fbpx

Тернопіль змагається з французьким Анже та польським Гданськом

Рубрика Новини

Щороку у Любліні проходить Конгрес з транскордонного співробітництва (раніше відомий як Східноєвропейський конгрес ініціатив). Цьогоріч захід зосереджений на COVID-19 та викликах, з якими стикаються місцеві громади в Європі під час пандемії.

Цього року Конгрес відбувається онлайн з 6 по 9 жовтня, а його основною темою є “Місцеве самоврядування завтра. Між відкритістю та відповідальністю».

В рамках Конгресу проводиться “Конкурс найкращих практик”, який включає рішення, які найкраще працюють  на благо місцевих громад та транскордонного співробітництва в Європі та країнах Східного партнерства на тлі пандемії.

За задумом організаторів конкурс повинен сприяти кращим рішенням у Європі та країнах Східного партнерства, які можуть стати натхненням для інших. Тема 2020 року – COVID-19, а конкурс стосується тих організацій, які впровадили успішні рішення для подолання пандемії.

Кращі практики обиратимуть у п’яти категоріях:

  1. Місцеве самоврядування: рішення, що полегшують доступ населення до державних послуг;
  2. Культура та туризм: рішення, які дозволяли продовжувати дотепер діяльність та пропонувати одержувачам послуги та продукти з урахуванням потреб у пандемічний період. Категорія також охоплює рішення, запропоновані іншими суб’єктами на благо культури та туристичної галузі;
  3. Освіта: рішення, що застосовуються у формальній та неформальній освіті після закриття навчальних закладів (шкіл / університетів);
  4. Соціальна допомога: рішення у сфері соціальної допомоги та підтримки медичного персоналу під час пандемії;
  5. Підприємництво: рішення, впроваджені підприємцями та для них, галузі яких постраждали від пандемічної кризи та вимагали негайних дій для виживання та зміни стратегічного профілю галузі.

Фіналістами категорії “Підприємництво” стали міські ради міст Анже (Франція), Гданськ (Польща) та громадська організація з Тернополя “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”. Усі проекти направлені на підтримку підприємців під час епідемії коронавірусу.

Потрапити у ТОП-3 кращих практик Європи це вже великий успіх для нашої організації. Проект “Відкритий ринок” направлений для підтримки дрібних фермерських та сімейних господарств виявився корисним не лише для українських фермерів, а його можна поширювати й у інших країнах Європи. Направду я гордий, що Тернопіль пролунає на Конгресі такого рівня, ще й у якості фіналіста. Ми всією Командою нашої організації чекаємо на результати голосування та визначення переможців” – коментує керівник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин.

Детальніше про конкурс можна прочитати перейшовши за посиланням https://www.kongres.lublin.eu/en/about-contest

Довідково: Проект “Відкритий ринок” (rynok.in.ua) реалізовує громадська організація Освітньо-аналітичний центр розвитку громад у партнерстві з Асоціацією міст України.

Проект Відкритий ринок – відповідь на виклик епідемії коронавірусу та її наслідків. Багато мешканців села опинились у складній ситуації, не маючи можливості реалізувати власновирощену продукцію на ринках та ярмарках України. Водночас, мешканці міст і селищ вимушені купувати фрукти, овочі, м’ясо, молоко та іншу продукцію виключно в магазинах та супермаркетах. Даним проектом організатори створили майданчик, на якому виробники сільськогосподарської продукції та її потенційні споживачі зможуть зустрітись без посередників та допомогти один одному.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль