fbpx
Голосуйте!
00
Днів
00
Годин
00
Хвилин
00
Секунд
Голосування завершене
до закінчення голосування

Микола Апетик: Коли працюєш з різними громадськими організаціями, то варто спершу зрозуміти їх можливості та виклики, з якими вони стикаються

Сьогодні в нашій постійній Рубриці #ЛідериЗмін – Микола Апетик  проєктний менеджер адвокаційно-аналітичної платформи «Час Громад», що активно діє на Львівщині.

  • Розкажіть про себе, свої хобі

Микола Апетик, львів’янин, випускник Української Академії Лідерства, проєктний менеджер адвокаційно-аналітичної платформи «Час Громад», ментор, колишній Віце-студентський Мер міста Лева. За плечима більше ніж 50 проєктів з охопленням понад 10000 людей. Люблю бігати футбол у вільний від роботи час та маю 3 тій розряд по шахах)

  • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Простий львівський хлопчина з палаючим до змін серцем та намірами зробити світ трішки кращим.

  • Як Вам вдається співпрацювати з громадськими активістами з різних ГО?

Хороше запитання. Коли працюєш з різними ГО то варто спершу зрозуміти їх можливості та виклики з якими вони стикаються. Коли ти розумієш їх виклики та бачиш яку користь вони приносять суспільству то і комунікація стає набагато простішою. І не забуваємо що за кожною успішною ГО стоять хто? Правильно. Люди. І я завжди захоплююсь особистостями які прагнуть щось змінити у своїх середовищах. Бути з людьми на одній хвилі та знати про їх діяльність – ось секрет успіху.

  • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Скільки себе пам’ятаю, то намагаюсь допомагати тим хто дійсно цього потребує. Маючи за плечима навчання в УАЛі протягом якого я формував свій світогляд, громадську позицію, навчався робити проєкти, організовував їх, я зрозумів, що готовий спробувати для себе цей шлях громадського активіста. Власне, так, почалося моє активне життя.

  • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Я ніколи не забуду свій перший проєкт. Це був благодійний футбольний турнір для фонду «Серце до серця» У мене було лише футбольне поле, 2 м’ячі та контакти журналіста, який міг розкинути анонс про нашу подію по ЗМІ та ГО. А завершився він 5 тисячами гривень благодійних пожертв, гарним турніром та щасливими обличчями організаторів та діток, для яких ми збирали кошти.

  • Які виклики були перед вами?

Найбільшим викликом було зрозуміти як працюють ті проєкти: де шукати кошти? Людей? А де можна позичити реманент ? Як зацікавити людей тематикою благодійності? І для першого досвіду це було досить круто.

  • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. На скільки ви оцінюєте активність вашого оточення?

Як людина соціально активна я вважаю що моє оточення постійно прагне змін. Але коли виходиш за межі цієї бульбашки то розумієш що у людей різні пріоритети. І насправді можна посперечатись : а чи всім потрібно бути активними? Хтось може просто працювати на благо суспільства і не бути сильно активним. Тому тут питання спірне. Але загалом тенденція йде до збільшення кількості свідомих мешканців, які здатні творити зміни у своїх громадах.

  • Яка ситуація у вашій громаді?

Львівська територіальна громада. Львів є першою молодіжною столицею України. У Львові активно розвиваються інструменти громадської участі такі як петиції, громадський бюджет та інші. Загалом мешканці громади є свідомими та мають активну громадську позицію. Далі я переконаний ця тенденція буде тільки збільшуватись.

  • Якими проєктами найбільше пишаєтеся?

Цікаве питання. Є чимало проєктів якими я пишаюсь: заходи Молодвіж, НеФормат, Здоров з охопленням понад 10000 людей та інші. Проте зараз я спільно з командою створюю Молодіжну раду у Львові. Це буде інституція, яка відстоюватиме права молоді у місті, показувати позитивний приклад для наслідування та зруйнує стереотипи відносин молоді з представниками влади. Якщо у нас все вийде, то буде ще один проєкт яким буду пишатися не лише я, але й мешканці міста Львів.

  • Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Фандрейзинг та інституційна підтримка міста. Це два основні аспекти джерел надходжень у наші проєкти. Зараз стараємось виходити на новий рівень та подавати гранти на великі проєкти. Але про це згодом.

  • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Ми спільнота практиків, експертів і експерток, громадських активістів, волонтерів, депутатів різних рівнів, об’єднаних бажанням допомогти місцевим органам влади працювати ефективніше, швидше, прозоріше. Якщо у вас є питання по реформі децентралізації, інструментам громадської участі, написанні програмних документів для громад або просто про те, як залучати ресурси в громаду то можете сміливо звертатись до нас.

  • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Мене мотивують люди. Після кожного проєкту я чую багато історій успіху тих людей, які пройшли до мене на проєкт дізнатись щось нове. І ви не уявляєте який це «кайф», коли ти бачиш людину, яка буквально ще вчора була на твоєму проєкті, а вже за рік вона успішний громадський активіст. Такі історії мотивують та змушують не зупинятись.

  • Які основні цілі та плани на майбутнє?

В майбутньому хочу піти працювати в міжнародну організацію, яка займається фінансуванням суспільно корисних проєктів. Допомога тим, хто має класну ідею і потребує ресурсів – ось мій пріоритет на майбутнє

  • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Можу порадити лише одне – беріть на себе відповідальність. Відповідальність за себе, за друзів, за близьких вам людей та за країну у якій ви живете. Лише беручи відповідальність, ви здобуваєте цей неоціненний досвід за допомогою якого ви зможете знайти омріяну роботу, коло однодумців або більше – родину з якими ви зможете перевернути світ! Буйно мрійте та не забувайте про здоров’я.

 

Матеріал підгодовував координатор проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Львівській області Павло Медина. Проєкт реалізовує громадська організація за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

 

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль