані Марія.


3. Як ви долучаєте майстринь
та майстрів?

 Спочатку це були наші друзі-майстри, а коли інформація пішла у соцмережах, то майстри самі приходять в проєкт, пишуть, телефонують. Якщо наші теми не дублюються, або мають велику популярність, ми їх ставимо у наш календар майстрів, робимо окрему афішу та опис для наших сторінок у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі та вайбері. Частина майстрів приходить через своїх дітей. Вони спочатку приводять діток, потім пропонують свої ідеї. З усмішкою згадує пані Марія.

А ще, ми постійно моніторимо сайти на новинки, шукаємо контакти та запрошуємо. Наразі, маємо дуже багато охочих дітей на ці майстер-класи, тому почали їх виставляти поступово і вже маємо чергу на наступні майстер – класи.

4. Декілька слів про казку..?


 Казка, це наш спосіб збагатити легендами наших учасників та дітей. П’ятдесят майстер – класів це багато, але ми хочемо, щоб про майстрів і майстер-класи в місті дізнавалось ще більше людей, навіть після проєкту. В цьому нам допоможе казка. Тут наш колега, письменник, автор Сергій Боднар додає трішки магії, фентезі поєднує це з атмосферою ремісничого старовинного міста у легкій віршованій формі. Сама казка буде незалежною історією, а на полях книги, ми створюємо для керівників гуртків, вчителів, батьків – аматорський підручник, в якому буде систематизовано інформацію про майстер-класи та майстерні із їх контактами, це промоція творчості міста за підтримки Українського Культурного Фонду, організації «Майстерня Щастя», платформи «Велика Ідея».
Для туристичних фірм, екскурсоводів, творців – це буде путівник по майстернях Кам’янця-Подільського і матеріал для розробки тематичних екскурсій. Для дітей, це буде частинка їх історії, частинкою якої будуть вони самі, адже крім участі, деякі учасники самостійно проводитимуть майстри для інших дітей.

5. Ваше побажання громадським активістам, хто працює в громадському секторі

 Сьогодні у світі настає час креативних індустрій, ми можемо  побачити, як творчі та мистецькі професії змінюють, вимагають всебічного розвитку людини, прояву свого таланту і дуже важливо цей талан проявляти, особливо у ранньому віці. Дозволяйте своїм дітям і собі чим більше творити та створювати нові й цікаві проєкти, ставати їх частиною. Згуртованість, спільне напрацювання стратегії, мотивація розвитку, системність і стабільність у діяльності при цьому надзвичайно важливі, але це все набувається із досвідом і чим раніше ми починаємо здобувати цей досвід, тим кращим стає суспільство навколо нас. Творіть і дозволяйте творити дітям.


6. Що мотивує Вашу команду рухатись вперед?

«Мотиваторів дуже багато, це і дотичність до реалізації класної ідеї, до культурного розвитку громади із залученням дітей, це створення нового продукту спільно із дітьми, це популяризація майстрів і розвиток творчих просторів у місті», – коментує пані Марія.


7. Що це за цікава  іграшка?

Це головний персонаж казки, створений із тканини в стилі печворк із застосуванням оздоблення вишивкою. Вона буде велика, м’яка і відповідно, абсолютна безпечна при грі. Також вона складається із частинок тканини, ніби поєднує в собі частинки палітри усіх наших талантів і нагадування про потребу розвитку цих талантів. Ця іграшка гостюватиме у майстрів, вчитиметься, відкриватиме нові секрети, розвиватиме фантазію та своєрідну казкову магію. Ця іграшка буде другом, який супроводжуватиме читачів у світ творчості.


8.
Що важливим є для вас у проєкті?

 Нам важливо, щоб учасники цінували також дружбу, тому кожного разу на майстер-класі ми маємо смачне пригощання фруктами, солодощами, напоями, а подекуди смачними виробами, які діти самі готують в супроводі професійного майстра. Ми також стараємось донести, що ці заходи мають також матеріальну цінність і хоча батьки не оплачують цих майстер-класів, за них це робить «УКФ» та організатори проєкту.
В процесі реалізації проєкту переконались в тому, що ми рухаємось в потрібному напрямку, Підтримка зі сторони  «УКФ» надали можливість багатьом дітям отримати корисне і цікаве культурне дозвілля та самостійно проявити свої вміння перед іншими; батькам усвідомлення важливості такого дозвілля для позитивного емоційного розвитку для їх дітей, культурного розвитку; майстрам – підтримка та визнання важливості їх діяльності, а також популяризацію їх супер сил.

Матеріал підготувала координатора проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль