fbpx

Руслана Якубовська: Основна наша ціль – підтримка активних мешканців Вишнівецької громади.

Рубрика Новини

Сьогодні рубрика #ЛідериЗмін поповнилися мотивуючим матеріалом про успішну вчительку та громадську активістку Руслану Якубовську, яка разом з однодумцями з громадської організації «ЦВІТ» розвиває Вишнівецьку територіальну громаду, що на Тернопільщині.

Пані Руслана багато працює з молоддю та громадськими активістами у своїй громаді, є керівницею громадської організацією та вчителькою у місцевій школі, яка часто бере участь в різноманітних грантах, залучаючи до цього учнів. Більше інформації про справжню лідерку змін ви зможете почитати у нашому традиційному інтерв’ю.

 • Розкажіть про себе, свої хобі

Мене звати Руслана Якубовська. З 2001 року працюю вчителем німецької мови у Вишнівецькій ЗОШ І-ІІІ ст. У свій вільний час я люблю прогулюватися парком чи лісом зі своїми рідними. А також люблю «балувати» своїх рідних випічкою. Із задоволенням беру участь у різних вебінарах, лекціях, онлай-зустрічах. Люблю вчитися і пізнавати щось нове.

 • Як Вас можна описати читачам одним реченням?

Енергійна, відповідальна, чесна та відкрита людина.

 • Ви працюєте вчителем, чи вдається співпрацювати з громадськими активістами?

Так, звичайно. Цього року я маю уроки в учнів 5-8 класів – учнів середньої школи. Досить цікаві думки учні висловлюють стосовно будь-якої теми, які ми вивчаємо згідно програми. Вони навіть дають свої рекомендації і діляться враженнями. Наприклад, з теми «Природа навколо нас», «Навколишнє середовище. Сортування сміття» ми часто ведемо дискусії, що правильно, а що ні. Як зарадити, як допомогти, що ми можемо зробити на рівні громади… Діти часто запитують мене, чи можна в нашій громаді зробити і організувати те, чи інше. Минулі роки я мала уроки в старших класах і мені вдавалося співпрацювати з молодими активістами. Вони часто підкидали різні цікаві ідеї, деякі з них нам вдавалося втілити в життя.

 • Коли й чому розпочали громадську діяльність? Що спонукало вас до цього?

Восени 2017 року, коли ще не було створено офіційно громадську організацію «ЦВІТ», активісти збиралися і спільно з керівництвом громади проводили різні заходи. Мені було завжди цікаво і, навіть, «кайфово», що я можу бути корисною своїй громаді. А уже 1 березня 2018 року ми офіційно зареєстрували громадську організацію. І тоді почалася наша веруюча діяльність.

 • Пам’ятаєте, який проєкт був першим?

Так, звісно. Перший проєкт наш називався «Громадський простір «Вишнева алея». Він був успішно реалізований спільно з ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр». Грантодавцем була програма «DOBRE».

 • Які виклики були перед вами?

Основним і найбільшим викликом було навчитися писати проєкти. Адже перший наш вищезгаданий проєкт допомагав нам написати наш, на той час, заступник голови з проектного менеджменту Сергій Волохатий. Ми не одноразово ходили до нього на консультацію. Він із задоволенням нам все пояснював і допомагав. Згодом я відвідала багато різних начальних тренінгів, в тому числі були також і тренінги з написання проєктних заявок та самих проєктів.

 • Соціологи стверджують, що наразі в Україні лише 3-5% мешканців є активними. Яка ситуація у вашій громаді?

Якщо брати від загальної кількості усіх жителів, то саме зараз, в час пандемії, трохи спала активність мешканців через різні заборони на державному рівні. І, напевно, саме такий відсоток активності є і в нашій громаді. А раніше, я би сказала, відсоток активних мешканців коливався 20-25%.

 • Якими проєктами найбільше пишаєтеся? Які у них джерела фінансування і де Ви його шукаєте?

Найбільше пишаємося проєктами «Громадський простір «Вишнева алея», «МИ – СВІТ» (Ми сортуємо, вчимося, інформуємо, тренуємо), «Створення громадського простору «You can». Перший проєкт був реалізований за спільні кошти програми «DOBRE» за підтримки Агентства США  з міжнародного розвитку та ПАП «Добрий Самарянин», а також багато місцевих підприємців теж фінансово долучилися до цього проєкту. Другий проєкт був реалізований виключно за кошти програми «DOBRE». Та третій проєкт за кошти благодійного фонду «МХП-Громаді». А фінансування ми шукаємо на сайті gurt.org.ua та серед мешканців нашої громади, самі долучаємося.

 • Чим ще ваша організація може бути корисна для інших?

Наша ГО провадить діяльність, яка спрямована не на членів організації, а на

широкі верстви населення. Тобто ГО ЦВІТ є суспільно корисною організацією.

 • Що мотивує вас займатися громадською діяльністю?

Мотивацією є моя любов до мого містечка, громади. Наші зустрічі, різні збори активістів громадської організації є завжди позитивними, корисними, надихаючими.

 • Які основні цілі та плани на майбутнє?

Основні цілі – підтримка активних мешканців Вишнівецької ТГ. Втілення ідей, які покращать життя в громаді. Плани на майбутнє – започаткування у школах Вишнівецької ТГ проєктів по розвитку соціального підприємництва. Брати участь у грантових конкурсах. Відвідувати тренінги, брати участь у вебінарах для громадських активістів.

 • Що порадите активістам, які тільки розпочинають свій шлях?

Старатись не “розпорошуватись” по різних напрямках. Обрати для себе нішу, яка “найбільше хвилює” і працювати та розвиватись у цьому напрямку.

Матеріал підготувлений в рамках проєкту «Центр розвитку громадської активності». Проєкт реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль