fbpx

Відкритий прийом заявок для місцевих ОГС для отримання експертної підтримки з роботи та застосування стандартів належного врядування

Рубрика Новини

Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Офісом Президента України та Міністерством молоді та спорту України, у співпраці з ІСАР Єднання, Українським Форумом Благодійників та Українською Біржею Благодійності в рамках проекту «Вдосконалення законодавчої бази та спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективно співпрацювати» оголошує прийом заявок для місцевих ОГС для отримання експертної підтримки  з розробки та застосування стандартів належного врядування. 

МЕТА ПРОГРАМИ

Координатор проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з ІСАР Єднання, Українським Форумом Благодійників та Українською Біржею Благодійності буде консультувати та допомагати регіональній групі зацікавлених ОГС у розробці їхнього кодексу поведінки, належного управління та структури управління, системи зв’язку та інформації, та відповідних процедур та норм.

Навіщо створювати стандарти належного врядування в ОГС

  • Щоб розбудовувати та захистити довіру й чесність з боку громадських організацій та їх мереж. Стандарти якості, як саморегулюючий механізм, сприяють прихильності організацій громадянського суспільства до загальноприйнятих єдиних етичних принципів та стандартів поведінки для відповідальної практики та діяльності.
  • Щоб зміцнити спроможність громадських організацій встановлювати діалог та відносини з державним сектором як легітимні суб’єкти демократичного суспільства. Найбільшою силою організації повинні бути її стандарти якості, починаючи від відповідальної письмової комунікації до спроможності розробки якісних програм партнерства та розвитку.
  • Щоб забезпечити фінансову стійкість ОГС з огляду на обмежений доступу до донорських (внутрішніх і зовнішніх) коштів.

Як створювалися рекомендації щодо стандартів

Влітку 2019 року представники українських громадських організацій та органів виконавчої влади за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та ІСАР Єднання здійснили ознайомчі візити до цілого ряду інституцій Іспанії та Нідерландів, щоб познайомитися з досвідом цих країн щодо визначення якості неприбуткових організацій. Цей досвід надзвичайно різноманітний і є переконливим свідченням того, що однієї універсальної моделі не існує. Кожна країна має пройти свій шлях, аби створити таку модель, яка би якнайкраще відповідала саме її потребам.

За результатами учасники проекту розробили рекомендації  щодо стандартів належного врядування ОГС (https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/433301) як пропозиція розпочати загальнонаціональний діалог між усіма зацікавленими сторонами щодо критеріїв/показників якості організацій громадянського суспільства України.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ

Ця експертна  підтримка орієнтована  на мережу ОГС, які зацікавлені у розробці їхнього кодексу поведінки, належного управління та структури управління, системи зв’язку та інформації, та відповідних процедур та норм.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ ДЛЯ УЧАСТІ В ПРОГРАМІ 

Відбір учасників має на меті залучити мережу організацій громадянського суспільства з різних регіонів України, які відповідають всім переліченим нижче критеріям: Мають

  • Мають регіональний консорціум, мережа, або платформу ОГС;
  • Мають розроблену мету та місію організації;
  • Мають веб-сайт організації;
  • Здійснюють діяльність, спрямовану на задоволення потреб місцевої громади;
  • Готові працювати у партнерстві з місцевою владою.

Учасники, які пройдуть відбір, будуть мати можливість упродовж 1 місяця після зазначеного дедлайну отримати консультаційну підтримку від експертів з розробки та застосування стандартів належного врядування ОГС.

Україна

ОБСЄ прагне досягти збалансованого залучення жінок і чоловіків з різних регіонів України незалежно від їхньої релігійної, етнічної та соціальної належності. 

Участь є безкоштовною. 

Якщо Ви бажаєте взяти участь, заповніть анкету за посиланням. Кінцевий термін подання заявок: 07 жовтня 2020 року. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що тільки відібраних кандидатів буде повідомлено про результати розгляду заявок та запрошено до участі до 12 жовтня 2020 року

За додатковою інформацією можна звертатися на ел.пошту: anastasiia.shovkoplias@osce.org.

Джерело – Громадський простір

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль