fbpx

У Тернополі запустили ініціативу для переселенців «Привітне Тернопілля»

Рубрика Новини

У місті Тернополі 28 березня у приміщенні офісу Західноукраїнського хабу громадської активності відбулася презентація нової ініціативи для переселенців «Привітне Тернопілля». Проєкт покликаний допомогти вимушеним переселенцям з різних регіонів, які зараз перебувають на Тернопільщині, оперативно знаходити актуальну для себе інформацію.

Ініціативу реалізовує команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Тернопільською міською радою та Тернопільською обласною військовою адміністрацією за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

«Після початку війни Тернопіль став надійним тилом для переселенців з різних куточків України, де проходять активні військові дії. У місті діє низка сервісів, які можуть бути корисними для переселенців, але всі вони знаходяться на різних ресурсах. Для оперативного отримання актуальної інформації для переселенців ми вирішили зібрати її в одному місці – Інтернет-сторінці «Привітне Тернопілля», – розповів Максим Черкашин, керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

Функціонал ресурсу «Привітне Тернопілля» дозволяє оперативно отримати інформацію про:

  • Громадський транспорт та таксі
  • Гуманітарні штаби
  • Інтерактивну мапу укриттів
  • Супермаркети та гуртовні
  • Ветеринарні клініки
  • Медичні заклади
  • Тимчасове житло
  • Соціальні служби та послуги
  • Туристичні об’єкти
  • Можливості працевлаштування тощо.

 «У нас діє декілька штабів та складів, які допомагають переселенцям у Тернополі. Якщо переселенці приїжджають на залізничний вокзал, у нас там діє гуманітарний штаб, який допомагає тимчасово посилити людей. Також у нас діє гуманітарний штаб за координації соціальних служб Тернопільської міської ради до якого долучаються інші комунальні установи та структури Тернопільської обласної державної адміністрації. Міська рада координує всі процеси, які стосуються переселенців, у безпосередньо у місті Тернополі. У єдності наша сила, тому у нас діє низка штабів та структур, які координують між собою діяльність пов’язану з допомогою переселенцям», – ділиться Христина Білінська, начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради.

Також в рамках проєкту виготовлено відеоролик, в якому є інформація про основні сервіси, які вже працюють та є доступними для вимушених переселенців.

«Наш ресурс створений на основі запитів переселенців, з якими спілкувалася наша команда. Для нас важливо, щоб вони могли оперативно отримати максимально корисну для себе інформацію. Проєкт тільки запускається, ми продовжуватимемо на постійній основі вдосконалювати Інтернет-сторінку та додавати нові сервіси. Сподіваюся, створений нами продукт допоможе переселенцями, число яких постійно збільшується, знайти все для себе необхідне та швидко адаптуватися на Тернопільщині», – підкреслив Олександр Кикта, менеджер проєкту «Привітне Тернопілля».

Як зазначила Христина Білінська, станом на 08.00 28 березня 2022 року у місті Тернополі зареєстровано більше 9,5 тис. переселенців, які приїхали в місто на одну ніч. Якщо говорити за постійну реєстрацію у місті Тернополі, то таких осіб зареєстровано більше 7,5 тис.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль