fbpx
/
/
Триває прийом заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».

Триває прийом заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».

До 30 вересня 2021 року триває прийом заявок на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».


То хто ж стане переможцем 10-го, ювілейного, конкурсу?

Нагадаємо, що він започаткований в Україні у 2012 році Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках загальноєвропейської ініціативи, а з 2014 року його організатором є Мінрегіон.

За цей час конкурсна комісія, склад якої оновлюється щороку, з 1348 практик-учасниць кращими визнала 271, які представляють органи місцевого самоврядування всіх рівнів з усіх областей та Автономної Республіки Крим (4 практики-переможці у 2012 та 2013 роках).

Сьогодні на мапі України позначено 146 населених пунктів, які мають у своєму нагородному арсеналі відзнаки Мінрегіону та Ради Європи. Серед них є й такі, що здобували в один рік дві, а то й три відзнаки. Так, Івано-Франківська міська рада є флагманом серед переможців, вона має найбільше відзнак – 12, Тростянецька (Сумська обл.) – 11. Більше трьох відзнак мають десять органів місцевого самоврядування, по три – шістнадцять, по дві – двадцять. Таким чином, 48 ОМС з року в рік є постійними учасниками конкурсу і щоразу вони мають чим дивувати і надихати інших. Наприклад, Новопсковська селищна рада Луганської області тричі брала участь в конкурсі й кожного разу була відзначена дипломом І ступеня.

Активними учасниками конкурсу є сільські, селищні та міські ради. Незначний відсоток серед фіналістів складають районні та обласні.

Серед обласних рад переможцями є Волинська (2013, 2014), Дніпропетровська (2014 – 3 відзнаки, 2018 – 1), Кіровоградська (2014), Львівська (2013, 2018, 2019), Миколаївська (2013), Полтавська (2017, 2018, 2020), Харківська (2013, 2014, 2017).

Сподіваємося, що тематика конкурсу 2021 року зацікавить обласні ради і цьогоріч їхній внесок у скарбницю кращих практик місцевого самоврядування буде вагомим та перспективним. Нагадаємо теми:

  1. Згуртованість громади;
  2. Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я;
  3. Реалізація проектів стратегічного розвитку.

Варто зазначити, що важливою складовою конкурсу є проведення верифікаційних візитів. За підсумками засідань члени конкурсної комісії виїжджають на місце запровадження практик, які претендують на вихід у фінал, і вже на місці можуть порівняти, чи відповідає опис практики, поданий у заявці,  реальному стану речей. Бували поодинокі випадки, коли верифікація не підтверджувала результативність описаної практики через невідповідність критеріям відбору (ініціативність, інноваційність, ефективність, впливовість, сталість результатів), але були й такі, коли за результатами перевірки члени конкурсної комісії рекомендували Мінрегіону як організатору підвищити статус відзнаки тій чи іншій практиці.

За 9 років дипломом І ступеня відзначено 78 практик, дипломом ІІ ступеня – 68, дипломом ІІІ ступеня – 65 і дипломами «Спеціальна відзнака» – 60 практик громад, які успішно розвиваються, але не зупиняються на досягнутому.

Переможці діляться своїм досвідом під час кущових семінарів, прес-турів. Звичною стала практика організації ознайомчих поїздок до переможців конкурсу за ініціативи самих громад, очільники і мешканці яких прагнуть якісно змінити життя на своїх територіях.

Організатори конкурсу системно сприяють популяризації найкращих практик: видання збірок, тематичних буклетів, проведення конференцій та вебінарів, створення фільмів для програми «Пліч-о-пліч», яка традиційно стартує наприкінці вересня в ефірі Громадського телебачення.

Заявки (https://cutt.ly/QWLqH7P) та підсумки цьогорічного конкурсу мають бути цікавими, оскільки він десятий за ліком, але перший в умовах оновленого адміністративно-територіального устрою.

Це гарна можливість показати спроможність громад, вміння працювати в команді задля розвитку і створення комфортних, привабливих умов для проживання, роботи та відпочинку в своїх селах, селищах та містах.

Джерело – портал “Децентралізація”

Рубрика: Новини
Facebook
Telegram
Twitter
Напишіть ваше звернення