fbpx

«ПРОКАЧАТИ» ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ В РЕГІОНАХ

Рубрика Новини
Початок децентралізації в Україні поставив питання: наскільки люди на місцях готові реалізовувати повноваження, які передавалися громадам від центральної влади?

Щоб громади могли ефективно використовувати наявні ресурси, необхідна не лише ефективна робота органів місцевого самоврядування, а й активність місцевої громади.ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» допомагає розвиватися та налагоджувати роботу, як муніципалітетам, так і громадським активістам на місцях, щоб з одного боку була сформована відповідальна влада, а з іншого – якісний громадський контроль.

Як все починалося

Початок децентралізації в Україні поставив питання: наскільки люди на місцях готові реалізовувати повноваження, які передавалися громадам від центральної влади? Щоб підвищити спроможність об’єднаних громад, в 2016 році виникла ідея створити організацію, яка допоможе їхньому становленню і розвитку. «На той час я тільки звільнився з Тернопільської міської ради, де працював начальником патронатного відділу, помічником міського голови. Тому я досить добре орієнтувався в особливостях функціонування органу місцевого самоврядування», – згадує голова громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин.

Його ідею підтримали громадські активісти Рустам Ергешов та Іван Омелян, які мали великий досвід роботи з молоддю та впровадження інструментів громадської участі у прийнятті рішень. Саме вони стали основою команди.

«Достукатись» до активістів

Організація поступово розвивалась, напрацювала власну стратегію розвитку і на сьогодні має три головні завдання: стимулювати громади до ефективного використання наявних ресурсів; сприяти ефективній роботі органів місцевого самоврядування; активізувати місцеву громаду.

Щороку збільшується кількість реалізованих проектів серед яких: «Школа молодіжних лідерів громад» (https://www.facebook.com/) , в рамках якої два роки поспіль навчали фахівців, як організувати роботу з молоддю в громадах; освітній проєкт «Менеджмент 24/7» (https://www.managing247.com/), завдяки якому в короткий термін підготували 250 менеджерів у галузі культурного менеджменту; настільна гра «Тернопільська громада» (fb.com/ternopil.community/), яка допомагає в ігровій формі знайомитись з тернопільською громадою.

Зараз команда працює над відкриттям «Центру розвитку громадської активності» у партнерстві з European Endowment for Democracy. «Працюючи з громадами ми бачимо, що більшість донорів, якщо не сказати, що практично всі – працюють з органами місцевого самоврядування. На громадських активістів практично ніхто увагу не звертає. Коли місцеві ради мають великі кошти, слабкий менеджмент і відсутність громадського контролю – це досить небезпечна формула. Тому ми спрямовуємо свої зусилля, щоб “достукатись” до громадських активістів сіл, селищ і міст і добряче їх “прокачати”. Від цього виграють всі», – підкреслює Максим Черкашин.Але найбільшою гордістю він називає Команду «Освітньо-аналітичного центу розвитку громад», до якої крім самого Максима входять Ірина Масло, Юлія Нецько і Рустам Ергешов.

Ринок он-лайн

З початком епідемії COVID-19 «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» вирішив долучитися до вирішення проблем, які виникають у громад через карантин. Так народилася ідея сайту «Відкритий ринок», який допомагає дрібним фермерам напряму контактувати з покупцями і продавати вирощені продукти.

Відкритий ринок – он-лайн майданчик, на якому виробники сільськогосподарської продукції та її споживачі можуть зустрітися без посередників: https://rynok.in.ua

«Про проблему я почув в березні, а вже 15-го квітня, у партнерстві з Асоціацією міст України, ми вже офіційно презентували працюючий сайт. Це не був грантовий проект, оскільки не було часу на пошук відповідного конкурсу, тому ми все робили власними силами», – розповідає Максим Черкашин.

Сайтом вже скористалися більше 400 дрібних фермерів, його планують розвивати і надалі, залучаючи все більше товаровиробників та донорів.

Як долучитися до проекту

Інформація про проекти і ініціативи «Освітньо-аналітичного центру розвитку громад» регулярно оновлюється на сторінці організації у Facebook.

А на сайті «Відкритий ринок» можна розмістити інформацію про свою продукцію, або ж знайти товари дрібних фермерів з вашого регіону, які вас цікавлять.

Валерій Платухін

Джерело: http://goznamy.org.ua/

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль