07-08 грудня у місті Тернополі проходив тренінг «Влада та громадські активісти: комунікація Є?», який організовувала громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». Участь в заході взяли 30 громадських активістів із шести областей західної України.
«Без перебільшень ефективна комунікація запорука успіху будь-якого проєкту. Важливо розуміти та вміти правильно комунікувати з партнерами, владою чи ЗМІ. Спробуємо розібратися з цими питаннями та допомогти учасникам напрацювати їхні комунікаційні плани», – зазначив Максим Черкашин, керівник громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/20201207_103533-1024x768.jpg)
У перший день тренінгу громадським активістам було представлено три важливі теми – комунікація з партнерами, ЗМІ та всередині команди. З учасниками тренінгу працювали Максим Черкашин та Рустам Ергешов, які поділилися кращими практиками співпраці з партнерами та розповідали про «секрети» успішної комунікації з ними.
У свою чергу Юлія Валах, шеф-редакторка відділу «Newroom» каналу Тернопіль 1, розповідала громадським активістам про особливості комунікації зі ЗМІ. Громадські активісти мали можливість побачити різницю між заходами та подіями, які потенційно можуть зацікавити ЗМІ.
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/dsc2830-1024x685.jpg)
Друга половина дня була присвячена ефективній комунікації всередині команди. У цьому блоці з громадськими активістами працював Іван Омелян, експерт з інституційного розвитку організацій та коаліцій, ментор з розвитку громадських організацій на локальному рівні. Учасники тренінгу змогли ознайомитися з багатьма успішними кейсами командної роботи та комунікації.
«Дякуємо нашим друзям з «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» за ще один гарний тренінг «Влада та громадські активісти: комунікація Є?». Нам вдалося пізнати особливості комунікаційної діяльності всередині команди, розглянути кращі кейси комунікації з представниками влади та партнерських організацій», – підсумувала роботу за день Катерина Костецька, активістка з Нетішинської громади.
Другий день тренінгу розпочався з розгляду особливостей комунікації у соціальних медіа. Цей блок питань детально разом з учасниками проаналізувала Мар’яна Зварич, керівниця прес-служби Тернопільської міської ради.
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/dsc2887-1024x685.jpg)
За словами тренерки, у соціальних мережах важливо працювати з якісним контентом та завжди дбати про яскраву візуалізацію. «Кожен канал комунікації, чи то сторінка у Facebook, Instgram чи канал у Telegram, мають свою специфіку, про яку потрібно знати та дотримуватися певних правил. Не менш важливим є вміння писати лаконічно та для різних цільових аудиторій», – зауважила Мар’яна Зварич.
Також тренерка поділилися з присутніми інструментами комунікації влади та громадськості, які ефективно працюють у Тернопільській громаді.
«Надзвичайно корисно почути про інструменти запроваджені в Тернопільській міській раді для ефективної комунікації, взаємодії аби зробити крок на зустріч кожному мешканцю громади. Одним з крутих механізмів є чат-бот «Назар», усе напрочуд все швидко та просунуто через Telegram. Служба «1580» (працює 24/7), яка за декілька хвилин дозволяє проінформувати служби зв’язку, комунальних підприємств, владних структур та надати зворотній зв’язок мешканцям громади», – підсумовує Алла Дахновець, керівниця ГО «Осередок змін. »
У другій половині дня учасники тренінгу мали можливість ознайомитися з кращими практиками співпраці влади та громадськості. Своїм досвідом ділилися – Іванна Мрига, керівниця громадської організації «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» та Леся Голояд, голова Молодіжного Конгресу Зборівської ОТГ. У такий спосіб учасники змогли побачити як на практиці реалізовуються проєкти, як до цього процесу долучаються громадськість та влада, включаючи розгляд проблемних питань.
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/dsc2899-1024x685.jpg)
«Тренінг: «Влада та громадські активісти: комунікація Є?» своєю назвою вже налаштував, що буде цікаво та гаряче. Комунікація – запорука успіху у будь-якій справі. Якщо вміти це ефективно робити, то пів справи вже зроблено. Два дні були наповнені комунікаціями і одними з найкращих спікерів, які розповіли практичні кейси, дали корисні поради, залишили свої контакти та завжди відкриті до співпраці. Дякую за можливість відвідати офлайн тренінг у такий не простий період. За можливість отримати корисні знання, обмінятись думками та ідеями для структур влади та громадськості», – ділиться враженнями Анастасія Зарванська, громадська активістка з Хмельницької області.
У кінцівці заходу громадські активісти напрацювали короткий комунікаційний план, який вони спробують втілити по поверненню додому. Після цього в інтерактивній формі учасники тренінгу обміняли думками щодо заходу. На завершення – усі учасники отримали сертифікати про участь в тренінгу «Влада та громадські активісти: комунікація Є?».
![](https://activitycenter.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/dsc3022-1024x685.jpg)
З фотогалереєю тренінгу можна ознайомитися тут – https://bitly.su/K6MJ
Захід проходив в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).