fbpx

Світлана Івасишин: «Хочемо продемонструвати на рівні Прикарпаття, що наша молодь активна й готова приймати рішення»

Голова Молодіжної ради Угринівської ТГ Світлана Івасишин в інтерв’ю для нашої рубрики #ЛідериЗмін розповіла про особливості й виклики громадської роботи, поділилася планами на майбутнє та дала пораду активістам, які тільки розпочинають свій шлях: не розчаровуватися, не боятися проблем, що виникають, адже це закономірно; не здаватися, а йти вперед задля втілення в життя цікавих і корисних проєктів.

– Світлано, розкажіть про себе, свої хобі.

– Мене звати Світлана Івасишин, мені 28 років, я мама двох хлопчиків-школярів. Щодо хобі, то змалку люблю співати, беру участь в ансамблі, який створено у нашій Угринівській територіальній громаді. Майже 10 років займаюся громадською діяльністю.

– Як Вас можна описати читачам одним реченням?

– Активна і позитивна.

– Ви є юристкою за фахом, чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

– Я закінчила Львівський державний університет внутрішніх справ, за фахом я юристка. Наразі я не працюю за спеціальністю, проте часто використовую здобуті у виші знання з юриспруденції, оскільки громадська активність вимагає звернень, запитів на інформацію, які спрямовуємо до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

– Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

– Розпочала громадську діяльність невдовзі після того, як народила первістка. Мені було дуже важливо, аби моя дитина мала де розвиватися, гратися, пізнавати світ. Якраз тоді в Угринові простоював незавершений дитячий майданчик, а я була зацікавлена в тому, аби він запрацював. Я долучилася до ГО «Мами Прикарпаття», яка нині є дуже популярною, була організатором різних свят і заходів, паралельно шукала однодумців, обговорювала різноманітні проблеми з учасницями спільноти. Наше спілкування спричинилося до того, що я чітко усвідомила: потрібно відстоювати свою думку, брати активну участь у розвитку своєї громади та намагатися вирішувати проблеми, а не ігнорувати чи замовчувати їх.

– Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

– Це благодійний аукціон зустрічей, який я робила в рамках своєї громадської роботи, коли стала головою Молодіжної ради Угринівської ТГ. Ми зібрали приблизно 15 тис. грн. на лікування дівчинки. Цей проєкт дав поштовх рухатися далі та робити добрі справи.

– Які виклики були перед вами?

– Виклики передовсім стосувалися неконструктивної критики. Чимало людей здатні безпідставно критикувати тих, хто щось робить, шукати підводних каменів, тощо. Совкова ментальність окремих людей досі дається взнаки…

– Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5 відсотків мешканців є активними. Яка ситуація в Угринівській ТГ?

– У випадку нашої громади, то я б ще зменшила ці цифри. Критикувати є чимало охочих, проте щось робити зголошується мало… Люди байдужі до життя громади. Але це має також своє пояснення. Невеличкі зарплати і пенсії, високі тарифи на комунальні послуги, низька платоспроможність людей спричиняють збайдужіння і пасивність до громадського життя. Але відрадно, що є молоді люди, які прагнуть змін і готові їх робити.

– Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

– Наша громада дуже маленька і не завжди відповідає проєктним критеріям. Як голова молодіжної ради, пройшла навчання з партнерства й адвокації в ГО «Хмарочос». Саме зараз працюю над проєктом щодо інклюзії в освітньому середовищі. Зокрема йдеться про кутки дозвілля для школярів, де будуть й інклюзині ігри, тощо. На мою думку, вони об’єднуватимуть шкільну родину.

 – Чим Молодіжна рада Угринівської ТГ може бути корисною для інших?

– Працюючи в Молодіжній раді Угринівської ТГ, ми відчули, що маємо недостатній зв’язок з іншими молодіжними радами, оскільки комунікувати – дуже важливо. Тоді мені спало на думку ініціювати спільний захід представників молодіжних рад Прикарпаття задля обміну досвідом і кращими практиками. Нам це вдалося, на Форум молодіжних рад Прикарпаття зібралося понад 100 активістів. Організаторами цього масштабного злету молоді, крім Молодіжної ради Угринівської ТГ, виступили департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА й Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України. У рамках заходу було підписано меморандум про створення спільноти молодіжних рад Прикарпаття при Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України. Плануємо з представниками молодіжних рад та активною молоддю, що зацікавлені у творенні молодіжної політики у своїх громадах, впроваджувати різноманітні проєкти на обласному рівні. Невдовзі у нас відбудеться навчання SMM, тобто як правильно працювати в соцмережах…

–  Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

– Саме пасивна молодь і критика, що лунає в мій бік, мотивують мене ще більше працювати і розвиватися.

– Які основні цілі та плани на майбутнє?

– Хочемо продемонструвати на рівні Прикарпаття, що наша молодь активна й готова приймати рішення. Моя мета – спонукати молодь до прийняття рішень. Мені прикро, що багато молодих людей не ходять на вибори, що їм байдужа доля краю зокрема і країни загалом. Також важливо, щоб молоді люди кандидували у депутати в своїх громадах. Але цьому мають передувати зустрічі, навчання… Системна підготовка молоді до участі в житті громади допоможе її розвивати, залишатися вдома, замість їхати за кордон у пошуках кращого життя.

– Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

– Не розчаровуватися, не боятися проблем, що виникають, адже це закономірно! Не здаватися, а йти вперед задля втілення в життя цікавих і корисних проєктів!

 

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль