fbpx

Алла Печенюк: Сильна команда – це приблизно половина успіху

Сьогодні в нашій постійній Рубриці #ЛідериЗмін – Алла Печенюк голова громадської організації «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень», що активно діє на Хмельниччині.

  • Розкажіть про себе, свої хобі?

Мене звати Алла Печенюк. За фахом я економіст.

Кандидатка економічних наук. Працюю в Подільському державному аграрно-технічному університеті.

Я голова громадської організації «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень». Люблю подорожі, цікавлюся історією, культурою та найбільше задоволення отримую від спілкування з цікавими людьми, від яких можна отримати нові знання та позитивний досвід.

  • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Люблю свою роботу і вона є способом життя та формує широкі можливості.

  • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Як особистість, яка сформована демократичним, науковим, креативним університетським середовищем, я завжди готова до нових викликів, нових завдань, до змін з метою отримання нового досвіду, особистісного розвитку та позитивних перетворень суспільної свідомості наших громадян.

Я та мої колеги чудово розуміємо, що лише тандем науки та практики дозволить вирішити ті невідкладні завдання, які стоять на порядку денному. Саме це і спонукало мене та моїх однодумців до створення громадської організації «Інститут соціально-економічних регіональних досліджень».

  • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Це Пілотний для України проєкт з розробки системи індикаторів оцінки ефективності органів місцевого самоврядування (програма USAID та Міністерства розвитку громад та територій України «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE). В цьому проєкті я є членкинею Координаційної ради програми та Секторальної робочої групи з розробки індикаторів ефективності за послугою «Шкільна освіта».

  • Які виклики були перед вами?

Участь у проєкті передбачала щільну співпрацю та координацію дій з усіма представниками органів місцевої влади. Приємно відзначити значну зацікавленість у результатах та всестороннє сприяння у реалізації проєкту зі сторони міського голови Михайла Посітко та структурних підрозділів Кам’янець-Подільської міської ради: Відділу інформації та зв’язків із громадськістю; Департаменту освіти та науки; Департаменту житлово-комунального господарства; Департаменту економіки та розвитку інфраструктури; КП «Міськтепловоденергія». Вони продемонстрували злагодженість, консолідованість та готовність до співпраці.

  • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?

Важко визначити точну кількість, оскільки для цього необхідно проводити відповідні соціологічні дослідження у нашій громаді.

  • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Всі проєкти, які реалізуються нашою громадською організацією, у партнерській взаємодії, є надзвичайно важливими та актуальними. Наразі ми працюємо з програмами,  які спрямовані на посилення ефективності процесів децентралізації влади (програма USAID та Міністерства розвитку громад та територій України «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE), а також науково-освітніми проєктами, метою яких є покращення освітньо-практичної компоненти української і міжнародної студентської аудиторії та промоція напрацювань наших колег-науковців у глобальному світовому масштабі (співпраця з міжнародною інституцією Grassroots Institute (Канада), яка поєднує видавничу, науково-дослідну та освітню діяльність). В рамках такої співпраці члени нашої організації залучені до проведення Міжнародної Літньої польової школи з управління гірськими екосистемами, а також є членами редакційної колегії наукових журналів, які видаються нашим партнером.

Цікавою та корисною є взаємодія в рамках Пакту заради молоді – 2025 з Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», що реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту і Фонду народонасення ООН, де наша організація є регіональною представницею. Перспективним напрямком видається спільна проєктна робота  з командою Національного офісу Еразмус+.

Що стосується джерел фінансування, то я глибоко переконана в тому, що в громадській сфері  визначальною є сама ідея, яка має знайти відгук у певної частини суспільства. Від того, наскільки вдало та професійно ми її представимо, залежатиме наш кінцевий результат.

  • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Членами нашої організації є люди, які мають значний життєвий та професійний досвід, широкий кругозір, великий багаж теоретичних знань та практичних наукових розробок. Поєднання креативу, досвіду, освіти та їх імплементація у практичну площину дозволить отримати гарні результати.

Переконана, що успішне майбутнє нашої держави значною мірою залежить від якісних характеристик освітянського та наукового середовища.

  • Які основні цілі та плани на майбутнє?

Наразі маю багато планів щодо практичної апробації власних наукових напрацювань; налагодження тісних контактів з громадами в частині посилення ефективності процесів децентралізації; розбудови партнерських коаліцій, до яких входитимуть закордонні партнери, органи місцевої влади, державні та науково-дослідні інституції,  активна громадськість, які ставлять за мету активізацію  сталого регіонального розвитку, пріоритетом якого (враховуючи сучасні тенденції) має стати аграрний сектор в частині  збільшення частки екологічних та органічних виробників, формування доданої вартості в частині переробки продукції та її реалізації; туристичний  сектор в контексті розширення його екологічної компоненти; посилення просвітницької діяльності та покращення якісних компетенцій мешканців громад.

  • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Першочерговим завданням є розбудова команди та пошук однодумців.

Матеріал підготувала координатора проєкту «Центр розвитку громадської активності» в Хмельницькій області Ольга Мороз. Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль