Основна мета хабу – сприяти розвитку інклюзії та цифрової освіти серед різних категорій жителів краю. Простір діє на базі Західноукраїнського національного університету.
Імерсивний мультифункціональний простір оснащений сучасним обладнанням – планшетами, AR-гарнітурами, інструментом для виготовлення голограм та цифровою дошкою. Це дасть можливість реалізувати нові проєкти у різних галузях (медицина, наука, іт-сфера тощо), опанувати нові професії, а також збільшить відсоток комунікативності в громаді серед різних верств населення.
Хаб доступний для всіх бажаючих та одночасно зможе вмістити до 10-ти відвідувачів. Також в його рамках створено 5 робочих місць та закладено умови для розвитку навичок у сфері цифрової освіти з допомогою платформи Дія.Освіта серед громадськості.
Згідно концепції проєкту, хаб стане місцем для проведення навчань у сфері інновацій, що сприятиме появі нових сучасних проектів в області. Матиме хаб позитивний вплив й на наукову діяльність, яка розвиватиметься з врахуванням інклюзивних потреб.
Відкриття простору є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення.
_________
Імерсивний мультифункціональний хаб створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, у співпраці із Тернопільською обласною військовою адміністрацією та Західноукраїнським національним університетом, за підтримки ПРООН в Україні та фінансування Уряду Японії, з координацією ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за сприяння технічного партнера простору компанії Cisco Systems.