fbpx

Славко Полятинчук: Ніколи не гальмуй, бо тебе обженуть інші

Сьогодні в нашій рубриці #ЛідериЗмін ми розповідаємо про Славка Полятинчука, регіонального координатора  Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада»  та голову громадської організації «Просвіта» в місті Кам’янець – Подільському, що діє на Хмельниччині.

  • Розкажіть про себе, свої хобі?

Художник-аматор, бард, журналіст, експерт в організації фестивалів, художніх пленерів, скульптурних симпозіумів, концертів та розважальних заходів. Автор чотирьох збірок гумористичних оповідань.

  • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Славко Полятинчук – вродить, де б не «посіяли». То серед художників, то з артистами, то між літераторів. Усюди – свій.  (Віра Шпильова, 23 жовтня 2008 р.)

  • Чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

Так, є багато небайдужих людей з якими створюємо спільні проєкти. Співпраця з активістами інших громадських організацій значно підсилює роботу.

  • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Громадську «діяльність» розпочав ще в ранньому дитинстві, не усвідомлюючи що ця діяльність є громадською і з того часу вона  супроводжує все моє свідоме життя.

  • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Цікавих та успішних проєктів було вдосталь. Але один, який став найкреативнішим, це організація та проведення міжнародного скульптурного симпозіуму «Петраманія 2008» в Кам’янці-Подільському, на території «Галла-готелю» на який приїхало 17 скульпторів з України, Литви, Латвії та Молдови… В ініціативну групу входило нас четверо: я – журналіст; Сергій Кляпетура – скульптор; Андрій Кліщ – коваль; Вадим Порчинський – архітектор.
За три роки проведення симпозіумів ми створили музей під «відкритим небом» на території «Галла готелю» із 50-и скульптур. Також 30 скульптур створили під відкритим небом на території туристичного комплексу «Услад» на Дністрі.

Також брав участь в мистецьких фестивалях Кам’янця. Грав в художніх і документальних фільмах. Так, у фільмі «Тарас Бульба», знявся в дев’ятих епізодах.

  • Які виклики були перед вами?

Пошук джерел фінансування. Все успішно вирішувалось завдяки особистих контактів з впливовими та успішними людьми.

  • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Організацією єдиних на пострадянському просторі фестивалів «Кантрі» культури на території туристичного комплексу «Услад» на Дністрі. А також, що мій проєкт «Неймовірні села України» (про село Ломаченці Чернівецької області) на конкурсі оголошеному міністерством «Агрополітики» 2016 року – зайняв призове третє місце серед майже 400 поданих на конкурс проєктів.

  • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

 Досягнення результату, коли територія де ти живеш та працюєш стає привабливою та комфортною для проживання завдяки твоїй громадській роботі.

  • Які основні цілі та плани на майбутнє?

У 2022 році організувати разом з ініціативною групою фестиваль водних видів спорту на Бакоті «Аквадром».
Створити в Кам’янці-Подільському стінопис (мурал) до 100 річчя виходу в Нью-Йорку платівки першого запису твору композитора Миколи Леонтовича «Щедрик».

  • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

 Бути оптимістами та вірити в успіх.

  • Розкажіть про Вашу книгу? (назва, чи вперше друкуєте книгу, де знаходите джерела фінансування)

У 2021 році у видавництві «Абетка» була підготовлена до друку і видана книга «Повернення Тараса Бульби».
До книги увійшли вибрані гумористичні твори, які раніше друкувались у збірках «Нема диму без вогню», «Золото. Рекет. Кримінал.», «Одкровення від Степана Руданського» і твори які побачили світ в сучасних українських часописах. Стиль в якому вони написані, тут і гіперреало-сюрреалістичне фентезі і подільські придебенції.

  • Громадське життя в місті Хмельницькому: на скільки воно є активним, на твій погляд?

Хорошим активностям немає меж. Головне завжди налагоджувати нові зв’язки та контакти з активістами та однодумцями.

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль