Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області продовжує здійснювати робочі поїздки в громади регіону. Представники офісу розповіли про жовтневі візити в Борсуківську, Васильковецьку, Гримайлівську, Заводську, Золотопотіцьку та Саранчуківську територіальні громади.
Основна мета візитів – презентувати можливості U-LEAD. для співпраці та розвитку громад, а також надати практичні поради щодо різних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування.
«Ми працюємо, щоб допомогти громадам більш ефективно управляти своїми ресурсами та забезпечувати розвиток територій. Під час візитів багато спілкуємося з представниками громад, що дозволяє краще розуміти їхні потреби та більш чітко планувати подальшу діяльність. Радіємо успіхам наших громад та прагнемо допомогти їм ставити кращими», – зазначила керівниця Регіонального офісу U-LEAD у Тернопільській області Наталія Онищук.
У кожній громаді свої здобутки та проблемні питання, але є чимало однакових питань, які актуальні для працівників ОМС. Наші радники, Сергій Триюда та Михайло Лисиканич, спілкуючись з представниками громад, намагалися давати якомога детальніші роз’яснення та поради, підкріплюючи їх конкретними практичними кейсами.
Ключові питання, які вивчалися та обговорювалися в громадах:
Зміни в трудовому законодавства. Громад цікавили зміни щодо надання відпусток, як основної, так і без збереження заробітної плати. Аналізувалася процедура прийняття на роботу нових фахівців в умовах воєнного стану.
Фінансові питання та бюджетний процес. Для багатьох громад є актуальним питання щодо здійснення трансфертів, зокрема для потреб освіти та медицини. На першому місці залишаються механізми фінансової підтримки Збройних сил та питання наповнення місцевого бюджету. А також ознайомили з особливостями бюджетного процесу в 2025 році, деталями планування дохідної та видаткової частини бюджету та змінами законодавства в частині формування місцевих бюджетів
Стратегічне планування та проєктна діяльність. У громадах Тернопільщини активно впроваджують проєктний підхід задля залучення додаткових ресурсів для свого розвитку, а це потребує нових навичок. Аналогічна ситуація з стратегічними документами, які в громадах актуалізовують або планують розробляти нові.
Робота закладів гуманітарно-соціальної сфери. У громадах намагаються постійно підвищувати спроможність освітніх мереж, покращувати роботу шкіл та медичних закладів. Наші експерти аналізували цей напрямок та надавали свої рекомендації для удосконалення гуманітарно-соціальної сфери.