fbpx

У Колочавській громаді виграли грант та отримали потужний генератор

Рубрика Новини
МістоУжгород

Колочавська територіальна громада виграла грант в рамках якого їй передали новий потужний генератор. Допомогу в написанні проєктної заявки надавали експерти Програми «U-LEAD з Європою». Про це інформують у регіональному офісі U-LEAD у Закарпатській області.

У Колочавській громаді часто впроваджується графік погодинних вимкнень споживачів від електропостачання, що зумовлено масовими ракетними обстрілами енергетичної інфраструктури України. Громада потребувала закупівлі потужного генератора, який дозволив би облаштувати пункт підзарядки.

Відтепер жителі громади та внутрішньо переміщені особи  зможуть зарядити свої телефони, універсальні мобільні батареї, ноутбуки та іншу портативну електроніку у спеціально обладнаному центрі з електрикою для цивільного населення. Пункт створено на базі одного із навчальних закладів громади.

«Колочавська сільська рада облаштувала тут зручне приміщення, де будь-хто може прийти і безкоштовно зарядити електронні пристрої. Генератор забезпечуватиме безперешкодний доступ мешканців до електропостачання,  навіть у разі його повного вимкнення. Це дозволить не втратити доступ до зв’язку для роботи та спілкування з рідними», – йдеться у повідомленні на сторінці громади.

Зазначимо, що на всіх етапах підготовки проєктної заявки консультаційний супровід для Колочавської ромади надавали експерти Програми «U-LEAD з Європою» та радники регіонального офісу U-LEAD у Закарпатській області.

Під час консультацій зовнішній експерт U-LEAD Володимир Крижанівський обговорив з представниками громади проблемні питання та допоміг з підготовкою заявки та пошуком відповідного конкурсу, який відповідав потребам Колочавської громади.

«У Колочавській громаді прийняли рішення створити пункт, в якому постійно буде електроенергія, тепло та інші зручності. Для цього їм був потрібен потужний генератор на 11 кіловат. Ми обговорили цю ідею з представниками громади та вирішити подати заявку на один із конкурсів. Для громад зараз важливо шукати різні можливості, оскільки місцеві бюджеті обмежені, а участь в конкурсах та написання проєктних заявок дозволяє залучати нові ресурси», – розповів Володимир Крижанівський.

У результаті громада стала одним із переможців конкурсу та отримала потужний генератор для своїх потреб.

Нагадаємо, що Колочавська громада не єдина на Закарпатті, яка за підтримки експертів U-LEAD підготувала проєктну заявку та отримала грант на реалізацію своєї ідеї. Раніше повідомлялося, що Ірашавська територіальна громада виграла грант на облаштування прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Консультаційний супровід цього проєкту здійснювали також експерти Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль