fbpx

Леся Клим`юк: Завдяки громадській діяльності мрії стають реальністю

Голова ГО «Центр Рівних Можливостей», тренерка, спеціалістка із залучення громадськості, начальниця Служби у справах дітей Старобогородчанської ТГ Леся Клим’юк в інтерв’ю для нашої рубрики #ЛідериЗмін розповіла про свої рецепти успіху на громадському поприщі, цікаві впроваджені проєкти, наголосила, що дуже важливо активізувати жінок до прийняття рішень на місцевому рівні та подолати стереотип, що жінка має бути домогосподаркою, а не громадською діячкою, а також дала пораду активістам, які тільки розпочинають свій шлях: ставити амбітні цілі та впевнено йти до мети, не зраджуючи принципам і мріям.  

 • Пані Лесю, розкажіть про себе, свої хобі.

– Скільки себе пам’ятаю, завжди була активною, любила вчитись чомусь новому, писати і подорожувати. Перші проби пера були ще у шкільному віці – статтю опублікували у районній газеті, також була співредактором обласної газети для юнацтва. У студентські роки мала свої публікації уже в наукових виданнях, брала участь у різноманітних стажуваннях як в Україні, так і закордоном. Мріяла, щоб у майбутньому робота дозволила продовжити навчання в поєднанні з подорожами. Завдяки громадській діяльності мрія стала реальністю – роблю те, що люблю. А отримавши колосальний досвід завдяки програмі DOBRE та пройшовши навчання для тренерів, нині маю можливість ділитись знаннями з іншими.

 • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

– Відкрита та  позитивна людина, яка цілеспрямовано йде до своєї мети.

 • Ви працюєте начальницею Служби у справах дітей Старобогородчанської ТГ, чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

– Служба у справах дітей у своїй діяльності постійно співпрацює з активістами громади. Налагоджена тісна співпраця із Молодіжною радою Старобогородчанської ТГ та громадською організацією «Центр Рівних Можливостей» – спільно проводили заходи до Дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Незалежності, Дня українського прапора, Річниці декларації прав людини, а також благодійні акції для дітей вразливих категорій. В антикафе StBogoHub, що в нашій громаді, молоді активісти проводили заняття у художній, вокальній, танцювальній студіях та англомовному клубі, які діти з сімей із складними життєвими обставинами відвідували безкоштовно.

 • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

– Громадською діяльністю займаюсь давно, проте із ролі «залученої» активістки у роль тієї, хто залучає, перейшла, коли очолила молодіжну раду. А з розвитком ідей проєктної діяльності виникла необхідність офіційної реєстрації громадської організації. Тож у червні 2018 разом із активними дівчатами Старобогородчанської і Печеніжинської громад створили організацію «Центр Рівних Можливостей»

 • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Першим був проєкт від ІСАР «Єднання» із оргрозвитку, адже організацію створювали на перспективу, а не під конкретний проєкт. Ми розуміли, що для сталого розвитку організації потрібні не тільки статут, а й стратегія, політики процедур. А першим «твердим» проєктом було створення молодіжного простору StBogoHub за підтримки ГО «Центр політичних студій» в рамках співпраці із програмою DOBRE.

Тренінг для молоді у просторі StBogoHub
 • Які виклики були перед вами?

– Оскільки проєкт, за умовами конкурсу, був спрямований на залучення громадян, викликом стало активізувати та вмотивувати жителів громади. Але нам вдалося справитися із поставленими завданнями, адже на спільні толоки і майстер-класи ми залучали понад 50 людей одночасно.

 • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5 відсотків мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді? 

–Так, активізація населення – справжній виклик сьогодення. Карантин також вносить свої корективи. Але нам надзвичайно пощастило із активною молоддю в громаді. В 2019-му році наш проєкт отримав відзнаку Міністерства молоді та спорту України, ввійшовши у десятку кращих практик молодіжної робити країни. Нині багато активностей перенесено в онлайн. Також активними в нашій громаді є старости сіл, які регулярно згуртовують жителів на толоки та акції.

 • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

– Одними із перших у регіоні ми реалізували два потужні молодіжні проєкти за підтримки програми DOBRE – створення молодіжного простору та антикафе. Але не менш цілеспрямованою є наша робота із підтримки жінок та молодих дівчат. У цьому напрямку нас підтримує Український жіночий фонд та Центр «Жіночі перспективи». Наприкінці минулого року ми стали менторами для молодих дівчат із Києва у проєкті Fembookspace, який підтримав Український жіночий фонд. Також ми увійшли до Західного кластеру жіночих правозахисних організацій, який підтримує Міністерство закордонних справ Канади.

Члени та волонтери ГО Центр Рівних Можливостей на першому Фестивалі громад Прикарпаття
 • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

– Ми маємо досвід реалізації проєктів із підвищення економічної спроможності жінок та готові ним ділитися. Паралельно ми реалізовуємо інфраструктурні проєкти із розвитку громади, зокрема щодо розвитку туристичної привабливості. Члени нашої організації мають досвід та відзнаки з впровадження «механізмів участі». Ми радо ділимось своїми напрацюваннями та готові підтримувати тих, хто починає роботу в цих напрямках.

 • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

– Найкращим стимулом для подальшої роботи завжди є успішно реалізовані проєкти та визнання. А ще мотивують якісні зміни в громаді і підтримка близьких та команди, яка є міцним тилом!

– Які основні цілі та плани на майбутнє?

– Ми прагнемо розвивати організацію та багато працюємо в цьому напрямку. А сміливою ціллю є сформувати активний жіночий рух, знайти жінок лідерок в громадах Прикарпаття. Активізувати жінок до прийняття рішень на місцевому рівні, подолати стереотип, що жінка має бути домогосподаркою, а не громадською діячкою!

 • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

– Ставити амбітні цілі та впевнено йти до мети, не зраджуючи принципам і мріям!

Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Івано-Франківській області Оксана Процюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль