fbpx

Павло Медина: Основним викликом і далі лишається відповідати людям на запитання «А що ви там взагалі робите?»

Наша рубрика #ЛідериЗмін наповнюється все новими та новими історіями про людей, які творять зміни у своїх громадах. Ми запускаємо серію публікацій в рамках цієї рубрики і хочемо познайомити вас з координаторами нашого проєкту «Центр розвитку громадської активності» в областях.

Сьогодні нашим гостем буде Павло Медина, який творить зміни і допомагає іншим робити теж сам, а ще він координатор у Львівській області. 

  • Розкажіть про себе, свої хобі

Як ви могли помітити мене звати Павло, мені трішки менше 30 і я останні 6 років займаюся розвитком молодіжної політики в країні та реалізовую з друзями різні проєкти: соціальні, мистецькі, молодіжні, медіа, культурні, світні, екологічні. Саме друзями можна називати людей, які заради крутих проєктів не сплять ночами, забувають про вихідні і просто «лупашать» з тобою для того, щоб побачити реальні зміни, а не партнерами чи колегами.

  • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Людина, яка знає мільйон і один варіант відповіді на питання «диванних експертів»: «Коли ти знайдеш нормальну роботу?».

  • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Якщо я не помиляюся в цифрах, то в 2015 ми після створення стінопису в місті вирішили створити молодіжний центр. Бачили ми його на той момент таким собі «бункером» для молоді, де можна тусути та комунікувати, і періодично робити якісь круті речі в місті. Тоді я не міг підозрювати, куди це мене заведе і де я буду сьогодні. І навіть, що даватиму це інтерв’ю. Поштовхом, напевно, стало розуміння того, що мені трішки за 20, а місця відпочинку для  молоді в нашому місці – це лише кафе, кінотеатр та футбольне поле і складалося враження, що всім і так ок. Тому й вирішили зробити альтернативу для дозвілля.

  • Пам’ятаєте який проєкт був першим?

Першим повноцінним проєктом можу назвати «Віршовану алею», в рамках якої ми розписували в центральному парку алеї віршами різними мовами. Це був перший проєкт, на який ми залучили кошти, здається, близько 10 тисяч гривень. Проєкт став справжнім посштовхом для команди з двох причин: перша – про проєкт багато писали ЗМІ і навіть один всеукраїнський телеканал розповів та було дуже багато фото в Instagram, а це показник, що містянам подобалося. Друга – бойове хрещення в роботі з «експертами» та «хейтерами», які краще знають, що варто робити, а що ні, хто що читає, а хто ні і взагалі розказували, що краще б просто лавки було красити.

  • Які виклики були перед вами?

Основним викликом і далі лишається відповідати людям на питання: «А що ви там взагалі робите?», «А й нашо то треба і так все норм», «Та ви ж нічого не вирішите» , «Ой, ну грайся, потім підеш на нормальну роботу». І формування питань має мільйони різних видів та інтонацій.  Це дуже важко на початках давалося, адже ми всі волонтери: ця вся активність, робота – заради змін, це не робота, це – покликання. Цей виклик розуміння людей, він буде існувати між нами ще дуже довго.

  • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?

Ми мешкаємо в світі соціальних бульбашок і зазвичай комунікуємо з людьми, з якими у нас є спільні цінності, тому іноді може здаватися, що все має бути добре, адже всі такі активні. 3-5% – це, насправді, здається доволі завищеним показником і в реаліях цей показник є нижчим. В нашій громаді є діючі і активно працючі команди громадських активістів, які творять зміни у своїх напрямках, але як і у всіх напрямках, активісти вигорають, адже на місцях вони «воюють» з застарілими системами влади, адже для них активіст –  це ворог, який тикає носом в проблему і намагається її вирішити, а «проблем» у влади бути не може і вирішення будь чого має йти з «благословіння» чиновників, які дозволять вирішити її. Тому варто приділяти увагу двом питанням налагодженням комунікації ГО та ОМС та роботі з вигоранням активістів.

  • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Я люблю всі проєкти, адже включаюся лише в ті, які збігаються з моїми ціносттями. Але найбільш масштабним і похідними від якого були всі інші це створення молодіжного центру «Нові крила». Ми тричі його відкривали і мали багато різних партнерів та джерел фінансування. Перший ремонт, наприклад, обійшовся в трішки більше тисячі гривень, і всі меблі та обладнання були звезені з горищ, дачних будинків та гаражів членів команди. Ми намагаємося налаштувати співпрацю з місцевим бізнесом щоб забезпечувати сталість роботи, а на проєкти намагаємося залучати ресурси в рамках різних грантових програм. При створенні останнього приміщення ремонтні роботи повністю оплатив ТОВ «КРОНОСПАН», а роботи з наповнення та оформлення – місцевий бізнес в обличчі BRW-Ukraine, Bodro Clinic та інші. Наприклад, комуналку платимо власними силам, бо, власне, ми маємо приміщення від бізнесу, адже у влади приміщення для молодіжного центру не знайшлося, коли ми втретє його створювали (два попередніх це також були не комунальні приміщення).

  • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Досвідом та кейсами «з граблями», на які наступали. Адже ми маємо декілька важливих для нас досягнень як команда, а саме:

  • Краща молодіжна практика України: 2017,19,20
  • Краща місцева соціальна ініціатива України

Я також отримував премію Кабінету міністрів «За внесок молоді в розбудову України» та є номінантом премії TOP30UNDER30 від видання KyivPost.

  •  Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Бажання залишити цю планету трішки кращою, ніж вона дісталася мені.

  • Які основні цілі та плани на майбутнє?

2020 став роком відкриттів та викликів, які вимагали адаптації. Хочеться щоб 21 також мотивував світ об’єднуватися  для вирішення викликів планети. Для себе хочеться продовжити творити зміни, не дивлячися ні на локдауни, ні на обмеження! І в 2021 відвідати улюблені літні фестивалі країни!

  • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Слухайте тільки критику (і лише обгрунтовану) від тих хто зробив у цьому напрямку більше, ніж ви. А решта «експертів» може йти лісом, адже і без них буде важко, але якщо не ви то хто?

Матеріал підготовлений в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності». Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль