fbpx

У Радивилівській громаді збудують модульне містечко для переселенців

Рубрика Новини
МістоРівне

Радивиліська територіальна громада прийняла на своїй території чи не найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб у Рівненській області. З ініціативи голови громади Миколи Карапетяна прийнято рішення долучитися до державної програми будівництва модульного житла для ВПО. У громаді планують спорудити 12 модульних будинків для вимушених переселенців.

За кошти з місцевого бюджету буде здійснено  підведення інженерних мереж та організацію благоустрою території. Про це інформують у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Рівненській області.

«Для розміщення модульного містечка у міській раді виділено земельну ділянку загальною площею 0,7 га. У тимчасових модульних  будинках поселятимуться люди, які втратили свої домівки. Радивилівська міська рада перша громада у Рівненській області, яка реалізовуватиме пілотний проєкт від держави із розміщення тимчасового житла для ВПО. Кожен модульний будиночок розрахований на сім’ю із 4 осіб, його придбають за державні кошти. Якщо говорити за планування будиночків, то воно досить зручне та відповідає усім стандартам», – розповів головний архітектор Радивилівської міської ради Микола Ярощук.

Як повідомляють на офіційному сайті Радивилівської громади, для мешканців модульного житла передбачено повноцінний санвузол, функціональну кухню, батьківську та дитячу кімнати. Модульні будиночки будуть умебльовані з необхідною сантехнікою. Квартал із 12-ти модульних будинків дасть змогу заселити 48 громадян з категорії внутрішньо переміщених осіб, яким надала прихисток громада.

Згідно офіційною інформацією, у період воєнного стану в Радивилівській громаді було зареєстровано 1925 вимушених переселенців. На цей момент громадяни ВПО тимчасово розміщені у приватному житловому секторі.

У громаді переконані, що з ускладненням погодних умов зросте кількість постраждалих від війни, які продовжують евакуацію із зони бойових дій та потребують прихистку на безпечних територіях. Отже, збільшиться і потреба у створенні додаткової житлової площі для їх життєзабезпечення.

«Передбачена територія має вигідне розташування, максимально наближена до транспортного сполучення та електромережі, необхідної для розміщення модульного кварталу. Разом з тим, міська рада зобов’язується виконати комплекс робіт по благоустрою території та підвести інженерні комунікації до тимчасових модульних споруд, де проживатимуть переселенці», – йдеться в повідомленні.

Фінансування будівельних робіт передбачено Програмою соціального захисту окремих категорій населення Радивилівської ТГ на 2022-2025 роки. В ході реалізації першої черги проєкту буде збудовано  дванадцять будинків для переселенців. Радивилівська громада розраховує також на другу чергу постачання такого модульного житла для переселенців.

За словами Руслана Сивого, керівника регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Рівненській області, надзвичайно важливо, що Рівненщина долучилася до такої ініціативи, а Радивилівська міська рада показує гарний приклад для інших громад області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль