fbpx

U-LEAD ознайомила громади Прикарпаття з трудовим законодавством в умовах війни

Запровадження воєнного стану в Україні внесло корективи у велику кількість нормативно-правових актів, які регламентують низку напрямків. Трудове законодавство отримало чи не найбільше змін та нововведень. Експерти «U-LEADз Європою» допомагають громадам розбиратися з новоселами в законодавстві.

Для територіальних громад Прикарпаття регіональний офіс U-LEAD в Івано-Франківській області організував інформаційну сесію щодо змін у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану.

«Ми усі вчимося жити та працювати в нових реаліях. Наша команда чимало часу працювала у форматі телефонних консультацій та допомагала громадам Івано-Франківської області. Створені нові канали комунікації дозволяють оперативно реагувати на запити від громад та консультувати їх з низки питань, левова частка яких стосується саме трудових відносини. Питання праці завжди актуальне, тому наші експерти підготували детальні роз’яснення щодо трудових відносин, надання відпусток, тривалості робочого часу та інших питань», – наголосив Руслан Панасюк, керівнив Регіонального офісу «U-LEADз Європою» в Івано-Франківсьій області.

Наталя Баланюк та Михайло Лисиканич, радники U-LEAD з питань децентралізації та місцевого самоврядування, роз’яснили норми актуального законодавства про проходження служби в органах місцевого самоврядування, виконання трудових обов’язків, надання відпусток, укладення, призупинення та розірвання дії трудових договорів та інші питання, які стосуються організації трудових відносин під час воєнного стану.

«15 березня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, який врегулював низку питань, пов’язаних із трудовим законодавством. Цей Закон визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану», – розповідає Михайло Лисиканич.

За словами експерта, на період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до статей 43, 44 Конституції України.

«У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. Роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток, крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури», – зазначила Наталія Баланюк, радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Миколаївській області.

Також експертка проаналізувала основні зміни, які стосуються питань укладення, призупинення та розірвання дії трудових договорів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль