fbpx

У Тернополі активісти з шести областей заходу України навчалися створювати коаліції

Рубрика Новини

25 та 26 березня Тернопіль перетворився на центр громадської активності для активістів з шести областе заходу України  – Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Львівської,Чернівецької та Івано-Франківської. Громадські активісти брали участь у форумі «Коаліції активістів – плюси, мінуси, підводні течії». Захід проводився в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності», який реалізовує команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

Керівник громадської організації Максим Черкашин розповів учасникам форуму про важливість об’єднання в коаліції та виокремив основні переваги, які можна отримати від цього активістам та територіальним громадам.

«Наша основна ціль – створення в шести областях заходу України коаліцій громадських організацій, які отримають необхідний інструментарій та організаційну підтримку для діяльності. Важливо, щоб коаліції були дієвими, а до їх складу входили вмотивовані організації та активісти. Попереду у нас багато роботи та комунікації з активістами, які будуть готовими до подальшої співпраці», – зазначив він.

Протягом двох днів з громадськими активістами працювали досвідчені тренери та експерти. Перший день форуму розпочався з розгляду важливої теми – «Що таке коаліція ОГС і для чого вона може бути потрібна вашій громаді?». Тренер Тарас Хавунка, голова ГО “Львівський Регуляторний Хаб”, на прикладі коаліції «Реанімаційний пакет реформ» презентував учасниками структуру та особливості діяльності коаліції.

«Громадська спілка «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ» – це об’єднання               26 громадських організацій, які спільно діють для розбудови демократичної, правової конкурентоспроможної України з незалежним громадянським суспільством. Коаліція реалізувала чимало успішних проєтків, які стосуються різних напрямків, включаючи питання пов’язанні з створення нових коаліцій. Об’єднання має чітку структуру та чіткий розподіл обов’язків по адвокації, комунікації, міжнародній співпраці та інших напрямках, що дозволяє втілювати багато успішних проєктів», – поділився експерт.

Іван Омелян, експерт з розвитку спільнот та коаліцій, продовжив тему розвитку коаліцій громадських організацій крізь призму їхньої стійкості та сталості.

За його словами, коаліція має бути усвідомленим рішенням з визначенням того, що я втратив, а що здобув. «Це питання стратегічне, оскільки тактично правильніше рухатися самому, але слід розуміти, що коаліція може акумулювати набагато більше ресурсів, ніж одна організація», – додав Іван Омелян.

Також під час першого робочого дня форуму детально розглядалася тема організаційної структури коаліції та процесу планування її діяльності. З учасниками працював Василь Томчишин, співзасновник коаліції «Тернопільський Центр Реформ». Тренер поділився своїм досвідом створення та роботи першої коаліції у Тернопільській області.

«Структура коаліції – це спільне бачення її подальшого розвитку, від цього багато залежатиму у майбутньому. Немає ідеальної моделі, потрібно напрацьовувати свої підходи та постійно вдосконалювати їх. Необхідно чітко розділити обов’язками між основними органами, які входять в структуру коаліції. Практикується підписання додаткової угоди чи хартії, я якій все буде регламентуватися. Бути у керівному органі – це не лише статус, а й зобов’язання. Обов’язково потрібно планувати свою діяльність, тільки так можна досягти успіху», – підсумував пан Василь.

На завершення першого дня форуму активісти отримали унікальну нагоду поспілкуватися з представниками донорських організацій. Перед учасниками форуму в режимі онлайн-включення виступали Наталія Клочун, програмна консультантка Європейського фонду за демократію в Україні та Олена Розказова, представниця Міжнародного фонду «Відродження». Експертки презентували потенційні можливості для коаліцій громадських організацій.

«Адвокація – головний механізм для коаліцій» – саме з цієї теми учасники розпочали роботу в рамках другого дня форуму «Коаліції активістів – плюси, мінуси, підводні течії». Тарас Хавунка обговорив з активістами кращі адвокаційні кейси на місцевому та національному рівнях. Детально був представлений практичний кейс ГО «Львівський регуляторний хаб». Експерт зазначив, що адвокація – це набір цілеспрямованих дій направлених на тих, хто приймає рішення задля підтримки певного політичного питання. «Громадська адвокація є спланованим і організованим набором дій для ефективного впливу на державну політику і змоги реалізувати свій вплив таким чином, щоб розширити спектр діяльності кампанії на широкі верстви», – зауважив він.

«Хочу подякувати організаторам, лекторам за чудовий форум та активістам, які приїхали з різних областей. Захід повчальний, вдалося перейняти чимало досвіду, познайомитися з колегами-однодумцями. Сподіваюся, що наша громадська організація «ЦВІТ» зможе об’єднатися в коаліцію, оскільки разом працювати краще та легше», – розповідає про плани Руслана Якубовська, голова ГО «ЦВТ», яка дії у Вишнівецькій територіальній громаді Тернопільської області.

Під час панельної дискусії «Співпраця коаліції та влади, та до чого тут бізнес?» спікери Тарас Хавунка, Василь Томчишин та Максим Черкашин обговорювали з активістами можливі варіанти і форми співпраці коаліції ОГС та місцевої влади. Також наголошувалося на важливості аналізу та врахування потенційних ризиків і переваги коаліції, які можуть бути при співпраці з політичними партіями.

Фінальні питання, які розглядалися на форумі, стосувалися планування та моніторингу коаліційної роботи. Омелян Іван, експерт з розвитку спільнот та коаліцій, розповів про  перші спільні кроки учасників об’єднання громадських організацій. Спікер підкреслив необхідність системної постановки цілей та задач в роботі, але враховуючи той факт, щоб була забезпечена сталість. Окрім того акцентувалася увага на функціям моніторингу роботи коаліції чи громадської організації, як своєрідного маркера відповідності цілям, меті та завдання, які визначалися на початку діяльності.

«На форумі вдалося багато дізнатися не тільки про плюси, але й про мінуси та підводні течії об’єднань громадських організацій. Ми почули багато корисних, цікавих та актуальних кейсів, щоб вже завтра починати діяти, впроваджувати зміни, ідеї. Думаю, що всім учасникам цей форум піде лише на користь, допоможе організувати коаліції в територіальних громадах. Будемо в подальшому вдячні за подібні ініціативи, щоб вони були продовжені», – ділиться враженнями Ірина Трало, представниця громадських організацій «Рівненський центр маркетингових досліджень» та «Рівне Разом».

У кінцівці форуму учасники отримали сертифікати, які підтверджують їхню участь в заході. У подальшому експерти та координатори проєкту «Центр розвитку громадської активності» в областях працюватимуть з активістами над створенням коаліцій громадських організацій.

Захід реалізовує громадська організація  Освітньо-аналітичний центр розвитку громад в рамках проєкту Центр розвитку громадської активності за підтримки European Endowment For Democracy.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль