Для когось карантин – це велика проблема, а хтось перетворює її на цікаві можливості. Такий приклад показала на Рівненщині громадська організація «Центр ініціатив «Віадук», яка у 2020 році здобула перемогу у конкурсі молодіжних проектів від Управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА на реалізацію ініціативи «Все буде велосипедно». Проте карантинні обмеження змінили ситуацію і так виник новий задум #ВсеБудеВелосипедно Digital – провести онлайн квест для учасників з трьох різних громад з різних районів Рівненської області.
Протягом двох місяців молодь Клеванської, Смизької та Бугринської громад мали можливість долучитися до велоквесту, який проходив у незвичному форматі. Під час квесту потрібно було виконувати цікаві практичні та теоретичні завдання, і навіть жартівливі. За кожне виконане завдання у мобільному додатку Badge Wallet учасники отримували цифрові відзнаки. Була можливість обирати, у якій послідовності їх виконувати.
Мета даного проекту це формування велосипедної культури в громадах Рівненської області шляхом навчання молоді безпечної поведінки під час руху на велосипеді та популяризації відповідального ставлення до особистої безпеки на дорогах.
Всі учасники отримали велосувеніри, а найактивніші, ті хто пройшли квест повністю – велоподарунки.
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/img_20201109_171416-1-768x1024.jpg)
Також, під час реалізації проекту проходять зустрічі з молоддю у форматі майстер-класів із виготовлення флікерів (світлоповертальних елементів) Під час таких зустрічей організатори спілкуються з молоддю про правила дорожнього руху на велосипеді, про використання засобів захисту під час використання велосипеда та про те як себе зробити видимим на дорозі.
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/img_20201109_131758-4-1024x768.jpg)
«Даний проєкт ми проводимо вже вдруге. Хоча й формат інший, але місія залишається незмінною – зробити проблему безпеки на дорогах, особливо в нічну пору доби, видимою. Адже так мало людей, в тому числі і молоді, знає про елементарні правила, які можуть зберегти життя», – ділиться Оксана Салівончик, керівниця ініціативи.
Дана практика вперше була реалізована у 2019 році у Клеванській громаді. Вже в 2020 році з’явилися партнерські організації в Смизі та Бугрині, які виявили бажання запровадити в себе заходи з розвитку велокультури. Але на цьому організатори квесту вирішили не зупинятися й надалі імплементувати свою ідею в інших громадах Рівненщини, адже запит щодо продовження є чималий.
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/img_6960-1-1024x683.jpg)
Проект реалізується громадською організацією «Центр ініціатив «Віадук» за підтримки Управління молодіжної політики та спорту департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської обласної державної адміністрації.