fbpx
Голосуйте!
00
Днів
00
Годин
00
Хвилин
00
Секунд
Голосування завершене
до закінчення голосування

Марія Козьменко: Активно працюємо над залученням жінок до процесів прийняття рішень, збільшенням їхньої економічної незалежності

Заступниця голови ГО «ДІЄ. Добрі Ідеї Єднають» та Молодіжної ради Печеніжинської ТГ Марія Козьменко в інтерв’ю для нашої рубрики #ЛідериЗмін розповіла про таємниці громадської кухні, рецепти успіху в громадському секторі, внутрішню мотивацію, виклики, які постають перед громадськими активістами, та шляхи їх подолання, а також чому важливо приділяти особливу увагу роботі з молоддю щодо навчання механізмів участі.

– Маріє, розкажіть про себе, свої хобі

– Мені пощастило, адже мої хобі тісно переплітаються з моєю роботою. Завжди любила книги, з кожною прочитаною відкриваю для себе щось нове. Оскільки професійна діяльність пов’язана також і з бібліотечною справою, то завжди маю доступ до цікавих книг та багато співрозмовників, з якими можна поговорити про новинки літератури чи письменників.

Також люблю відвідувати нові місця, особливо ті які просякнуті історією та культурою. Якщо з’являється можливість кудись поїхати чи піти в похід, то обов’язково нею скористаюся.

– Як Вас можна описати читачам одним реченням?

– Люблю працювати з людьми, відкривати для себе нові можливості та завжди орієнтуюся на результат.

– Ви працюєте діловодом відділу комунікацій та документознавства Печеніжинської селищної ради, чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

– Раніше думала, що громадських активістів дуже мало, але насправді я просто їх не знала. Завдяки роботі познайомилася з багатьма охочими робити позитивні зміни в громаді та регіоні. І на сьогодні ми маємо хорошу команду активістів, з якими спільно організовуємо різні заходи, вчимося одне в одного, мотивуємо одне одного та досягаємо цілей.

– Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

– Для мене активна громадська діяльність почалася з 2017 року після створення молодіжної ради в нашій громаді. Два роки я її очолювала і це був прекрасний період, за який наша команда змогла багато навчитися та чимало зробити. Це ще й був період набивання гуль та отримання досвіду. Громадська діяльність наскільки захопила, що ми вирішили створити громадську організацію «ДІЄ. Добрі Ідеї Єднають». І за три роки діяльності ми маємо немало успіхів та реалізованих проектів, які стали корисними для жителів нашої громади.

– Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

– Це важко забути. Ми реалізували проєкт «Мандрівний кінотеатр «Єдине небо» в рамках Програми DOBRE, що передбачав створення пересувного кінотеатру та перегляд фільмів під відкритим небом в усіх населених пунктах нашої громади. Було складно, адже бракувало досвіду і кожний крок на шляху до реалізації давався непросто. Але ми впоралися, адже мали потужну підтримку в особі команди ГО «Центр Політичних Студій».

Дотепер наш кінотеатр працює, ми проводимо перегляди фільмів, мультфільмів для дітей, трансляції футбольних матчів, співпрацюємо з Всеукраїнською мережею кіноклубів, адже поважаємо авторські права.

– Які виклики були перед вами?

– Основним викликом було налагодження зв’язку між громадською організацією та жителями громади. У нас амбітні плани, на досягнення яких потрібні знання та кваліфікація, саме тому ми постійно працюємо над організаційним розвитком, адже для сталої діяльності організації потрібне бачення, стратегія та довгострокові плани роботи.

– Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5 відсотків жителів є активними. Яка ситуація у вашій громаді?

– Звісно, можна стверджувати, що громадська активність за останні роки зросла, проте не настільки на скільки хотілося б. Це складний процес, який потребує постійної, системної роботи із залучення мешканців до різних активностей та їх зацікавленості у долі своєї громади. Наша команда особливу увагу приділяє роботі з молоддю у сфері навчань з механізмів участі. Тому що низький активізм – це передовсім відсутність знань, розуміння ефективності залучення та дуже високий рівень недовіри та апатії жителів до громадської участі.

– Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

– Найбільше пишаємося співпрацією з Програмою DOBRE, в рамках якої вдалося відкрити громадський простір «Liberty Space». Саме він в 2019 році визнаний Міністерством молоді та спорту однією з кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Продуктивною виявилася і співпраця з Українським Жіночим Фондом та Національним Демократичним Інститутом (NDI) у напрямку роботи з жінками та дівчатами. Реалізували проєкт «Майстерня особистісного зростання жінок Печеніжинської ТГ», де організували для жінок громади серію інтерактивних занять, кіноклуб, книжковий клуб, клуб з вивчення англійської мови, клуб з навчальних симуляційних ігор, а також гурток hand made, де спільно з жінками розробили дизайн та виготовили екосумки.

– Чим ще ваша організація може бути корисною для інших?

Маємо хороший досвід роботи з молоддю та налагодження діяльності молодіжної ради. Активно працюємо над залученням жінок до процесів прийняття рішень, збільшенням їхньої економічної незалежності. Наша команда працює над простими, але потрібними речами, завжди готові ділитися досвідом, напрацюваннями, відкриті до співпраці.

– Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

– Громадською діяльністю можна займатися тільки з внутрішньої мотивації. Це коли відчуваєш відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своєї громади, країни.

– Які основні цілі та плани на майбутнє?

– Нині цілою командою працюємо над підвищенням спроможності організації. Прагнемо започаткувати соціальне підприємництво, де б працювали жінки нашої громади. Плануємо стати активною організацією, яка розвиває жіночий рух. Уже зараз входимо до Західного кластеру жіночих правозахисних організацій, який підтримує Міністерство закордонних справ Канади.

– Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

– Головне вірити в себе та в свої сили. Незважаючи на невдачі, а вони теж будуть, впевнено рухатися вперед!

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” за підтримки Європейського фонду за демократію.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль