fbpx

Рівненські громади працюють над забезпеченням переселенців житлом

Рубрика Новини
МістоРівне

Програма «U-LEAD з Європою» продовжує консультувати територіальні громади України з актуальних питань. За підтримки регіонального офісу  «U-LEAD з Європою» у Рівненській області представники громад Рівненщини та Тернопільщини взяли участь в інформаційній сесії щодо забезпечення соціальним житлом переселенців та інших категорій.

Представники громад Рівненщини та Тернопільщини ознайомилися із законодавством та механізмами формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Детально аналізувався алгоритм створення житлового фонду соціального призначення. З громадами працював Віталій Швець, керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області.

 «Згідно ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження органів місцевого самоврядування включають питання ведення обліку громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов. Також це стосується розподілу та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності.  Житловий фонд соціального призначення формується органами місцевого самоврядування шляхом будівництва нового житла, реконструкції існуючих жилих будинків, а також переобладнання нежилих будинків у жилі», – пояснив Віталій Швець.

Органи місцевого самоврядування згідно законодавства можуть купувати житло, але з дотримання норм граничної вартості, яка визначається Мінрегіоном для кожного з регіонів України.

«Тимчасове житло надається на безоплатній основі у розрахунку не менше 6 м.кв. на одну особу. При цьому слід враховувати потреби різних соціальних груп та першочерговість для окремих категорій. Термін користування таким житлом не повинен перевищувати 1 рік, а орендарі зобов’язані сплачувати кошти за житлово-комунальні послуги», – ділиться експерт.

До фонду соціального призначення належать квартири в багатоквартирних жилих приміщенням, садибні жилі будинки, які надають громадянам у порядку черги. Також це стосується жилих приміщень у соціальних гуртожитках, які надають громадянам на час їх перебування на квартирному соціальному обліку за умови, що таке жило є єдиним місцем їх проживання.

Першочергове право на отримання вищезазначеного житла регламентується ст. 12 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення». Згідно цієї норми житло можуть отримати учасники бойових дій та особи, прирівняні до них законом, учасники війни та особи, прирівняні до них законом, особи з інвалідністю I і II груп, тому числі взяті на облік внутрішньо переміщених осіб та інші.

Також учасники інформації сесії дізналися про весь комплекс дій, який слід виконати органам місцевого самоврядування для створення фонду соціального житла та забезпечення таким житлом внутрішньо переміщеним особам та інших категоріям.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

 

 

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль