fbpx

Юлія Мартинюк: Хочу, щоб більше молодих людей дізнавались про те, куди вони можуть прийти і розвиватись

Рубрика #ЛідериЗмін чи не кожного дня наповнюється новими історіями про людей, які своєю діяльністю змінюють життя на краще. Наша команда продовжує в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності» розповідати про тих хто змінює світ навколо себе.

Сьогодні ми познайомимо вас з Юлею Мартинюк, яка працює для молоді і разом з молоддю на Львівщині.

 • Розкажіть про себе, свої хобі

Мене звати Юлія Мартинюк, керівниця відділу піару мережі молодіжних просторів ТВОРИ!

Люблю людей і здорові комунікації, а також активний відпочинок

 • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Щира і [не]проста

 • Ви працюєте в мережі молодіжних просторів чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

Так, звісно! Співпрацюємо по різних напрямках і різних проєктах, круто, що інколи не доводиться шукати, а спільнота гуртується якось стихійно. 

 • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Моя громадська діяльність почалась з волонтерства влітку 2017 року, тоді це якось плавно перейшло у інші проєкти, а згодом стала учасницею ГО “Львівський молодіжний клуб”, ця діяльність накрила мене з головою, тоді я стала віце-президенткою ГО та координаторкою волонтерів на таких заходах, як Book Forum Lviv та Українська пісня/Ukrainian song project.

Насправді, то було якесь спонтанне рішення і з цікавості, тобто я побачила анкету і така: “Овва, круто, заповню, цікаво, що воно таке!”, і з того часу понеслось. 

 • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Саме волонтерський точно пам’ятаю і ніколи не забуду – це був проєкт «Українська пісня на Арені у Львові», масштаби доволі великі як на перший волонтерський досвід.


А перший проєкт – організована зустріч із лідером гурту Без Обмежень Сергієм Танчинцем, така своєрідна мотиваційна зустріч зі студентами Львова у політехніці.

 • Які виклики були перед вами?

Насправді, головний мій виклик того часу був відповідальність, я дуже боялась підвести навіть у маленькому процесі, бо розуміла, що від того залежить увесь світ (хоча могло б, можливо, нічого і не завалитись, та все ж я хвилювалась). 

 • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними.

 
І це справді так, я десь можу із цим погодитись, оскільки, я живу в такій своєрідній бульбашці, де усі активні, свідомі і так далі, тобто ці люди вже заряджені творити, надихати і змінювати. Але ж є інший сегмент, доволі великий, котрий навіть і не має бажання дізнаватись за будь-які там активності, що є у місті і це направду прикро. 

 • Яка ситуація у вашій громаді?

Насправді, мені ж здається, що більшість молоді активна, оскільки все мож оточення якось так чи інакше залучене у розвиток міста, волонтерити , є учасниками ГО, проте, це ж моя бульбашка, а поза нею є ще багато молоді, котрі навіть не здогадуються про те, що твориться у їхньому місті. Згідно останнього дослідження було з’ясовано, що у Львові 25% активної молоді. І тут є ще над чим працювати. Ті інші 75% то наш великий виклик, як на мене. 

 • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? 

Однозначно Молодвіж, особливо той що був у 2020-му, проведений в умовах карантину з дотриманням усіх безпекових норм. Направду, то це було хвилююче, оскільки ми розуміли, що за два дні чи навіть за день до ми можемо скасувати захід через пандемію COVID-19. І все ж пішли на жертви, за кілька днів до ми скасували виступи ді-джеїв, оскільки вони були заборонені комісією з надзвичайний ситуацій. Але це не біда, цьогоріч вони виступлять обов’язково!) 

 • Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Ми є комунальною установою, відповідно фінансуємось із бюджету міста в основному, але по проведенню окремих проєктів намагаємось залучати грантові кошти, донорів та партнерів. 

 • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Загалом мережа молодіжних просторів ТВОРИ! має вже 2 відкритих центри по місту, а також один на стадії ремонту. Кожен із просторів має свій окремий напрям, але об’єднує їх наявність коворкінгу і лекторію, де за бажанням можна попрацювати та провести свою подію. Важливий момент, що будь-хто може скористатись своїм правом на перебування у просторі безкоштовно. 

 • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Мені шалено подобаються відгуки людей опісля, наприклад, відвідування нашого щорічного Молодвіжу, чи наприклад, просто центру. Щоразу коли  бачиш ті захоплені круглі очі, котрі повні питання: “І що це все безкоштовно? І що то місто сприяє такому?” я радію безмеж. Саме в ці моменти я розумію, що ми робимо щось, що змінює не лише місто, а й країну. 

 • Які основні цілі та плани на майбутнє?

Однозначно розширювати поле своєї діяльності, аби якомога більше молодих людей дізнавались про те, куди вони можуть прийти і розвиватись. Ну і звісно ж, розповісти про можливості не лише місцевому населенню, країні, а й також містам за кордоном. І ми вже на цьому шляху, адже Львів у фіналі конкурсу Молодіжна Столиця Європи, тому fingers crossed і сподіваємось на перемогу у листопаді цього року! 

 • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Не зупинятись і не опускати рук, йти вперед, шукати однодумців і змінювати світ! 

Матеріал підготував координатор проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Львівській області Павло Медина. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль