fbpx

Освітяни волинських громад обговорили завершення навчального року

Рубрика Новини
МістоЛуцьк

Школи Волині активно готуються до завершення навчального року в умовах воєнного стану, який супроводжувався низкою змін у законодавстві.

Про це йшлося під час інформаційної сесії, яку організувала команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Волинській області. У заході брали участь понад 200 освітян з Волині, Рівненщини та Прикарпаття.

Як відзначив керівник регіонального офісу Анатолій Пархом’юк, цей навчальний рік був надзвичайно складний через виклики пов’язанні з війною.

«Навчальні заклади мають автономію у прийнятті управлінських рішень. Це вимагає від них відповідально та виважено підходити до кожного свого кроку, щоб діяти в рамках чинного законодавства. Завершення року важливий період в роботі освітян, враховуючи низку законодавчих змін, вони потребують консультаційної підтримки від експертів», – додав він.

Освітян цікавило питання щодо термінів завершення навчального року. Експерт з освіти U-LEAD Сергій Дятленко розповів, що згідно з постановою КМУ від 24 червня 2022 року №711 у 2022-23 роках навчальний рік триває з 1 вересня 2022 року по 30 червня 2023 року.

За його словами, дія норми про 175 навчальних днів призупинена, а тривалість навчального процесу визначає освітня програма закладу, яка була заздалегідь затверджена.

«Навчальні програми розраховані на 35 навчальних тижнів, саме на цю норму слід орієнтуватися закладам освіти при виборі дати завершення навчального року», – наголосив експерт.

Сергій Дятленко повідомив, що згідно з останніми змінами у законодавстві, у 2023 році від проходження Державної підсумкової атестації звільняються учні 4 і 9 класів. Аналогічна норма діяла минулого року, мета якої – збереження життя та здоров’я учнів в умовах воєнного стану.

«При оцінюванні учнів, які навчалися в інших школах, у тому числі за кордоном, враховуються результати отримані там. Школа повинна самостійно перевести оцінки у 12-ти бальну систему на засіданні педагогічної ради. Бувають випадки, коли діти не вивчали певні предмети української шкільної програми за кордоном. Тоді вчителі закладу освіти повинні оцінити рівень знань учнів, використовуючи технології дистанційного навчання та зв’язку», – роз’яснив експерт.

Фахівець зазначав, що учні, які навчалися за межами України, але в закладах, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, отримають свідоцтва про здобуття певного рівня загальної освіти єдиного державного зразка України.

Учні, які завершили здобуття базової або повної загальної середньої освіти в закладах інших держав та отримали відповідний документ, повинні пройти процедуру визнання таких документів згідно чинного законодавства.

Освітяни запитували за формат проведення випускних вечорів та інших урочистостей для учнів, які завершують навчання. Експерт зазначив, що рішення про формат таких заходів приймають самостійно заклади освіти, враховуючи безпекову ситуацію, думку батьків, учнів та інші обставини. Також обговорювалися кадрові питання та процедура надання відпусток в умовах дії воєнного стану.

Facebook
Telegram
Twitter
Залишіть заявку і ми надамо Вам інформацію, яка Вас цікавить
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
вул. Олени Кульчицької 2, Тернопіль