fbpx

Тетяна Сметанюк: Ваша команда, це люди з якими ви можете роками працювати, а згодом називати їх сім’єю

Сьогодні в нашій рубриці #ЛідериЗмін громадська діячка Тетяна Сметанюк, голова громадської організації – Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів» в місті Кам’янець – Подільський, що активно діє на Хмельниччині.

 • Розкажіть про себе, свої хобі?

Одна з засновників Молодіжного центру LoveKA, причетна до розробки та реалізації проєкту Кам’янець Подільський Молодіжна столиця України 2019, є досвід роботи психологом. Тепер працюю HR- менеджером.

Основне хобі, подорожі які кожного разу показують мені наскільки світ великий, багатогранний і немає значення, що поїздка була в сусіднє місто чи в іншу країну. Адже, подорожі збагачують та розширюють кругозір, дають можливість познайомитися з цікавими людьми.

 • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Ніколи не опускати руки, навіть тоді коли здається, що немає сили їх підняти.

 • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Громадську діяльність розпочала у 2007 році зі студентського братства. Згодом паралельно поєднувала роботу викладача та громадського активіста. Проводила тренінги, співорганізатор Факультету муніципального управління при Кам’янець-Подільській міській раді (з 2007 по 2018 роки), вела кілька молодіжних проєктів та була активістом Фундації Регіональних Ініціатив.

Події Революції гідності сприяли, що у 2014 році молодь міста вирішила словом змагатися з країною агресором яка вважаю має мати історичну назву (Московія) тому створили групу літераторів у м. Кам’янці-Подільському. 

У 2015 році зареєструвала громадську організацію Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів». У тому ж році громадські активісти разом з представниками міської ради подавали заяву на  Молодіжну столицю Європи, на жаль не пройшли, але досвід здобула колосальний.

Тому і брала участь у формуванні заявки на конкурс Молодіжної столиці України 2018 р.

У 2018 р. створювала разом  з іншими громадськими активістами Молодіжний центр LoveKA в м. Кам’янці-Подільському.

А у 2019 році місто отримали довгоочікуваний статус.  Не можу оминути участь в створенні та проведенні «Міжнародного кінофестивалю Бруківка», багато років цей проєкт крокує з моїм життям поруч.

 • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

У 2007 році провела перший тренінг для учасників факультету Муніципального управління, пізніше так і  проводила там тренінги багато років. Неймовірний досвід, який мені показав, що ми не використовуємо на повну або втрачаємо потужний потенціал – у вигляді молоді.  Довго тривали пошуки оптимального розв’язання даної проблеми, аж поки я не торкнулася бізнесу. І тоді сформувала концепцію, для того, щоб залишити молодь в місті потрібно допомогти їй реалізовувати свої бізнес-ідеї та стартами. Основою підтримкою можуть бути місцеві органи влади та навчальні заклади,  які будуть співпрацювати з бізнесом та модернізувати освітні програми відповідно до потреб ринку.

 • Які виклики були перед вами?

Різноманітні, розпад команди, робота на заходах до пізньої ночі після офіційної роботи,
«проводка» фінансів через казначейські рахунки. На цю мить у мене виклик знайти нове приміщення для молодіжного центру LoveKA.

 • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?

Наведу приклад за створення та реалізації Молодіжного центру «LoveKA» лише для тридцяти осіб готувала грамоти від ГО ТОПХ “Кам’яний острів”, щоб подякувати за роботу. У місті на той момент було тридцять тисяч молоді.

 • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Я пишаюся усіма проєктами які сама організовую, або до яких дотична. Джерела фінансування це участь в різноманітних грантових, конкурсних проєктах, членські внески та співпраця з партнерами.

 • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Досвідом, співпрацею та креативними ідеями.

 • Які основні цілі та плани на майбутнє?

Знову запустити діяльність Молодіжного центру LoveKA, підтримати кілька хороших стартапів, провести на високому рівні Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» і готуватися до нових можливостей. 

 • Громадське життя на Хмельниччині: на скільки воно є активним, на твій погляд?

Достатньо активне.

 • З якими проблемами доводиться зіштовхуватися місцевим ГО?

Стійкої платформи комунікації, чітких механізмів взаємозв’язку з органами місцевого самоврядування, постійних конкурсів від органів влади не раз в рік., а раз у півріччя. Багато різних проблем: екологічні, проблеми забудови, освітні та ще багато інших.

 • Як молодіжний сектор розвивається у вашій ОТГ?

Висновки про розвиток, можемо говорити, що в нас багато кейсів які потрібно описати та зафіксувати. Адже у мене є колосальний досвід, що здобув молодіжний сектор протягом року.

Матеріал підготувала координатора проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль