Сьогодні в нашій рубриці #ЛідериЗмін, розповідаємо про Осадчука Іллю, голову Молодіжної ради при Хмельницькій ОДА.
- Розкажіть про себе, свої хобі?
Якщо говорити коротко: мене звати Ілля, мені 26 років, вважаю себе людиною з активною громадською позицією, займаюсь спортом та полюбляю читати книги. Маю диплом магістра права та трьох річний досвід державної служби за фахом. Більше трьох років активно займаюсь громадською діяльністю. В червні 2021 року мене було обрано головою Молодіжної ради при Хмельницькій ОДА.
- Чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?
Коли є головою Молодіжної ради, та перебуваючи в молодіжній (громадській) тусовці, приходиться практично щодня спілкуватись з людьми, які мають безпосереднє відношення до громадської діяльності. Можу будь-кого запевнити, що громадські активісти – це щирі та відкриті люди, які горять своїми ідеями, та прагнуть змінити світ на краще. Вважаю, що ефективна комунікація та співпраця безпосередньо залежить від внутрішніх якостей людини, а тому потрібно друзі, вміти слухати та правильно доносити свої думки та у вас все обов’язково вийде!
- Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?
Далекий 2018 рік був насичений на події в моєму житті: в січні отримав диплом магістра права, вже в травні – вступив на державну службу за фахом, в серпні – очолив Дунаєвецьку Молодіжну раду, а у вересні цього ж року вступив до Національної академії державного управління при Президентові України.
Працюючи в органі місцевого самоврядування, я побачив реальні проблеми та потреби молоді та механізми їх вирішення. Саме в той час, спілкуючись зі своїми друзями та однодумцями вирішили запустити процес створення Дунаєвецької Молодіжної ради, яку було офіційно створено в серпні 2018 року. В серпні того ж року мене було обрано головою Дунаєвецької Молодіжної ради. Отримавши певний кредит довіри молоді громади – тоді й розпочалась моя громадська діяльність та робота з молоддю.
- Пам’ятаєте, який проєкт був першим?
Дунаєвецька Молодіжна рада – це перший великий проєкт, до створення та реалізації якого я був безпосередньо причетним. Вважаю, що цей проєкт є вдалим, оскільки вже друга каденція Дунаєвецької Молодіжної ради підходить кінця, а це означає, що більше ніж 50 представників молоді отримали неоціненні навички командної роботи, особистого розвитку, лідерських якостей, які точно їм стануть на практиці.
- Які виклики були перед вами?
Напевно одним з основних викликів було відсутність знань та досвіду в реалізації подібного роду проєктів, оскільки на той час, ще не було створено такої великої кількості молодіжних рад та сам термін молодіжна політика, ще не був таким поширеним, та популярним. Також не менш важливими факторами у будь-якій справі є підтримка близьких людей та мотивація. Я вважаю, що останні два чинники виступають паливом для реалізації будь-яких задач.
- Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?
«Миколай іде до тебе» – це саме та річ, якою я найбільш пишаюсь! Цей проєкт було запущено в грудні 2020 року на території Дунаєвецької громади, спеціально до дня Святого Миколая для діток з сімей зі складними життєвими обставинами. Фінансування даної акції відбувалось коштом благодійних внесків. За підсумками проведення благодійної акції було охоплено 189 діток, які отримали свої подарунки та змогли відчути атмосферу свята. Особливо вразило те, що підтримку в проведенні акції здійснювали не тільки жителі Дунаєвецької громади, а й інші люди, які почули про даний захід та захотіли долучитись – фінансово, іграшками, транспортом або волонтерською допомогою. В такі моменти розумієш, що добро завжди переможе зло!
- Які майбутні проєкти твоєї молодіжної ради?
Насправді напрацювань та проєктів дуже багато, наприклад до кінця цього року плануємо провести «Обласний молодіжний форум» для представників інститутів громадянського суспільства, які працюють з молоддю. Проте враховуючи ситуацію з Covid-19 та карантинні обмеження проведення даного заходу стоїть під знаком питання.
Також запрошую всіх підписатись на соціальні мережі Молодіжної ради при Хмельницькій ОДА, щоб бути в курсі цікавих подій та заходів, які проводяться для молоді Хмельниччини.
- Які основні цілі та плани на майбутнє?
Якщо говорити про діяльність в рамках Молодіжної ради при Хмельницькій ОДА, то тут є певні амбітні цілі, які були зазначені в моїй програмі кандидата на посаду голови Молодіжної ради, які я дуже сильно хочу реалізувати за період цієї каденції Молодіжної ради.
З основного: збільшення кількості молодіжних рад в громадах області, налагодження результативної роботи з молоддю та створення крутого молодіжного ком’юніті, де кожен представник молоді буде почутий та зможе чітко донести свою позицію!
- Громадське життя в місті Хмельницькому: на скільки воно є активним, на твій погляд?
Я б не став виокремлювати громадське життя міста Хмельницького, а сказав би про всю Хмельницьку область. На мою думку, громадське життя Хмельниччини є позитивним. Ми точно не пасемо задніх, проте нам є куди рости та на кого рівнятись. В нашій області є багато крутих активістів та громадських організацій, які працюють в різних суспільно важливих напрямках.
- Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?
На сьогодні в Інтернеті та зокрема в соціальних мережах є багато крутих інформаційних майданчиків, де можна дізнатись про круті проєкти, гранти та інші способи залучення ресурсів не тільки для розвитку молодіжного напрямку, а й в загальному для розвитку громади. Шукайте однодумців! Створіть своє оточення! Розвивайтесь в тому напрямку, який вам подобається!
Матеріал підготувала координатора проєкту «Центр розвитку громадської активності» у Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).