fbpx

Ольга Ігнатьєва: Відчувати і ділитися власною цінністю – то найголовніше, що ми маємо навчитися робити на благо себе і своїх громад

«Моя формула успіху складається з п’яти дієслів, де за кожним ховається цілий процес. Отже, мрій, плануй, аналізуй, корегуй, дій! Повторюйте, доки не вийде. Всім бажаю успішних бізнесів, які наповнюють душу радістю, а гаманці фінансами!», – ділиться своїми секретами Ольга Ігнатьєва, засновниця Академії фінансової грамоти в м. Рівне в рубриці #ЛідериЗмін.

  • Розкажіть про себе, свої хобі

Мене звати Ольга Ігнатьєва і найбільше, що я люблю робити в житті, то створювати і втілювати добрі ідеї. Якісь з них втілюються мною особисто, якісь через підприємницькі ініціативи, а якісь через громадську діяльність. В моєму житті багато організацій, в яких я є частинкою, а саме Спілка жінок Рівненщини, Академія фінансової грамоти, Клуб фінансових ігор, Діловий клуб «Партнер», Асоціація громадських радників України, волонтерські ініціативи «Сонечко в долоньках» та «Сади глибше – живи ліпше», Національний проект з фінансової грамотності.

  • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Громадська діяльність, то стиль життя для мене. Згадую свої перші ініціативи в школі – староста класу, ланкова (це в молодшій школі було таке об’єднання по 6 чол і відповідальною обрали мене), завжди в ініціативних групах по створенню заходів в університеті, і, прихід у  Спілку жінок Рівненщини, то для мене друга родина, де навчалась, розвивалась, набиралась досвіду і мала можливість втілювати всі свої задуми і ініціативи. Нині ми реалізовуємо разом із спілчанками проєкт, який здобув перемогу у обласному конкурсі проєктів від Рівненської обласної державної адміністрації, який має назву «Цінність – це ТИ!»

  • Розкажіть про цей проєкт?

Ідея проєкту виникла тоді, коли ми проаналізували чому одні молоді люди досягають успіхів, а інші бідкаються на постійні невдачі. І знайшли відповідь в тому, що соціальне середовище в якому перебуває переважну більшість свого часу молода людина формує її відношення до світу і власну самооцінку. І один і другий чинник, або рухає молоду людину вперед, або  відкидає назад у її соціальному становленні. Якщо поруч немає на кого рівнятися, якщо можливості затьмарені, якщо в серці поселилась зневіра, то дарма чекати від такої молодої людини якихось результатів. Ми вважаємо, що нашій молоді необхідна підтримка і мотивація, нові знайомства і нетворкінги, розвиток ініціативності, підприємливості і величезна віра в себе і свої можливості. Дуже часто лише одна зустріч з людиною-лідером може змінити життя. Саме тому, ми поставили за мету включення молоді у активні процеси наслідування та наставництва, самомотивації і саморозвитку, шляхом створення і долучення до мотиваційної площадки розвитку лідерства і активної життєвої позиції.

  Кроки до досягнення цієї мети наступні:

  1. Ми створили сторінку в інстаграм Value_is_you (Цінність – це ти!), яка виконує роль платформи взаємодії та підтримки для молоді. Саме на цій сторінці будуть представлені різноманітні учасники, які готові ділитися своїми цінностями з молоддю, бути для них взірцем і протягнути руку допомоги у своїй експертності, у своїй цінності.
  2. Протягом цього року вже були проведені заходи  – зустріч з молоддю на тему «Цінності: діалог поколінь», екскурсія у ІТ компанію Zagrava Games «Знайди цінність у своєму місті» і ще будуть проведені мотиваційні зустрічі та екскурсії для молоді з лідерами і лідерками нашого регіону, які досягли великих в житті результатів.
  3. Ми оголосили конкурс на сторінці в інстаграм на тему «Цінність – це я!».  Завдання конкурсу кожному учаснику віднайти власну цінність і розповісти про неї шляхом відповідей на кілька питань. Конкурс буде діяти протягом року, і всіх учасників буде запрошено на навчальну програму «Сила в тобі» що, допоможе набути необхідних якостей для досягнення успіхів у проявах власної цінності.
  • Які виклики є перед вами?

Найбільший виклик це – бути готовою до змін. Дуже часто ми розчаровуємось, якщо щось відбувається не за нашим планом і саме тут потрібно знайти в собі сили прийняти це. У кожної ситуації є три шляхи вирішення – буде так як я хочу, не буде так як я хочу і третя, до якої найменше усі готові – буде краще ніж я хочу і зовсім не так як уявлялось. Я впевнена, що все у нашому житті відбувається за нашими планами і нам на користь, лише іноді ми цю користь можемо роздивитися через певний період часу. Коли ми планували свій проект «Цінність – це ти!», то домовились, що будемо приймати всі події і ситуації так як вони будуть до нас приходити, тобто будемо готові до третього варіанту розвитку подій. І результат відразу дав про себе знати – у нас з’явилась інформаційна підтримка від інформаційного агентства 7 днів. Медіа, за що величезна подяка Василю Герусу, а також від команди Агенції сталого розвитку міста на чолі з Оленою Хмільник, ми отримали можливість записати відео ролики про громадські організації нашого регіону і їх цінність. До нас притягнулись багато чудових людей, з якими проект набуває сили. Я впевнена, що далі буде ще багато цікавого і неочікуваного, про що можна буде дізнатись на сторінці в інстаграм Value_is_you. Запрошую!

  • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?*

Соціологія, то наука і я впевнена, що по відсотках у всіх громадах приблизно так само. Основне завдання для мене, то тісна співпраця з усіма, хто в ті 3-5 відсотків входить. Разом ми можемо більше! Відчуваю, що саме відкритість, довіра один до одного, співпраця і партнерство можуть робити дива. Ні за яких обставин не знецінювати інших у їх  роботі, не визначати хто більше і хто значиміше, а обмінюючись власними цінностями, експертностями ми зможемо досягнути великих результатів. Саме на це також направлений наш проект «Цінність – це ти!». Ми вбачаємо, що на платформі проєкту можна знайти собі партнерів, підтримку і об’єднавши зусилля досягати великих мрій.

  • Ви працюєте у громадській сфері, чи вдається співпрацювати з владою в громаді?

    Я з величезною вдячність хочу сказати дякую за підтримку і допомогу Наталії Чигир, Оксані Бабісовій – працівницям відділу молоді та взаємодії з ГО Управління молодіжної політики та спорту Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту РОДА.

Зауважу, що співпраця – це процес, який має бути вибудуваний і вигідний двом сторонам. Правильно підібравши форми взаємодії завжди результат буде досягнуто.

  • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Спілка жінок Рівненщини більше 20 років поспіль є засновницею та організаторкою конкурсу «Жінка року», Урочистої асамблеї «Жіночі обличчя Рівненщини» на  яких вшановуються жінки-лідерки нашої Рівненщини. Основна мета цих конкурсів – підтримати, вмотивувати, похвалити і подякувати активним жінкам, які натхненно працюють. Завжди ці заходи організовувались у тісній співпраці активних спілчанок, влади, профспілкових об’єднань і закладів культури. І фінансування знаходилось спільнокоштом. Головне, бажання реалізувати, тоді і знаходяться можливості.

  • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

  Наша користь у можливостях і готовністю ними ділитися. Одним із найбільш цікавих напрямків у якому маємо величезний досвід і екпертність – це фінансова грамотність. Нині активно працюємо над допомогою у створенні Клубів фінансової грамотності у молодіжних осередках (школах, громадських організаціях, бібліотеках, позашкільних закладах, закладах неформальної освіти). Всіх зацікавлених запрошуємо до співпраці.

  • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Насолода від результатів завжди надихає на створення ще більших ідей, проектів, заходів і досягнень. Бути приводом для змін на краще, як для однієї людини, так і для великої кількості людей, то найбільша мотивація. Ми щасливі, коли ділимося один з одним своєю цінністю і тоді стаємо більшими і значимішими, і для себе, і для інших. Громадська діяльність, то велика можливість ділитися, саме тому, це для мене найбільша мотивація.

Які основні цілі  та плани на майбутнє?

Звичайно,  найближче, то реалізувати всі заходи проєкту «Цінність – це ти!», і продовжити його діяльність на  наступні роки. Ще завдяки платформі взаємодії та підтримки проєкту Value_is_you створювати можливості для продукування і реалізації нових ідей, спільних проектів для всіх зацікавлених учасників. Дуже хочеться відчувати силу в партнерстві, спробувати разом подаватись на гранти і проекти, створювати коаліції громадських організацій для досягнення результатів, які через синергію впливу збільшуються в десятки разів.

  • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Слухайте своє серце, воно завжди підказує правильно! Будьте чесними перед собою і обирайте шлях за покликом серця, завжди мрійте масштабно, чим більша ціль, тим легше в неї влучити і насолоджуйтесь кожним кроком – цінність завжди у шляху, а не в його кінцевій точці. Громадська діяльність, то можливість наповнити своє життя багатьма сенсами.

Матеріал підготовила координатора проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Рівненській області Вікторія Костюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль