Сьогодні в нашій рубриці #ЛідериЗмін, розповідаємо про новостворену громадську організацію «Бізнес на підборах». Інтерв’ю у нас із двома чудовими засновницями громадської організації Катериною Данилишиною та Валерію Азаровою.
- Розкажіть про себе, свої хобі?
Цікаве та насичене інтерв’ю із двома співзасновницями, хоча їх троє у команді громадської організації «Бізнес на підборах».
Розпочинаємо наше інтерв’ю, з першою співзасновницею, Катериною.
Я, Катерина Данилишина – фінансистка, яка обрала творчий шлях розвитку і вже 12 років фотографиня. Робота з людьми – улюблена справа. Як хобі за минулі кілька місяців – заняття акторською майстерністю. «Схарактеризувати можна так: дружелюбна, цілеспрямована, відповідальна, весела, доброзичлива», з посмішкою коментує Катерина.
А тепер нумо знайомитися із другою спів засновницею, Валерію.
Я, Валерія Азарова – менеджерка економічної діяльності, має досвід роботи з корпоративними клієнтами, вміє працювати з людьми та знаходити індивідуальний підхід. Як хобі – мода, стиль та спорт. «Схарактеризувати можна так: добра, чуйна, відповідальна, енергійна, ідейна», натхненно ділиться Валерія.
- Як Вас можна описати читачам одним реченням?
Наша організація створена жінками для жінок.
- Чи є досвід співпраці з громадськими активістами?
Хоча ми відносно недавно створена організація, та ми вже неодноразово бували на зустрічах з іншими жіночими організаціями та маємо спільні проєкти. Також брати участь у навчаннях, на які нас запрошували інші громадські організації.
- Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?
Розпочали ми нашу діяльність майже рік тому, в березі 2021 року, ми з дівчатами зустрілись після карантину за чашкою кави, довго сиділи, розмовляли й разом прийшли до думки, що нам самим не вистачає спілкування, натхнення, нових знань і не онлайн, а на живих зустрічах. Це і стало основною ідеєю створення нашої організації. В травні 2021 офіційно зареєстровані.
- Розкажіть про свій перший проєкт? Які виклики були перед вами?
Першим проєктом був бізнес-сніданок. Ми зустрілись з жінками – підприємницями, і дуже довго говорили , ніби знайомі вже давно . Спочатку ми самі не знали, яким буде формат цієї зустрічі і яка буде кількість охочих . Але в кінцевому результаті всі отримали задоволення та надихнулись одна одною, а формат зустрічі нам підійшов і ми досі їх проводимо.
- 21 жовтня відбувся круглий стіл з представниками влади в рамках проекту «Створення коаліцій жіночих організацій та ініціативних груп «Жіночий рух Хмельниччини». Яка мета цієї зустрічі?
Метою зустрічі було обговорення економічної спроможності жінок в громаді, знаходження шляхів сприянню зростання їх доходів, пошук можливих колаборацій для подальшого розвитку жінок в їх справі. Ми всі разом шукали можливості і надихались одна одною.
- Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?
Насамперед, нас мотивують жінки. А ще більше – їх досягнення. «Хочемо донести іншим жінкам, що досягти успіху може кожна», наголошують дівчата.
Результат від наших зустрічей і вдячність за наші старання – також наша велика мотивація, яка надихає на подальшу діяльність. Ми мотивуємо цією громадською діяльністю і себе на нові звершення.
- Хто може долучитися до Вашої організації? Лише жінки із власним бізнесом?
Долучитися до наших зустрічей, бізнес-сніданків/ланчів, тренінгів може кожна жінка, яка вже має власний бізнес, або яка прагне почати власну справу. Не залежно від того, чи цим бізнесом є великий завод і виробництво, чи це маленький кабінет косметолога. Але часто на зустрічі приходять жінки з такими спеціальностями як вчителька, лікарка, бухгалтерка і тд. Головний висновок – це жінки, які прагнуть до розвитку і спілкування.
- Ви публікуєте відео про ваших колежанок. Які ціль ваших публікацій?
Так. Відео – інтерв’ю – це наша «фішка» для мотивації інших. Жінки розповідають про свій шлях до цілі і це дуже спонукає нас, жінок, до перших кроків, або до масштабування того, що вже маємо.
- Які основні цілі та плани на майбутнє?
Цілі і плани маємо неабиякі. Наразі ми вивчаємо, що потрібно нашим жінкам. Головної цілі, яких ми дотримуємось постійно і будемо дотримуватися в подальшому , це – мотивація, колаборація, взаємодопомога, взаємопідтримка, навчання.
Матеріал підготувала координаторка проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).