fbpx

Юрій Устимчук: «Коли я піднімаюся на одну вершину, то бачу іншу і натхненно йду підніматися до неї!»

«Ми самі створюємо свою реальність і ніхто не відповідає за мою реальність в моєму житті! Я постійно навчаюся, але не для того, щоб просто навчатися, а для того, щоб досягати цілей. Бо заради свята потрібно добряче попрацювати! Вірте в те, що ви робите і все складеться якнайкраще!», – розповідає Юрій Устимчук, голова громадської організації «Центр суспільних перетворень», про свій вибір та відповідальність за зміни навколо нас в рубриці #ЛідериЗмін.

  • Розкажіть про себе, свої хобі

Я політолог за освітою та мандрівник в душі. Очолюю ГО «Центр суспільних перетворень». Також почав займатися бізнесом, щоб мати змогу втілювати ідеї, які спрямовані на розвиток молодіжного середовища в Острозькій громаді.

  • Як Вас можна описати читачам одним реченням?*

Мені подобаються і відгукуються слова однієї людини, яка сказала, що «я схожий на альпініста, який здійнявшись на одну вершину, бачить іншу (ще вищу) і натхненно йде підніматися на неї».

  • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього? *

Поштовхом стала Революція Гідності. В школі я не був надто активним в громадському житті, а коли навчався на першому курсі в академії – почалася Революція Гідності. Я не був в Києві на Майдані, але майже завжди ходив на Острозький. Десь тоді і прийшло усвідомлення того, що потрібно щось змінювати і що під лежачий камінь води не тече.

  • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

5 березня до дня загибелі Романа Шухевича ми організували в університеті показ фільму «Нескорений», тоді прийшло не дуже багато людей. Пам’ятаю коли прийшов напередодні до декана домовлятися за приміщення на 5 березня для показу фільму, то він одразу запитав – чи то буде фільм «Нескорений»? І тоді я дізнався, що цей фільм в університеті переглядали мало не щороку. Декан тоді порадив зробити, щось більш оригінальніше, але часу на підготовку вже не було тому я наполіг, що це буде фільм.

А вже наступним проектом була мандрівка Острозьким районом, яка переросла у мандрівний табір «Стежками князів Острозьких», спрямований на національно-патріотичне виховання молоді. Мандрівка пролягає близько 50 кілометрів з Острога до урочища Гурби пішим походом. До участі у поході зголошуються школярі, студенти та активісти громадських організацій з Сумщини, Волині, Тернопільщини, Львівщини, Хмельниччини, Рівненщини та Києва. Під час табору ми проводимо навчання, які сприяють національно-патріотичному вихованню, також проводимо “гутірки” – це обговорення на різні теми, майстеркласи. Також готуємо невеличкий сюрприз – фотопроєкт. Плануємо створити календар на 2022 рік з фото, які опишуть і табір, і які сприяють пропаганді української культури

  • Які виклики були перед вами?*

Мені складно щось виділити конкретне – виклики мене завжди мотивують бо тоді з’являються цікаві ідеї та рішення. В мене ніколи не було мети стати громадським активістом, я просто роблю те, що мені подобається та йду туди де хочу і можу щось змінити.

  • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?*

Не готовий говорити про конкретні цифри, але знаю одне, що у нас зараз багато активних мешканців, зокрема молоді. Мені здається, що з кожним роком їх число збільшується, як і напрямків якими вони «опікуються». Я це пояснюю сприятливою ситуацією. От візьмемо до прикладу децентралізацію та цьогорічний громадський бюджет, який, так би мовити, дозволив озвучити та запропонувати на загал свої ідеї багатьом людям, які до цього не озвучували свої пропозиції в публічній площині та не боролися за перемогу своєї ідеї. І так і інші сфери. Не беруся стверджувати, але думаю, що для нашої громади цифра 3-5% є дещо більшою.

  • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте? *

Я можу годинами про це розповідати бо насправді за цей час назбиралося з десяток проектів, якими я справді пишаюся і які подарували мені чудові емоції, досвід та людей. Але найбільше я пишаюся мандрівним табором «Стежками князів Острозьких». Щодо джерел фінансування то вони дуже різні і ніколи ми не мали фінансування з одного джерела – завжди були різні джерела. Якщо візьмемо до прикладу табір, то він проходить вже 8 раз, за цей час бували роки, що ми робили його за свої власні кошти, за членські внески учасників, за кошти партнерів та спонсорів, за кошти з місцевих бюджетів чи без коштів взагалі. Бувало по-різному, але ми самі собі завжди говорили, що цей табір буде проведений в будь-якому випадку – чи отримаємо ми фінансування, чи не отримаємо. І для мене це завжди було знаково – бо ми вигадували тисячі способів знайти на нього гроші.

  • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших? *

Ми розвиваємо та формуємо активну громаду, покращуємо різні сфери суспільного життя, працюємо з молоддю і розвиваємо бізнес середовище. Ми відкритті до співпраці та завжди готові поділитися своїм досвідом чи допомогти іншим.

  • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Мені дуже легко себе мотивувати – мене мотивують люди; результат; емоції, які отримую; виклики та цілі; цікаві ідеї та рішення, новий досвід;

  • Які основні цілі та плани на майбутнє? *

Ціль одна – продовжувати лупати сю скалу. А ще розвивати бізнес, який дозволяє мені займатися громадською діяльністю та втілювати ідеї і проекти в рамках громадської організації. Зараз наша організація реалізовує проект «Україно-польський «Інкубатор ідей» для розвитку молодіжного підприємництва», то ми плануємо продовжувати над ним працювати, бо маємо ще одну цікаву ідею, яку теж будемо втілювати. 28 школярів з обох сторін мали можливість відвідати Гнєв та Острог, обмінятись досвідом, а молодь ( діти 14-16 років) ще й попрактикуватися бути бізнесменами. Після завершення заплановано видати брошуру «Кращі практики молодіжного підприємництва».

  • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?
  • Ніколи не зупиняйтеся та не втрачайте ентузіазму, пробуйте та набивайте шишки, робіть висновки і йдіть далі! Комунікуйте! Вірте в те, що ви робите і все складеться якнайкраще.

Матеріал підготувала координатора проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Рівненській області Вікторія Костюк. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль