fbpx

Представники тернопільських громад переймали досвід реалізації транскордонних проєктів у колег на Закарпатті

Рубрика Новини
За підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe 18 представників громад Тернопільської та Івано-Франківської областей здійснили навчальний візит, в рамках якого дізналися, як на місцевий економічний розвиток громад Закарпатської області впливають проєктна діяльність, міжнародне партнерство та транскордонне співробітництво, соціальне підприємництво та релокація бізнесу.
Впродовж тижня учасники знайомилися з діяльністю Колочавської, Оноківської, Перечинської, Баранинської та Полянської громад.

Практично кожна з відвіданих громад може похвалитися співпрацею не з одним, а щонайменше з десятьма громадами-побратимами у країнах ЄС. Близькість до кордону створює умови для реалізації міжнародних проєктів, спрямованих на вирішення спільних проблем, активізує місцевий економічний розвиток та підсилює кожну з громад-партнерів.

У Полянській громаді заступник сільського голови Руслан Ребриш розповів про будівництво ЦНАПу й забезпечення його за підтримки U-LEAD необхідними меблями та обладнанням, та реалізацію міжнародного проєкту, спрямованого на покращення якості спортивних та освітніх послуг у Полянській дитячій школі мистецтв та Полянській ДЮСШ. Також він додав, що побудова партнерської взаємодії з місцевим бізнесом важлива як точка зростання й розвитку громади.

Оноківська громада також презентували проєкти міжнародного співробітництва:

«Ми знаходимося в прикордонній смузі. Маємо партнерів у 16 країнах ЄС, серед них Німеччина, Словаччина, Чехія, Польща та інші. Пріоритетами співпраці вважаємо реалізацію проєктів, обмін досвідом у різних сферах. За останні кілька років ми реалізовали більше десяти проєктів у сфері культури, сільського господарства, покращили умови для школярів, екологію, біологічне очищення води і каналізації», — розповіла Марія Коваль, голова Оноківської територіальної громади.

Проєктною діяльністю тут займаються троє працівників КП “Ужгородське районне агенство розвитку”, яке фінансують з бюджету громади. Слід додати, що зараз експерти U- LEAD консультують представників Оноківської громади щодо підготовки заявки на участь у програмі Іnterreg Europe 2021-2027.

Представниця Скориківської громади з Тернопільщини Ольга Рудковська зазначила:
«Для мене дуже цінно брати участь в навчальному візиті, бо це мій перший досвід. Добре, що нас приймали громади, схожі на нашу. Було цікаво взнати їхній досвід у налагодженні роботи у написанні та реалізації проєктів, пошук партнерів серед муніципалітетів країн ЄС. В наших планах — створити посаду проєктного менеджера».
Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль