fbpx

Освітня поїздка в Івано-Франківську область: як це було?

Рубрика Новини

Завершився навчальний візит учасників проєкту «Школа локальної демократії 2.0» на Івано-Франківщину. «Команди змін» з громад заходу України, до складу яких входять представники громадського сектору, влади та депутатських корпусів, протягом тижня вивчали досвід своїх колег з України та Польщі. Групу супроводжувала менеджера проєктів громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Ірина Масло.

У перший день візиту на Івано-Франківщину, учасники «команд змін» зустрілися з керівництвом Яремчанської міської ради та ознайомилися з проєктами розвитку  міста, зокрема,  з проєктом «Відкрита рада». Також своїми здобутками ділилися представники громадської організації «Центр соціальних та ділових ініціатив», які представили проєкти  «ВелоКраїна», парк-музей «Карпати в мініатюрі», «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території», «Агентство кадрів та  маркетингу».

«За роки реалізації проєктів ми зрозуміли, що для їхнього впровадження обов’язкового потрібна співпраця. Ми стараємось залучати експертів, волонтерів, також, активістів та бізнес. Розуміємо, що лише разом ми досягнемо результату, який задовольнить громадськість», – прокоментував Іван Зінов’єв, керівник ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив у Яремче».

Другий день навчальної поїздки був присвячений онлайн-спілкуванню з польськими колегами та експертами, які ділилися власним досвідом з різних галузей пов’язаних з розвитком місцевого самоврядування та громадського сектору.

З учасниками проєкту працювала Оксана Буньківська, докторка культурології, журналістка, редакторка, спеціальна кореспондентка  програми «Факти» каналу ICTV. Експертка поділилася своїм досвідом співпраці з польським урядом та місцевою адміністрацією, саме це стало основою темою її онлайн-виступу.

Про особливості функціонування Європейських фондів та фінансування проєктів у режимі онлайн-включень розповідав Станіслав Альвасяк, фахівець з реалізації проектів, що фінансуються із фондів ЄС.

Експерт представив «Командам змін» перелік діючих грантових можливостей. Зокрема, акцентувалася увага на Конкурсі малих грантів 2020. Станіслав Альвасяк проаналізував заявку та зупинявся на найбільш складних чи важливих компонентах. Також учасники мали можливість здійснити детальний аналіз проєктів, які стали переможцями та зараз реалізовуються в Польщі. Експерт продемонстрував приклади того, як одну і ту ж проблематику, можна по різному представити, в залежності від тематики гранту.

«Робити зміни у себе вдома, в місті чи громаді, буває дуже не просто, тому дуже важливо мати підтримку та мотивацію. Ідейними натхненниками для нас стали Оксана Буньківська та Станіслав Альвасяк, які розповіли про існуючі проекти у Польщі, власний досвід написання та оцінювання проєктів», – розповідає Катерина Бігняк, представниця Городоцької ОТГ.

За словами Ірини Масло, учасники змогли наочно побачити кращі практики розвитку територій та залучення громадськості до прийнятті рішень на прикладі Яремчанської та Івано-Франківської міських рад. «Було помітно, що представники «команд змін» їхали в навчальну поїздку підготовленими, маючи наперед заготовлені питання, на які хотіли отримати відповіді. Також вони змогли перейняти досвід у своїх польських колег, що дозволило їм напрацювати готові практичні кейси, які в подальшому можна втілювати в своїх громадах», – додала менеджерка проєкту.

Останній день свого візиту учасники проєкту «Школа локальної демократії 2.0» провели у місті Івано-Франківськ, де ознайомилися з досвідом міської ради в покращенні надання адміністративних послуг у контексті електронних сервісів та доступності послуг.

Після обіду вони побували на відомій локації Промприлад. Реновація — інноваційному центрі на базі старого заводу, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки та урбаністики, сучасного мистецтва та освіти.

«Промприлад.Реновація – це інноваційний центр на території ревіталізованого заводу в Івано-Франківську. На площі в понад 37 тис. кв. м створені умови для діяльності комерційних та соціальних ініціатив, націлених на розвиток нової економіки, урбаністики, сучасного мистецтва та неформальної освіти в регіоні. Це проект зі сфери імпакт-інвестування, де інвестори одночасно вкладають в соціальний вплив на регіон та отримують повернення інвестицій у вигляді дивідендів. З моменту відкриття центру до його розвитку долучилося 475 інвесторів, а загальна сума вкладених коштів більше 5 млн. доларів. Вдалому відкрити 300 нових робочих місць та провести 600 заходів», – зазначила Аліна Токмиленко, операційний директор Центру.

Зазначимо, що фінальним завершенням Школи буде «Форум локальної демократії», на якому учасники презентуватимуть свої досягнення. Захід відбуватиметься 25 вересня у місті Тернопіль.

«Від цієї поїздки отримала колосальне задоволення, дуже багато корисних порад щодо проєктного менеджменту, написання заявок та співпраці з міжнародними фондами. Зацікавила локація «Полонина Перців», де вдалося запозичити чимало ідей, які можна втілити в нашій громаді, яка також є гірською. Також вдалося окреслити подальші кроки для покращення роботи нашого ЦНАПу», – ділиться враженнями Марія Кермач, представниця Усть-Путильської ОТГ.

Проєкт «Школа локальної демократії 2.0» реалізовують громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.

Facebook
Telegram
Twitter
Автор
Схожі останні новини
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль