fbpx

Рустам Ергешов: «Наша мета, щоб місцеві ради працювали ефективно, а мешканці були активними»

Рубрика Новини

Настав час більше  розповісти про команду ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» та проєкту «Центр розвитку громадської активності». Ми вирішили це зробити в форматі інтерв’ю, щоб знайомство було невимушеним та цікавим.

Отож, розпочинає нашу серію знайомств Рустам Ергешов – співзасновник громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, заступник керівника організації.

Рустам експерт з фінансових питань, інструментах громадської участі, молодіжної політики, проектного менеджменту. А більше ви зможете дізнатися, переглянувши його інтерв’ю з Сергієм Волахатим, менеджером з комунікації нашої організації.

 • Розкажіть про себе, свої хобі, захоплення

Якщо коротко – українець з киргизьким корінням, який дуже любить свою сім’ю, Тернопіль і Україну. Захоплююсь історією, оскільки без минулого немає майбутнього, люблю з друзями зіграти у футбол, а віднедавна – великий теніс. І, звичайно, намагаюсь постійно самовдосконалюватись.

 • Як довго ви працюєте у громадському секторі?

Активно громадською діяльністю захопився ще в університеті. Після зустрічі з Іваном Омеляном розпочався мій шлях громадського активіста – ми створили молодіжну організацію “Файне місто”, яка проводила сотні заходів на рік і допомогла реалізуватись багатьом молодим людям. Тому скоро буде 10 років мого громадського “стажу”.

 • Якими проєктами пишаєтеся найбільше?

Так склалось у моєму житті, що все відбувалось поступово і кожен наступний проект був масштабнішим попереднього. Я не можу сказати, що молодіжна громадська організація “Файне місто” є проектом, але її діяльністю я справді пишаюсь. Також, варто згадати міжнародний музичний фестиваль “Файне місто”, який без перебільшення є брендом нашого регіону, про нього знають вже не лише за межами нашої області, але й за межами України.

Пишаюсь усіма проектами організації  «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», оскільки наша мета, щоб місцеві ради працювали ефективно, а мешканці були активними. Я усвідомлюю, що зробити це одним проектом, як за помахом чарівної палички – неможливо. Ми наче будуємо будинок – кожен проект є наступною цеглинкою. Шлях непростий, але у цьому домі жити нам і нашим дітям.

 • Продовжіть речення: «Я в команді громадської організації  «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», оскільки…»

Я можу розвиватись сам та допомагати розвиватись іншим. Я люблю працювати в Команді, тому мені тут комфортно.

 • Проєкт «Центр розвитку громадської активності»: що він дасть громадським активістам, і вам особисто?

Проект «Центр розвитку громадської активності» покликаний допомогти як активістам-початківцям так і тим, хто вже має досвід такої діяльності. Дуже сподіваюсь, що кожен активіст знайде щось корисне і потрібне у нас – кваліфіковану консультацію, натхнення на одному з наших форумів чи цікавий конкурс, який допоможе реалізувати задуманий проект.

Мені особисто? Знаєте, за час громадської діяльності я мав досвід співпраці з американськими, європейськими, українськими фондами, державними структурами, бізнесом, посольствами різних країн – це певною мірою унікальний досвід, який може допомогти іншим. Тому я не лише тут самореалізовуюсь і втілюю заплановані ідеї, але й вже доріс до того рівня, що можу допомагати іншим змінювати себе і своє середовище на краще.

 •  Як змінилася ситуація з громадською активністю у Тернопільській області (та інших регіонах, де ви працюєте) за останні роки?

Можу сказати, що з 2016-го, коли розпочала діяльність наша організація – ситуація почала покращуватись. Пов’язано це, звичайно, не лише з нашими проектами. В областях з’явились Центри розвитку місцевого самоврядування, частину громад покрив проект “DOBRE”, в самих громадах почали з’являтись громадські організації. Ми бачимо тенденції покращення, проте темпи цього росту є вкрай повільними, але ми працюємо над тим, щоб покращити цю ситуацію!

 • Чого, на вашу думку, не вистачає громадському сектору?

Послідовності роботи – з року в рік, з розробкою стратегії розвитку, з ростом членів організації, підготовкою кадрів та гармонійною (безболісною) зміною керівництва. Я б дуже хотів, щоб у кожній громаді з’явились успішні організації, які б працювали довше одного проекту, у них би змінювались керівництво і учасники, а вони б і надалі продовжували працювати для своїх мешканців. І тут неважливий напрямок роботи – чи то екологія, чи боротьба з корупцією. Важливо, щоб були люди, які справді готові змінювати і роблять це на практиці.

 • Назвіть три основні завдання, які ви ставите перед собою на найближчий рік?
 1. Робота у Тернопільській міській раді в якості депутата та спільна реалізація програми, з якою йде наша Команда.
 2. Вихід на всеукраїнський рівень нашою громадською організацією. Ми вже на сьогодні маємо чимало регіональних та національних проектів, але хотілось би, щоб їх було більше.
 3. Незважаючи на перші два пункти більше часу присвячувати вихованню своєї донечки. Політика і громадська діяльність це звичайно добре, але сім’я завжди на першому місці.
 • Що надихає вас працювати з громадськими активістами?

Робота з громадськими активістами це “гра у довгу”. Ми не одразу маємо результати після проведення тренінгу чи форуму, тобто ми даємо знання і надихаємо, але питання як громадський активіст використає це далі? Відповідь ми отримуємо не одразу.

Тому надихають успіхи учасників наших проектів. Коли сьогодні він чи вона розпитують тебе з “запаленими очима”, як зробити проект, а через певний час ти дізнаєшся про історію успіху цієї активної людини. Ти розумієш, що теж доклався до сього результату. Це справді надихає.

 •  Яким ви бачите «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» через 5 років?

Організація буде однією з кращих в Україні. Ми зможемо охоплювати набагато більше громад, активістів та чиновників своїми проектами. Важливо за цей час підготувати кадри, яким ми зможемо передати організацію, щоб вона й надалі розвивалась.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль