fbpx

Тетяна Маліновська: Ніколи не здавайся і ніколи не припиняй

Сьогодні в нашій рубриці #ЛідериЗмін, розповідаємо про Тетяну Маліновську, активістку з Хмельниччини та переможниці у конкурсі «Золотий фліпчарт» в номінації «Активістка року», де отримала почесне 3-тє місце.

 • Розкажіть про себе, свої хобі?

Тетяна Маліновська, народилася у м. Славута Хмельницької області.

Викладачка, фахівчиня з етнокультурної спадщини, випускниця Академії культурного лідера 2.0 Гете Інституту, «House of Europe» та «МКіП», лауреатка стипендії Президента для молодих митців 2019 року, стипендіатка «House of Europe» серед фахівців у сфері культури, координаторка Міжнародного етнофестивалю «Колодар». Обожнюю подорожі та знайомства з новими людьми. Вірю, що в житті не буває нічого випадкового.

 • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Відкриваю світ та можливості разом з командою однодумців.

 • Чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

Працюю викладачкою Славутської школи мистецтв, керівником зразкового фольклорного гурту «Щедрик». До реалізованих проєктів неодноразово вдавалося долучати громадських активістів, а також створити чудову команду волонтерів, яка налічує 30 осіб.

 • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Громадську активність розпочала з 2014 року. В голові з’являлися ідеї, і я активно почала шукати можливості для їх реалізації. Спочатку підключала своїх учнів та їх батьків. Це були невеличкі проєкти, також відправляли листи в зону АТО/ООС. Пізніше ми взяли участь у Міжнародному благодійному проєкті «Книга добра», де за активну участь отримали у подарунок поїздку до Нідерландів.

 • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Першим проєктом була Регіональна мистецька толока «Щедрик фест», учасниками якої стали представники та колективи із 4 областей (Хмельницької, Рівненської, Житомирської та Київської). З того моменту і з’явилося бажання створювати фестивалі.

Окрім цього, було втілено ідею благодійно-мистецької акції «Резиденція Святого Миколая», до якої було залучено обдарованих, малозабезпечених та дітей з обмеженими можливостями. До організації також долучилися ветерани АТО/ООС.

Багато хороших ідей було втілено в життя Молодіжною радою, членкинею якої я була протягом 2019 – 2021 років.

 • Які виклики були перед вами?

Потрібно було знайти підтримку громади, однодумців та фінансування.

 • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Найбільше я пишаюсь проєктом Міжнародного етнофестивалю «Колодар» у 2019 році, метою якого є популяризація етнокультурної спадщини та залучення туристів у громаду. Над його реалізацією працювала дружня і творча команда у складі 6 представників: Людмила Скрипнюк, Тамара Іванюк, Андрій Соловйов, Ольга Ткачук, Юля Виноградова і Тетяна Маліновська.

Нашій команді вдалося отримати перемогу і грантове фінансування за Програмою «Малі міста – великі враження»,  а вже у 2020 році, фестиваль увійшов до видання «20 Успішних шоукейсів Міністерства культури та інформаційної політики України».

Другий Міжнародний етнофестиваль став переможцем грантової Програми «Культура. Туризм. Регіони» за підтримки «Українського культурного фонду».

Тішимось, що фестиваль зібрав майже 12000 відвідувачів, понад 500 учасників з України, Польщі, Туреччини та Грузії. У межах фестивалю біля історично-туристичних місць було встановлено 5 артоб’єктів, а також створено цифрові канали для популяризації етнокультурної спадщини.

«Колодар» став яскравою подією та візитівкою міста Славути,  і нам вдалося залучити до громади туристів.

Також під час проведення фестивалю «Колодар» було організовано «Круглий стіл» з проблематики збереження спадщини за участю кращих фахівців та експертів країни.

Окрім цього, у 2021 році нам вдалося втілити в життя проєкт Міжнародного українсько-польського обміну молодіжних лідерів «Open World».

Під час обміну членами Славутської Молодіжної ради та делегації з м. Сулейов країни Польщі, було проведено такий собі «Тиждень молоді», який об’єднав 10 заходів, котрі були покликані налагодити міжнародну співпрацю та сприяти майбутнім колабораціям. Проєкт отримав фінансування з Громадського молодіжного бюджету міста Славути.

 • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Ми відкриті та готові до співпраці.

 • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Мене мотивує бажання розвиватися, а також розуміння того, що відповідальність за власне життя і життя громади лежить на нас, а не на комусь іншому. Усвідомлення того, що кожен з нас може бути “змінотворцем” потрібно виховувати в нас самих і в наших дітях.

 • Які основні цілі та плани на майбутнє?

Найближчим часом плануємо створити громадську організацію,  а також масштабувати реалізовані проєкти та створювати нові.

Окрім того, з командою працюємо над майбутньою стратегією культури громади, адже протягом року навчання в «Академії культурного лідера» ми проводили картування наявних ресурсів, проблем та перспектив. Розробили українсько-німецький проєкт в напрямку культурної спадщини та спільної історичної пам’яті.

 • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Говорити вголос про свої ідеї та шукати однодумців.

 • Громадське життя на Хмельниччині: на скільки воно є активним, на твій погляд?

Судячи з кількості заявок на конкурс громадських ініціатив “Золотий фліпчарт” від Хмельниччини, можу сказати впевнено, що громадське життя розвивається, не зважаючи на пандемію.

Під час пандемії, місцеві активісти активно включалися, організовували допомогу, збір коштів, забезпечення необхідними засобами, а також долучалися до захисту своїх прав.

 • Які уроки ти, як активістка винесла для себе з пандемії і які уроки, на твою думку, загалом треба винести суспільству, сектору?

Потрібно об’єднуватися на всіх рівнях співпраці, швидко реагувати на зміни та організовувати якісну комунікацію, а також бути готовим до змін.

 • Ви виграли в конкурсі «Золотий фліпчарт» в номінації «Активістка року». Які враження? Що порадите кандидатам в наступному році?

Це був для мене новий досвід. Надзвичайно відчутною стала підтримка з боку громади, друзів та знайомих. Це додало впевненості в тому, що справа, якою займаюся – є потрібною та важливою. Кандидатам у наступному році бажаю успіхів та перемоги.

Матеріал підготувала координаторка проєкту “Центр розвитку громадської активності” в Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль